Mešanovič znovu žolíkem. Dukla nás přehrávala, uznal Šilhavý. Slávisté opět zářili až v druhé půli

Petr Havlíček
18. 11. 2016 23:39
O výhru Slavie na pražské Julisce se postaralo útočné duo Škoda-Mešanovič. Bosenský útočník přišel na hřiště znovu až po přestávce, ale připsal si gól a efektní asistenci. Po utkání si oba hráči vyměňovali komplimenty a pochvalovali spolupráci.
Svůj šestý ligový gól v této sezoně zapsal na pražské Julisce slávista Muris Mešanovič. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Kdyby se česká liga hrála jen na druhé poločasy, velkým adeptem na mistrovský titul by byla pražská Slavia. Zatímco v prvních pětačtyřicetiminutovkách herně strádá, po přestávce prokazuje sílu kádru a střílí góly.

Velký obrat si červenobílí nechali i na druhý poločas zápasu 14. kola na Dukle. A jako tradičně byl hlavním strůjcem přestávkové proměny Muris Mešanovič, útočník, ze kterého se stává špičkový žolík.

"Když mě trenér pošle na hřiště, snažím se odvést maximum. Dneska se to povedlo, takže jsem šťastný. Ale nevím, jestli to bylo mnou," prohlásil po výhře 2:1 střelec šesti letošních ligových branek.

Do duelu, který začal s téměř patnáctiminutovým zpožděním kvůli nepokojům v hostujícím sektoru, nastoupil bosenský fotbalista za stavu 0:1 místo nevýrazného Jaromíra Zmrhala.

Šilhavý: Soupeř nás přehrával, nehráli jsme dobře

Svěřencům trenéra Šilhavého tato změna už poněkolikáté pomohla jako pověstné mávnutí kouzelným proutkem. Do pauzy byli lepší domácí, lépe kombinovali a po střele Čajiče šli do vedení.

"Soupeř nás přehrával, velmi dobře kombinoval a do šatny jsme si nechali dát gól. Nehráli jsme dobře," uznal slávistický kouč, který letošní ročník zahájil právě na lavičce Dukly.

Nepříznivý vývoj však byl tradiční kořist pro Mešanoviče. Nejprve si v 53. minutě počíhal na odražený míč a prostřelil gólmana Radu, o deset minut později zase fantastickou patičkou našel útočného parťáka Milana Škodu.

"Už předtím jsem to na něj jednou zkoušel, první patička neprošla. Ta druhá už jo, pocitově jsem ho tam cítil. Milan to pak trefil krásně," pochvaloval si Mešanovič.

Kdo dává góly, to Škoda neřeší. Chutnají mu hlavně vítězství

Od té doby slávisté zápas kontrolovali, byť Dukla v závěru zlobila dlouhými míči a střídajícímu Juroškovi chyběly k posunutí míče do prázdné brány jen decimetry. Vítězstvím 2:1 ale červenobílí získali důležité tři body a mohli začít oslavovat svůj útočný tandem.

"Mně to s Milanem vyhovuje, je to vysoký a důrazný útočník. Já se kolem něj snažím sbíhat," přibližoval spolupráci mladší Mešanovič. "Muris je hrozně důležitý hráč. Když přijde, dokáže hru změnit," vracel komplimenty reprezentant Škoda.

Že jsou oba spíše parťáci než konkurenti, potvrdil třicetiletý útočník i v další odpovědi. "Je to bomba, hrozně mu to přeji a věřím, že dá ještě víc gólů. Nejvíc nám ale chutná vyhrávat. Kdo dává góly, neřeším," zdůraznil týmovost.

Právě ta může být jednou z příčin velkých obratů. Slávisté disponují širokým kádrem, navíc jim delší letní příprava pomohla i kondičně.

"Dnes musím složit poklonu celému mužstvu za charakter. Dokázali jsme zápas otočit, i když závěr byl takový chaos. Opravdu to nebylo jednoduché," potvrdil trenér Šilhavý.

Jenom v Mešanovičovi ale rapidní zlepšení nevidí. "Je to o tom týmu. Když přišel Muris na hřiště, ukázal se jako žolík. Přeskupili jsme to, začali celkově víc běhat a zlepšili osobní souboje," dodal.

Slávisté tak v tabulce udrželi kontakt s druhým Zlínem, který v druhé páteční předehrávce zdolal Jihlavu 3:1. To Dukla se výsledkově trápí, se 13 body se krčí na dvanácté pozici.