Ligový nováček z Karviné získal brankáře Laštůvku

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 8. 2016 19:36
Ligový nováček z Karviné získal do branky posilu. Stal se jí 34letý gólman Jan Laštůvka, kterému po sedmi letech skončila smlouva v ukrajinském Dněpropetrovsku. "Vracím se po dlouhých letech a moc se na toto angažmá tady doma v Karviné těším," uvedl Laštůvka na karvinském webu.
Jan Laštůvka
Jan Laštůvka | Foto: Sport

Karviná - Karvinské fotbalisty posílil brankář Jan Laštůvka. Čtyřiatřicetiletý bývalý reprezentační gólman se s vedením prvoligového nováčka dohodl na roční smlouvě. Do české nejvyšší soutěže se vrací po 12 letech.

Laštůvka před měsícem absolvoval testy v bundesligovém Darmstadtu, kde se však na angažmá nedohodl, a v posledních dnech zvažoval i nabídky z turecké ligy. Nakonec zvolil návrat do rodného města a mateřského klubu.

"Dlouho jsem přemýšlel, zda půjdu do zahraničí, nebo nakonec zůstanu. Přeci jen naposledy v Dněpru bylo dost problémů a i to je možná důvod, proč jsem se nakonec rozhodl zůstat. Vracím se po dlouhých letech a moc se na toto angažmá tady doma v Karviné těším," uvedl Laštůvka na karvinském webu.

Bývalý gólman Ostravy, Doněcku, Fulhamu, West Hamu a Bochumi, kterému po sedmi letech skončila smlouva v ukrajinském Dněpropetrovsku, se s týmem nováčka průběžně připravoval a mohl by nastoupit už v sobotním utkání proti Brnu.

"Máme velkou radost, že jsme se s Honzou domluvili. Věříme, že pro nás bude posilou po všech stránkách," řekl sportovní manažer karvinského klubu Lubomír Vlk.

Laštůvka má v české nejvyšší soutěži na kontě 79 zápasů a titul s Baníkem Ostrava před odchodem do zahraničí v roce 2004. V následujících dvou letech se stal ukrajinským šampionem s Šachtarem. V národním týmu si připsal tři starty v letech 2011-13.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy