Liberečtí zažili očistec, Obročník zhubl pět kilo. Slavia je evropský tým, uznal Trpišovský

Aleš Vávra Aleš Vávra
18. 3. 2017 20:28
Heroickým výkonem dokázal Liberec urvat důležitou remízu ze zápasu s vedoucí pražskou Slavií.
Bořil a Ševčík v utkání Liberec vs. Slavia
Bořil a Ševčík v utkání Liberec vs. Slavia | Foto: ČTK

Liberec - Měli obrovské štěstí, přečkali drtivý tlak hostující Slavie. A připsali si zlatý bod v těžkém boji o udržení v nejvyšší soutěži. Fotbalisté Liberce remizovali s vedoucím týmem nejvyšší fotbalové soutěže 1:1 a na hřišti zažili učiněný očistec.

"Brzy se nám zranil Martin Latka, kvůli tomu jsme vlastně dostali gól. A další čtyři hráči pak se zraněními dohrávali. Kerbr hrál s nataženým svalem posledních dvacet minut, Obročník měl křeče v břiše a shodil pět kilo. Hráči museli dohrávat na jiných postech," vyjmenoval problémy, které sužovaly jeho tým, kouč Liberce Jindřich Trpišovský.

I proto si bodového zisku proti extrémně silné Slavii nebývale vážil. "Ten bod jsme uhráli naší bojovností. Je pro nás v naší situaci zlatý. Bylo to se štěstím, ale hráči si o to svým heroickým výkonem řekli," uvedl trenér.

Ten do nominace na duel se Slavií nezařadil ofenzivního hráče Egona Vůcha a ten si zlost vylil na svém instagramovém účtu. Sdílel malbu vztyčeného prostředníku a napsal: "Když přijdeš na zápas a nemáš tam dres + ti nikdo k tomu nic neřekne, že nejsi v nominaci, je ubohost."

Jisté je, že jeho chování bude mít dohru, Trpišovský ale po zápase se Slavií raději mluvil o kladných hrdinech severočeského celku.

"Samozřejmě nás podržel brankář Dúbravka, já tvrdím, že je to jeden z nejlepších gólmanů nejen u nás. A skvěle hráli stopeři, Karafiát a Kúdela. Ti, co uskákali, bylo neuvěřitelné. Ondra Kúdela by měl v hodnocení dostat ne desítku ale jedenáctku," chválil své defenzivní muže kouč.

Slova velkého uznání měl ale také pro soupeře. Současnou Slavii Trpišovský označil za tým evropského formátu. "Musím Slavii složit velkou poklonu za to, jaké dokázala poskládat mužstvo. Pod takový tlak nás tady nikdo nedostal, a to ani v pohárové Evropě. Takhle těžké utkání doma nepamatuji. Slavia je v obrovské pohodě," řekl liberecký lodivod.

Tato slova ale jen těžko mohla utěšit Jaroslava Šilhavého. Kouče, který v Liberci slavil před pěti lety mistrovský titul a stal se místním hrdinou. Tedy jen dočasně, než kývl na nabídku Miroslava Pelty a přestoupil do sousedního Jablonce.

Nyní už ovšem jako trenér Slavie těžko skousával, že jeho tým z řady obrovských šancí nedokázal vstřelit pod Ještědem vítězný gól.

"V Plzni z toho mají asi velkou radost," hlesl s hořkým úsměvem na rtech Šilhavý. "Ale stejně tak budeme mít radost my, když Plzeň zítra ztratí v Karviné," dodal kouč. Sešívaní ztratili v Liberci dva body, ale podle Šilhavého se zápas publiku musel líbit.

"Začali jsme dobře, dali jsme rychlý gól a měli přidat další. Ke konci první půle jsme si vybrali slabší chvilku a nabídli domácím vyrovnání. Ve druhém poločase jsme si ale vypracovali mnoho šancí a měli některou proměnit. Bylo by to spravedlivé," prohlásil Šilhavý.

Slávisté po první jarní ztrátě rozhodně nepanikaří. "Cesta do cíle je ještě daleká. Když budeme pokračovat v těchto výkonech, budeme mít dobou šanci," uzavřel v pozitivním duchu trenér Slavie.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Kanadská společnost zrušila plány na převzetí Carrefouru, důvodem je odpor francouzské vlády

Kanadská maloobchodní společnost Alimentation Couche-Tard zrušila plány na převzetí evropského řetězce Carrefour za 16,2 miliardy eur (424 miliard Kč). Důvodem je odpor francouzské vlády, uvedla agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje.

Rozhodnutí o ukončení jednání o fúzi padlo podle zdrojů po setkání francouzského ministra financí Bruna Le Maira se zakladatelem Couche-Tard Alainem Bouchardem. Již předtím Le Maire vyloučil prodej Carrefouru z důvodu zabezpečení potravin. Carrefour ani Couche-Tard se k informacím nevyjádřily.

Firma Couche-Tard doufala, že získá vládní požehnání díky závazkům, jako zachování pracovních míst i dodávek potravin od francouzských výrobců či tím, že ředitel Carrefouru a Couche-Tard budou ve sloučené firmě zastávat funkci generálního ředitele společně. Chouche-Tard chtěl rovněž investovat do Carrefouru kolem tří miliard eur. Carrefour spojení podporoval. Francouzská vláda však do 24 hodin po potvrzení jednání spojení odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 36 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy