Mladá Boleslav porazila v Ďolíčku Klokany a v čele ligy dostala pod tlak pronásledovatelé

Aktualizováno 14. 10. 2016 23:10
Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v předehrávce 10. kola nejvyšší fotbalové soutěže na půdě Bohemians 1905. O vítězství hostí 3:1 rozhodl vítězným gólem nejlepší střelec soutěže Jan Chramosta.
Jan Chramosta vstřelil vítězný gól.
Jan Chramosta vstřelil vítězný gól. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v předehrávce 10. ligového kola 3:1 na půdě Bohemians 1905. O triumfu hostů rozhodli už v úvodní půli svými góly Marek Matějovský s Janem Chramostou. Hned po pauze snížil Milan Jirásek, který byl ale v 65. minutě vyloučen, a pojistku v závěru přidal Tomáš Přikryl. Boleslav zvítězila v lize počtvrté za sebou a nejméně do soboty se dostala do čela tabulky o tři body před Plzeň. Bohemians naopak doma prohráli po předešlých třech výhrách.

"Tabulku jsme vedli i minulé kolo, ale vždy to je jen jeden den. Je to samozřejmě příjemné, když jste na čele. Odehráli jsme nejtěžší utkání za mého působení v Mladé Boleslavi. I když Bohemka měla hodně nebezpečných šancí, myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," řekl trenér Mladé Boleslavi Leoš Kalvoda.

Záložník Matějovský premiérově od návratu do Boleslavi nastoupil v základní sestavě, v zahajovací jedenáctce Bohemians zase poprvé od úvodního kola hrál Berger. První šanci měli "Klokani" a Diviš se musel natahovat, aby vytáhl teč vlastního beka Da Silvy na roh.

Matějovský oslavil základní sestavu gólem

V 27. minutě udeřili hosté. Jirásek přišel o míč, kterého se ujal Matějovský, navedl si jej na střelu a technicky k tyči zpoza vápna překonal Budinského. Bývalý reprezentant skóroval v lize poprvé od listopadu 2013.

"V první chvíli jsem měl myšlenku, že to budu posouvat někomu z kluků. Ale když jsem zvednul hlavu a viděl, kde stojí gólman, přišlo mi, že byl trošku víc na přední tyči a postavení neměl ideální," podotkl Matějovský. "Šel jsem do rizika. Byl ještě jeden hráč vzadu, chtěl jsem se uvolnit, ale Matějovský mi kličku vystihl. Moje chyba," litoval Jirásek.

Bohemians mohli vzápětí odpovědět. Domácí ale nejprve nepotrestali hrubku hostujícího gólmana a po následném rohu a závaru hlavičkoval mimo Havel. V 36. minutě naopak málem znovu udeřila Boleslav. Klobásu však nejprve vychytal Budinský a Matějovskému zkazila radost z druhého gólu tyč.

O minutu později už hosté zvýšili. Po Přikrylově centru se uvolnil Chramosta a ze strany propálil Budinského. Sedmým gólem si pojistil vedení v ligové tabulce kanonýrů. Bohemians před pauzou vyvinuli drtivý tlak, ale měli smůlu v zakončení. Havla nejdříve vychytal Diviš a stejný hráč pak po obrovském závaru pálil ve skluzu vedle.

Po návratu z kabin se už Pražané dočkali. Dostál poslal centr před bránu, míč se dostal až k Jiráskovi a ten v 30. sekundě druhé půle přesnou střelou k tyči odčinil zaváhání před úvodním gólem. Bohemians se tlačili za vyrovnáním, ale po hodině hry mohl hostům vrátit dvoubrankový náskok Fleišman, kdyby ve velké šanci netrefil Budinského.

Jirásek nedohrál

Na druhé straně zasáhl proti Holendovi Diviš, domácím ale poté v 65. minutě zkomplikoval závěr Jirásek, který zezadu "zajel" do Matějovského a sudí Proske mu dal rovnou červenou kartu. "Zákeřné to nebylo, ale bohužel jsem tam byl pozdě. Dneska bych ten gól vyměnil za to, abych nebyl vyloučený a neudělal tu chybu," podotkl zklamaný Jirásek.

Bohemians i v oslabení zahrozili, Diviš ale Bergrovu střelu po standardce vyrazil. Na opačné straně v 75. minutě Přikryl napálil břevno a poté sudí Proske po tříminutové poradě s asistentem neuznal pro ofsajd gól hostujícího Vukadinoviče, přestože se zdálo, že míč k němu zahrál domácí Švec. Pojistku tak přidal až v 87. minutě technickou střelou Přikryl.

Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav 1:3 (0:2)

Branky: 46. Jirásek - 27. Matějovský, 36. Chramosta, 87. Přikryl. Rozhodčí: Proske - Dobrovolný, Kříž. ŽK: Holenda - Da Silva, Jánoš. ČK: 65. Jirásek (Bohemians). Diváci: 4103.

Bohemians: Budinský - Dostál (86. Kuchta), Krch, Gajič, Havel - Švec - Berger (82. Mikuš), Mašek, Jirásek, Hašek - Holenda. Trenér: Koubek.

M. Boleslav: Diviš - Pauschek (71. Vukadinovič), Da Silva, Takács, Fleišman - Přikryl, Kúdela, Matějovský (88. Kalabiška), Mareš - Chramosta, Klobása (64. Jánoš). Trenér: Kalvoda.