Nadšený Kadlec bude na zápas s Fenerbahce vzpomínat do konce života

Jakub Martinovský
19. 7. 2016 23:36
Michal Kadlec byl po utkání s Fenerbahce plný úsměvů. Zápas proti svému bývalému klubu si skutečně užil a je rád, že dostal možnost se opět setkat se svými dlouholetými spoluhráči. Teď však stál na straně druhé v dresu pražské Sparty. Zápas s Fenerbahce hodnotil jako kvalitní přípravu před Ligou mistrů.
Michal Kadlec.
Michal Kadlec. | Foto: Milan Kammermayer

Nastoupil jste proti týmu, ve kterém jste tři roky působil. Jaký to byl pro vás pocit?

Strašně zvláštní. Byl jsem před zápasem docela nervózní, a to normálně nebývám. Tohle bych každému přál zažít. Tři roky jsem hrál za tak kvalitní klub, jakým Fenerbahce je, a pak si proti nim můžu zahrát generálku v dresu Sparty. Bylo to super. Včera jsem byl za kluky z Fenerbahce na hotelu a dneska tam pojedu zase. Pro mě to byl krásný zápas. Budu si ho pamatovat do smrti.

Jak jste byl spokojen s výkonem Sparty?

V první půli nám Fenerbahce ukázalo, jak by se měl držet balon v systému 3 - 5 - 2. Sice jsme je nepouštěli do šancí, ale hráli výborně. Ve druhém poločase jsme se už zlepšili.

Vnímal jste, že vás fanoušci tureckého týmu odměnili potleskem během představování?

Musím říct, že nevnímal, ale samozřejmě si toho cením. Děkovačka od sparťanských fanoušků a příznivců Fenerbahce byla moc příjemná. Zahřálo to u srdíčka, že na mě nezapomněli. Beru to jako hodnocení práce, kterou jsem odvedl. Dneska jsme nedostali gól, což je pro obránce hlavní úkol. Je škoda, že jsme ve druhé půli neskórovali.

Byl čas během zápasu něco s bývalými spoluhráči prohodit?

Moc ne, jen takové přátelské omluvy při soubojích. Ve druhé půli jsme už vyfukovali, takže k tomu moc nebyla příležitost. Stavím se ještě za nimi do kabiny a na hotel. Kdo ví, kdy je zase uvidím. Řekli jsme si, že bychom se strašně rádi potkali v Lize mistrů. Uvidíme, jestli se nám to podaří.

Mělo odehrání zápasu nějakou souvislost s vaším odchodem z Fenerbahce do Sparty?

To nevím. Ale volal mi sportovní manažer Fenerbahce, že by si s námi chtěli dát přátelák, tak jsem to předal na vedení Sparty. Byl jsem v kontaktu jak s Fenerbahce, tak se Spartou a chtěl jsem, aby to dopadlo. Oběma stranám děkuji, že se to uskutečnilo.

Byla to před Ligou mistrů kvalitní prověrka?

Já myslím, že ano. V prvním poločase na nás vyrukovali ve stejném rozestavení, v jakém hrajeme my. Ve druhém poločase to změnili a to jim moc nešlo, takže to zase změnili. To pro nás bylo super, protože jsme museli během zápasu reagovat na tři systémy. Je škoda, že jsme nedali gól, ale byla to pouze příprava. K čemu by byla dnešní výhra, kdybychom prohráli za týden. Rozhodující bude utkání v předkole Ligy mistrů, podle toho se bude hodnotit kvalita přípravy.

Kdyby došlo k zahrávání pokutového kopu, troufl byste si proti bývalému týmu?

Oni mě znají, tak nevím. Záleželo by podle situace. Tenkrát když jsem kopal penaltu ve Skotsku, tak s tím také nikdo nepočítal. Věřil bych si na to, ale na penaltu jsou určeni Dočky a Lafy, takže se nikam nehrnu.