Liberec přišel o výhru nad Slováckem v závěru

Aktualizováno 25. 9. 2017 22:32
Liberec ztratil vítězství nad Slováckem v pětaosmdesáté minutě, kdy vyrovnával na 1:1 Tomáš Zajíc.
Radost hráčů Liberce
Radost hráčů Liberce | Foto: ČTK

Liberec - Fotbalisté Liberce v dohrávce 8. ligového kola doma jen remizovali se Slováckem 1:1. Severočechy poslal do vedení v 71. minutě Matěj Hybš svou první trefou v nejvyšší soutěži v dresu Slovanu, ale čtyři minuty před koncem zařídil dělbu bodů Tomáš Zajíc. Hosté hráli v deseti od vyloučení Davida Machalíka už z šesté minuty. Domácí byli oslabeni od 63. minuty, kdy dostal druhou žlutou kartu Ondřej Karafiát.

Liberec doma v lize se Slováckem remizoval počtvrté za sebou a nevyužil šanci bodově dotáhnout v tabulce třetí Slavii. Z pátého místa na ni ztrácí dva body. Slovácko skórovalo téměř po pěti ligových zápasech a je jedenácté.

"Ztratili jsme dva body v domácím prostředí a z utkání, které jsme měli dobře rozehrané. Ale nezasloužili jsme si vyhrát za to, jak jsme utkání vedli. Je to pro nás krutý večer, ale hlavně zklamání z výkonu," řekl na tiskové konferenci liberecký trenér Jindřich Trpišovský.

Slovácko v minulých dvou zápasech dohrávalo v Liberci v oslabení a v plném počtu nevydrželo ani tentokrát. Machalík už po šesti minutách předvedl ostrý skluz s nohou nahoru proti domácímu Voltrovi a rozhodčí Příhoda ho vyloučil.

Přesilovka paradoxně Liberec ve zbytku první půle přibrzdila. Hosté se zatáhli a domácí se proti pevné defenzivě těžko prosazovali. Šance přišly až před pauzou. Pulkrabovu hlavičku však v 36. minutě chytil brankář Heča, Potočný vypálil jen do boční sítě a Breite tečoval Coufalův centr mimo.

"Začátek byl z naší strany aktivní a hráli jsme tak, jak jsme chtěli. Ale přišla červená karta, která samozřejmě zápas někam posunula, a náš výkon šel od té 7. minuty strašně dolů. Znervózněli jsme a bylo to strašně nekvalitní," litoval Trpišovský.

"Zápas byl samozřejmě ovlivněn brzkým vyloučením našeho hráče. My jsme se díky kvalitě Liberce soustředili na hluboký defenzivní blok a chtěli jsme zároveň hrozit z rychlých kontrů, ale to se nám nedařilo podle představ," řekl trenér Slovácka Michal Kordula.

Střelecké trápení Slovácka trvalo 466 minut

Slovan se snažil překonat obranu hostů ze stran, ale neprosadil se ani po dalším Coufalově centru. V 58. minutě se dostal až před brankáře Heču Pulkrab, míč však dloubl přes gólmana hodně mimo tyče.

Liberec nepodařenou přesilovku podtrhl po 63 minutách, kdy Karafiát zbytečně fauloval Navrátila a po druhé žluté kartě musel ze hřiště. Stejně jako před rokem oba týmy vzájemný duel v Liberci dohrávaly v oslabení.

Slovan byl dál aktivní, k vedení mu ale pomohla chyba v obraně Slovácka. Po Bosančičově centru šel Pulkrab do souboje s Hečou, gólman se snažil chytit míč nadvakrát, jenže spoluhráč Juroška mu ho vykopl z rukou a střídající Hybš pohotově skóroval do prázdné branky. V 90. utkání v české lize se trefil teprve podruhé.

Po brejku odmítl pojišťující druhý gól Potočný a Slovácko to záhy potrestalo vyrovnáním ze své první větší šance. Vácha ztratil ve středu pole míč a brejk zakončil po Daníčkově přízemním centru dorážkou z malého vápna nabíhající Zajíc. Nejlepší kanonýr hostů dal třetí gól v ligové sezoně a ukončil střelecké trápení Slovácka, které trvalo 446 minut.

"Kluci ukázali na hřišti srdce a fotbalový pánbůh to ocenil jedním bodem. Samozřejmě, že se všichni ptali, kdy už konečně dáme ten gól. Někdy prostě góly dáváte, někdy ne. Máme vepředu mladé kluky a musí se do těch šancí tlačit," konstatoval Kordula.

"Když jsme se i přes špatný výkon dostali do vedení, nepochopitelně jsme ho ztratili z jedné střely na branku. Vedli jsme a měli jsme několik brejků. Ale soupeř se nevzdal a bojoval do poslední chvíle," uvedl Trpišovský.

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 1:1 (0:0)

Branky: 71. Hybš - 86. Zajíc. Rozhodčí: Příhoda - Kubr, Fišer. ŽK: Karafiát, Folprecht, Voltr, Pulkrab - Divíšek, Šumulikoski, Daníček. ČK: 63. Karafiát - 6. Machalík. Diváci: 3895.

Liberec: Hladký - Mikula, Kúdela, Karafiát, Potočný - Coufal, Folprecht, Breite (61. Bosančič), Ševčík - Voltr (46. Hybš), Pulkrab (77. Vácha). Trenér: Trpišovský.

Slovácko: Heča - Juroška (85. Sadílek), Hofmann, Břečka, Divíšek (76. Rezek) - Daníček, Šumulikoski - Navrátil, Machalík, Havlík - Zajíc (89. Šimko). Trenér: Kordula.