Liga odstartovala těsnou výhrou Teplic na Dukle, jediný gól zařídil Potočný

29. 7. 2016 19:55
První gól a první výhru si připsali fotbalisté Teplic v úvodním utkání nejvyšší české fotbalové soutěže na půdě pražské Dukly. Výhru 1:0 jim zařídil Roman Potočný.
Roman Potočný
Roman Potočný | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Novou sezonu fotbalové ligy odstartovala výhra Teplic 1:0 na hřišti pražské Dukly. O jediný gól se po 46 vteřinách druhé půle postaral hlavou Roman Potočný. Trenér Teplic Daniel Šmejkal tak prožil vítězný debut v nejvyšší soutěži. Pro Severočechy šlo o první výhru na Julisce.

Utkání bylo od začátku bojovné, ale dlouho bez větších šancí. Aktivnější domácí hrozili jen závary při standardních situacích. Po jedné z nich musel brankář Grigar sebrat neposedný míč těsně před Podaným, který už by ho uklízel do branky. Na druhé straně prověřil brankáře Hrošša jen nedůraznou střelou Kodeš.

Teplický bek Krob měl problémy s domácím útočníkem Néstorem a brzy dostal žlutou kartu. Když ho vzápětí znovu nebezpečně fauloval, trenér Šmejkal raději už v 27. minutě sáhl ke střídání a místo Kroba poslal do hry Kukece. Na levý kraj obrany se zatáhl Urma.

A právě Urma hned v úvodu druhé půle utekl po levé straně, centrem na zadní tyč našel zcela volného Potočného a útočník Teplic snadno poslal hlavou hosty do vedení.

Dukla přidala a Teplice zatlačila, jenže Štetinovu hlavičku do odkryté branky po rohu zastavili obránci. Po dalším centru propadl míč až k Čajičovi, ale ten v těžké pozici netrefil prázdnou bránu. A Néstorovu technickou střelu do šibenice vytáhl konečky prstů brankář Grigar.

Španěl Néstor neuspěl ani osm minut před koncem, když z dorážky zamířil mimo. Trenér Šilhavý pak poslal na hrot i vysokého stopera Smejkala, ale ani nakopávané míče gól nepřinesly a Teplice slaví první výhru od března.

1. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - FK Teplice 0:1 (0:0)

Branka: 46. Potočný. Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Vysloužil. ŽK: Krob (Teplice). Diváci: 2508.

Dukla: Hroššo - Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný - Čajič, Považanec (82. Smejkal), Hanousek (76. Koval) - Néstor, Beauguel, Olayinka (60. Tetour). Trenér: Šilhavý.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Krob (27. Kukec) - Ljevakovič - Hora, Hrubý (68. Vachoušek), Kodeš, Urma (73. Dressler) - Potočný. Trenér: Šmejkal.