reklama
 
 

Měl se před gólem Krmenčíka pískat ofsajd? Rozhodčí nevědí, chybí jim virtuální čára

13. 8. 2018 16:06
Systém VAR, který využívají videorozhodčí v Česku, postrádá funkci, kterou disponuje většina televizních studií.

Praha - Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR v současnosti videorozhodčí (VAR) nemá technologii na to, aby odhalil, zda v sobotním ligovém utkání mezi Plzní a Zlínem padl gól po předchozím ofsajdu. Na rozdíl od televize totiž nemá k dispozici ofsajdovou čáru. Po zhlédnutí dostupných záběrů proto videorozhodčí neodhalil porušení pravidel a gól Michaela Krmenčíka potvrdil.

Jediný gól zápasu padl v 77. minutě, kdy po centru z pravé strany byl Radim Řezník zřejmě v těsném ofsajdu, šel do souboje s brankářem, který vyrazil míč, a následně Krmenčík dorážkou zápas rozhodl. Zatímco v přímém přenosu O2TV byla využita technologie doplnění ofsajdové lajny, aby zvýraznila těsné ofsajdové postavení Řezníka, videorozhodčí se v přenosovém voze o tuto pomůcku opřít nemůže.

"VAR si při přezkoumávání situace předcházející dosažení branky vybral nejlepší možné záběry ze tří kamer, a jelikož z dostupných zdrojů nedokázal s naprostou jistotou určit, zda byl hráč domácích v okamžiku přihrávky v ofsajdové pozici, rozhodl se potvrdit původní rozhodnutí sudího," uvedla komise rozhodčích v tiskové zprávě.

"VAR v domácích podmínkách v současné době nemá možnost využít pomocných ofsajdových čar během procesu kontrol herních situací, protože aktuální software takovou možnost pro VAR nenabízí," dodala komise.

Tuto čáru, kterou pro diváky přímo během přenosu vykreslila O2 TV, rozhodčí na svých obrazovkách vidět nemohli

autor: ČTK | 13. 8. 2018 16:06

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama