Lischkova minela zmrazila Spartu. Šlágr v Plzni rozhodl gól Krmenčíka

29. 9. 2019 19:52
Plzeň v očekávaném duelu nejvyšší soutěže porazila Spartu těsně 1:0. Velký zápas rozhodla obrovská minela letenského stopera Davida Lischky, který po několika vteřinách druhé půle daroval branku Michaelu Krmenčíkovi.

Sparta se po porážce v Doosan aréně propadla až na osmé místo ligové tabulky, na čelo tabulky ztrácí propastných patnáct bodů. Plzeň udržela druhé místo, získala o tři body méně než vedoucí Slavia.

Svěřenci Pavla Vrby prodloužili vítěznou ligovou sérii na pět utkání. Plzeňští doma s pražským rivalem neprohráli v devátém duelu nejvyšší soutěže po sobě a z toho posedmé vyhráli. Sparťané nenapravili minulou porážku 0:3 v derby se Slavií.

Plzeňští z úvodní aktivity vytěžili jen Procházkovu nepřesnou střelu. První velkou šanci si domácí vytvořili ve 22. minutě, kdy Kovařík našel přesným centrem Kopice a jeho ránu brankář Heča vytáhnul na boční síť. Chvíli nato Západočeši dostali míč do sítě, gól však neplatil kvůli útočnému faulu Řezníka.

Na druhé straně postupoval na branku Sáček, ale Limberský mu na poslední chvíli skluzem vypíchnul míč. Ve 32. minutě pak Kangovu střelu z úhlu vyrazil Hruška a plzeňskou branku po chvilce Hložek minul hlavou.

Viktorii dokonale vyšel vstup do druhého poločasu. Už po čtrnácti vteřinách stoper Lischka nepovedenou "malou domů" nahrál přímo volnému Krmenčíkovi a plzeňský útočník tvrdou ranou otevřel skóre. Krmenčík jubilejním 50. ligovým gólem v kariéře oslavil sobotní narození dcery.

Sparta si vytvořila několik náznaků. Do zakončení se dostal Kozák, ale zblízka neprostřelil vyběhnutého Hrušku. V 69. minutě se Krmenčík trefil podruhé, jenže radost vyprodaného plzeňského stadionu netrvala dlouho. Rozhodčí Pechanec totiž po přezkoumání situace u videa branku neuznal kvůli Krmenčíkovu útočnému faulu na Lischku.

Domácí si ve zbytku utkání těsný náskok kontrolovali a Spartu do hry příliš nepouštěli. V 85. minutě ještě udržel naději hostů na bodový zisk brankář Heča, jenž na čáře vykopnul patičku střídajícího Chorého.

11. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 1:0 (0:0)

Branka: 46. Krmenčík. Rozhodčí: Pechanec - Blažej, Flimmel - Berka (video). ŽK: Brabec, Chorý - Trávník, Plavšič, Graiciar. Diváci: 11.536 (vyprodáno).

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Limberský - Kalvach, Procházka (90.+4 Pernica) - Kopic, Hořava (90. Beauguel), Kovařík - Krmenčík (83. Chorý). Trenér: Vrba.

Sparta: Heča - Sáček, Kaya, Lischka, Frýdek - Hložek (69. Graiciar), Hašek (77. Juliš), Kanga, Trávník, Plavšič - Kozák. Trenér: Jílek.