Plzeň se k čelu nedotáhla, Jablonec sahal po výhře. Boleslav kráčí k záchraně

Aktualizováno 17. 4. 2021 20:42
Fotbalisté Jablonce ve 27. kole první ligy remizovali v Plzni 1:1 a po středečním vítězství 1:0 nad Spartou obrali o body dalšího favorita.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Severočeši v nejvyšší soutěži neprohráli posedmé za sebou a v neúplné tabulce jim patří druhé místo, o které však mohou v neděli přijít. Pátá Viktoria protáhla sérii bez porážky na osm kol.

Domácí poslal do vedení v závěru prvního poločasu Adriel Ba Loua, v 70. minutě vyrovnal Ivan Schranz. Oba týmy v závěru trefily břevno.

Plzeň zahrozila už v první minutě, kdy Beauguelova tečovaná střela skončila na horní síti. Na druhé straně po rohu hlavičkoval Doležal, ale gólman Staněk míč výborně vyrazil. Schranz pak pohotovým pokusem těsně minul domácí branku a Falta zase trefil jen připraveného jabloneckého gólmana Hanuše.

Ve 41. minutě se domácí po rychlé akci prosadili. Kaša vybojoval míč, Šulc ho posunul na Ba Louu a ten ranou z první obstřelil Hanuše. Křídelník z Pobřeží poloviny navázal na středeční trefu proti Zlínu a zaznamenal pátý ligový gól v sezoně.

Druhý poločas se rozjížděl pomaleji než první, Jablonečtí si ale po hodině hry vytvořili velký tlak. Pilařovu střelu tečoval o kousek vedle Doležal, kterého poté vychytal Staněk. Plzeňský brankář si poradil i s dorážejícím Schranzem a Jovovičovu střelu s problémy vyrazil na roh.

V 70. minutě hosté přece jen vyrovnali. Schranz v pokutovém území obešel Brabce i Limberského a trefil se přesně k tyči. Pro slovenského útočníka to byl jubilejní desátý gól v ligovém ročníku.

Severočeši podzimní domácí ligový duel s Viktorií otočili z 0:2 na 3:2 a blízko dalšímu obratu byl v 81. minutě Považanec, jenž napálil břevno. Těsně před koncem mohl rozhodnout plzeňský Kalvach, ale Hanuš jeho ránu vytáhnul na břevno. Viktoria doma v lize Jablonec neporazila po předchozích šesti vítězstvích za sebou.

V Mladé Boleslavi rozhodl Zmrhal

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v 27. ligovém kole v záchranářském souboji nad Opavou 2:0 a přiblížili se k udržení v soutěži.

Domácí poslal v 61. minutě do vedení Jaromír Zmrhal a pojistku přidal o 20 minut později Michal Škoda. Středočeši čtyři kola po sobě neprohráli a na sestupové pozice mají už sedmibodový náskok. Slezané, jimž patří předposlední příčka, v posledních čtyřech ligových duelech nebodovali.

Karviná porazila České Budějovice 3:0. Na branky Kristiho Qoseho a Christiána Herce z úvodních 11 minut navázal na startu druhé půle Eduardo Santos. Slezané bodovali i ve třetím ligovém zápase od návratu trenéra Jozefa Webera, Jihočechy zdolali v nejvyšší soutěži poprvé a posunuli se před ně na 11. místo neúplné tabulky. Dynamo z posledních šesti kol pětkrát prohrálo a získalo jediný bod.

Olomouc hrála s Teplicemi nerozhodně 1:1. Hanáky poslal už ve čtvrté minutě do vedení Pavel Zifčák, ale v 50. minutě srovnal Vukadin Vukadinovič. Sigma doma v lize počtvrté za sebou nezvítězila a v sezoně nejvyšší soutěže už pojedenácté remizovala. Teplice bodovaly po dvou porážkách a před sestupovým pásmem mají čtyřbodový náskok na Brno, které čeká zápas až v neděli.

27. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - FK Jablonec 1:1 (1:0)

Branky: 41. Ba Loua - 70. Schranz. Rozhodčí: Franěk - Dobrovolný, Kříž - Hocek (video). ŽK: Limberský, Káčer - Krob, Zelený. Bez diváků.

Plzeň: Staněk - Havel, Kaša, Brabec, Limberský (79. Kopic) - Káčer (79. Hořava), Kalvach, Šulc - Ba Loua (63. Mihálik), Beauguel (74. Ondrášek), Falta. Trenér: Guľa.

Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Kubista, Zelený, Krob - Pilař (77. Pleštil), Považanec, Hübschman (82. R. Hrubý), Jovovič - Schranz (90.+1 Podaný) - Doležal. Trenér: Rada.

FK Mladá Boleslav - SFC Opava 2:0 (0:0)

Branky: 61. Zmrhal, 81. Škoda. Rozhodčí: Adámková - Blažej, Antoníček - Zelinka (video). ŽK: Škoda - Holík, Dedič, Didiba, Smola. Bez diváků.

Mladá Boleslav: Šeda - Douděra, Takács, Jakub Klíma, Preisler - Ladra (83. Malínský), Dancák, Matějovský (90. Budínský), Zmrhal - Jiří Klíma (71. Drchal), Škoda. Trenér: Jarolím.

Opava: Digaňa - Hrabina (89. Harazim), Hnaníček, Didiba, Helešic - Kulhánek - Rataj (67. Dedič), Nešický (74. Večerka), Holík (74. Juřena), Kania (89. Gorčica) - Smola. Trenér: Skácel.

MFK Karviná - Dynamo České Budějovice 3:0 (2:0)

Branky: 7. Qose, 11. Herc, 46. Santos. Rozhodčí: Dubravský - Kubr, Dohnálek - Adam (video). ŽK: Mangabeira - Mészáros, Čolič, Čavoš. Bez diváků.

Karviná: Ciupa - Mikuš, Šindelář, Santos, Bartošák - Qose (85. Jursa), Mangabeira (88. Dramé) - Čmelík (85. Sinjavskij), Ostrák (60. Smrž), Herc - Papadopulos (88. Haša). Trenér: Weber.

Č. Budějovice: Drobný - Čolič, Talověrov, Králik, Novák - Havelka (46. Diop), Čavoš - Mészáros (46. Alvir), Javorek, Mršič (76. Valenta) - Brandner (61. Jánošík). Trenér: Horejš.

Sigma Olomouc - FK Teplice 1:1 (1:0)

Branky: 4. Zifčák - 50. Vukadinovič. Rozhodčí: Ginzel - Vodrážka, Poživil - Lerch (video). ŽK: Sladký, Zmrzlý, Houska - Droehnle, Gabriel, Kodad, Fortelný. Bez diváků.

Olomouc: Mandous - Sladký (72. Slaměna), Hubník, Beneš - Radek Látal, Breite, Houska, González, Zmrzlý - Zifčák (78. Radič), Chytil (72. Mihalík). Trenér: Radoslav Látal.

Teplice: Čtvrtečka - Hyčka, Knapík, Gabriel, Droehnle (37. Černý) - Kodad (85. Trubač), Jukl, T. Kučera, Žitný (85. Ljevakovič), Moulis (76. Radosta) - Vukadinovič (76. Fortelný). Trenér: R. Kučera.