Boleslav ukončila proti Jablonci čekání na body

21. 9. 2020 20:01
Fotbalisté Mladé Boleslavi oslavili v pondělní dohrávce 4. kola Fortuna:Ligy první vítězství v sezoně. Jablonec na svém hřišti porazili 2:0 a mají tak zároveň první body.
Ondřej Zahustel z Mladé Boleslavi a Jakub Podaný z Jablonce v zápase 4. kola Fortuna:Ligy | Foto: ČTK

Středočeši se díky gólům Ondřeje Zahustela a Dominika Maška odpoutali z posledního místa a jsou mimo sestupové pozice na 14. příčce. Jablonec si nespravil náladu po čtvrtečním vyřazení s Dunajskou Stredou (3:5) ve 2. předkole Evropské ligy a poprvé v ligovém ročníku prohrál.

Utkání začalo se šestiminutovým zpožděním, jelikož rozhodčí přišli na trávník v černém stejně jako hostující hráči, a proto se museli převléknout do modré.

Zpočátku hrozili hosté. Schranz přihrál před branku, jenže Haitl, který v nejvyšší soutěži premiérově nastoupil v základní sestavě, na jeho střelu ve skluzu nedosáhl. Ve 20. minutě Zahustel hlavičkou namazal do úniku Haitlovi, ale vyběhnuvší gólman Mikulec ho vychytal.

Středočeši se ujali vedení po půl hodině hry z první šance, když zafungovala spolupráce dvou hráčů hostujících ze Sparty. Drchal přistrčil míč Zahustelovi, který zamířil přesně k tyči.

Srovnat mohl Čvančara, ale z vápna minul. V nastavení první půle zkusil štěstí z dálky Haitl, Mikulec však jeho střelu pokryl.

Po poločase vytáhl jablonecký brankář Vlastimil Hrubý ránu domácího kapitána Budínského zpoza šestnáctky na tyč. Středočeši diktovali tempo hry, ale Túlio vypálil nad a Maškovu přízemní střelu vytlačil Hrubý na roh.

Pojistku přidali v 86. minutě, kdy Škoda nacentroval do vápna, Mašek v souboji přeskočil Martince a hlavičkou k tyči stanovil finální výsledek.

Mladá Boleslav zvítězila v lize po pěti porážkách, po stejné době udržela v nejvyšší soutěži i nulu a na poslední místo poslala nováčka Brno. Severočeši nenavázali na předchozí dvě ligové výhry nad Mladou Boleslaví a venku v lize nevyhráli pošesté za sebou. Z toho si připsali pět porážek bez vstřeleného gólu.

4. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 2:0 (1:0)

Branky: 30. Zahustel, 86. Mašek. Rozhodčí: Královec - Mokrusch, Poživil - Hrubeš (video). ŽK: Fulnek, Škoda - Martinec, Čvančara. Diváci: 1265 (omezený počet).

M. Boleslav: Mikulec - Jakub Klíma, Tatajev, Křapka - Zahustel, Túlio, Budínský (90.+4 Gabriel), Mazáň - Fulnek, Drchal (59. Škoda), D. Mašek (89. Douděra). Trenér: Weber.

Jablonec: V. Hrubý - Holík, Martinec, Kubista (28. Jeřábek), Podaný - Haitl (71. Pleštil), Hübschman (82. Jovovič), Považanec, Zelený - Schranz (71. Doležal), Čvančara. Trenér: Rada.