Trpišovský blahopřál novinářům, Slavia je zachráněna. A Limba potvrdil Vrbův odchod

yac yac
16. 12. 2019 10:01
Fotbalová Fortuna:Liga má za sebou poslední letošní kolo. Podívejte se, jak na něj reagovali fanoušci na sociálních sítích.

Fotbalová liga má za sebou své poslední letošní kolo. A pro Pavla Vrbu to současně nejspíš byl na dlouho poslední víkend, v němž vedl na hřiště Viktorii Plzeň. 

 

Právě se děje

před 5 minutami

Vláda schválila vyslání desítek vojáků do Mali, Nigeru a Čadu

Vláda souhlasí s vysláním až šesti desítek vojáků do Mali, Nigeru a Čadu. Misi nyní posoudí parlament. Pokud by ji poslanci a senátoři schválili, čeští vojáci by se v zemích Sahelu zapojili do boje proti terorismu. Česká armáda již v Mali vojáky má, podílejí se na výcviku a na ochraně výcvikové mise EU. V polovině roku se česká armáda ujme jejího velení.

Čeští vojáci by se měli nově stát součástí rozšířené operace Barkhane. Evropské země plánují vytvořit společnou jednotku pod názvem Takuba. V regionu nahradí francouzské síly. Náklady na novou misi ministerstvo obrany odhaduje na 598 milionů korun. Mali, Niger i Čad s přítomností českých vojáků souhlasí. Vojáci by měli pomáhat zejména malijským vojákům a doprovázet je do bojů s islámskými radikály.

Zdroj: ČTK
Další zprávy