Mladá Boleslav chce na přestup získat Matějovského. Pulkraba ani Čermáka Sparta na hostování nepustí

Luděk Mádl Luděk Mádl
7. 9. 2016 13:30
V Mladé Boleslavi by se rádi dočkali návratu své někdejší hvězdy, středopolaře Marka Matějovského z pražské Sparty.
Marka Matějovského by ve svém dresu po letech znovu ráda uvítala Mladá Boleslav.
Marka Matějovského by ve svém dresu po letech znovu ráda uvítala Mladá Boleslav. | Foto: Milan Kammermayer

Praha – V Mladé Boleslavi sní o jednom velkém comebacku. "Byli bychom šťastní, kdyby se do boleslavského dresu po letech zase vrátil Marek Matějovský," prozradil Josef Dufek, šéf středočeského klubu.

"Marek Matějovský je pro Boleslav něco jako Tomáš Rosický pro Spartu, klubová ikona, legenda, chtěli bychom ho uvítat zpátky," netají se Dufek svým aktuálním snem. Přestupní okno pro českou nejvyšší soutěž, tedy pro ePojisteni.cz ligu, se uzavírá ve čtvrtek 8. září, tedy zítra.

"Pokusíme se to ještě stihnout, uvidíme. Přiznávám, že prioritně jsme teď museli řešit pozici defenzivního záložníka. Když se nám zranil Jakub Rada, museli jsme naše hlavní úsilí směřovat k získání náhrady, a ta přišla v osobě Petra Mareše z Hradce Králové," zdůrazňuje Josef Dufek.

V mládežnických týmech Mladé Boleslavi působil kreativní záložník Marek Matějovský od svých 13 let. A s roční pauzou v Jablonci v ní pak hrál až do šestadvaceti, kdy si ho už jako tuzemskou ligovou hvězdu a českého reprezentanta vyhlédl anglický Reading. Po dvouletém působení na ostrovech se pak Matějovský vrátil do české ligy, ale to už do dresu Sparty.

Teď je mu 34 let a v posledních měsících už v letenském klubu nehrál tak důležitou roli jako v sezonách předchozích, přesunul se spíš mezi náhradníky. A před několika týdny mu navíc zkomplikovala život i malá operace.

V situaci, kdy se do Sparty vrátil Tomáš Rosický, se asi manipulační prostor pro případné využití Matějovského ve sparťanské záloze zúžil ještě více.

Mladé talenty Sparta nikomu nepůjčí

Tím spíš, že Sparta nyní neuvolní na hostování Aleše Čermáka, reprezentanta do 21 let, o kterého mělo zájem hned několik českých klubů. Stejně tak si na hostování chtěly další ligové celky půjčit útočníka Matěje Pulkraba. Ve hře o tyto mladé hráče byly například Jablonec či Bohemians, ale Sparta už před podzimem, který jí zpestří šest zápasů skupiny Evropské ligy, nechtěla oslabovat kádr.

Co se týče Marka Matějovského, nemá Mladá Boleslav zájem o hostování, ale rovnou o přestup. "A pokud bychom to nezvládli uzavřít teď na poslední chvíli, určitě bych se k tomu chtěl vrátit v zimě," zdůrazňuje boleslavský šéf Josef Dufek.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl – Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy