Liberec porazil Karvinou, Slovácko zářilo v Příbrami. Poslední trojka dále klopýtá

14. 12. 2019 17:19
Fotbalisté Liberce porazili v posledním podzimním kole první ligy Karvinou 3:0. Slovácko zvítězilo v Příbrami 4:1, Olomouc remizovala s Bohemians 1:1 a Zlín zdolal Opavu 2:0. Všechny tři týmy z chvostu tabulky tedy vyšly před zimní pauzou bodově naprázdno.
Radost fotbalistů Liberce.
Radost fotbalistů Liberce. | Foto: ČTK

Fotbalisté Liberce se rozloučili s podzimní částí sezony vítězstvím 3:0 nad Karvinou, o kterém rozhodli třemi góly po přestávce. Domácí poslal v duelu 20. ligového kola do vedení ve 48. minutě Roman Potočný, pojistku přidal v 70. minutě střídající Kamso Mara a skóre uzavřel v 86. minutě Radim Breite. Severočeši vyhráli po předchozích dvou porážkách a pojistili se pozici ve středu tabulky. Karviná naopak už deset kol nezvítězila a přezimuje předposlední.

Oba trenéři udělali změnu na brankářském postu. Zraněnou domácí jedničku Nguyena nahradil Knobloch, v hostující brance zase dostal před Pastornickým přednost Hrdlička. Karvinský kouč Jarábek zkusil překvapit i rozestavením a do hry poslal formaci 3-5-2.

Severočeši byli od začátku aktivnější, ale k vyloženým šancím se dlouho nedostávali. Ve 12. minutě mířil po zemi mimo Potočný a mezi tyče se nevešla ani Breiteho rána. Hosté za celý první poločas ani jednou pořádně nevystřelili.

Aktivnější domácí se dočkali vedení krátce po pauze. Po Malinského centru ve 48. minutě ještě brankář Hrdlička stačil vyrazit Musovo akrobatické zakončení, ale dobíhající Potočný zblízka uklidil míč do sítě. Liberecký ofenzivní záložník devátým gólem v ligové sezoně potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce.

Slezané po inkasované brance s příchodem útočníka Petráně změnili rozestavení a přidali. Po hodině hry poprvé zahrozili v ofenzivě, Ba Louaovu hlavičku však vyboxoval Knobloch.

Na druhé straně v 66. minutě Musa nepřekonal Hrdličku a Severočeši zvýšili až o chvíli později. Po Potočného centru z přímého kopu se hosté pokusili vystavit domácí do ofsajdu, ale asistent rozhodčího nechal hru pokračovat. Sami před gólmanem se ocitli hned čtyři liberečtí hráči a po Chalušově přihrávce poslal míč do prázdné branky Mara.

Po další chybě v karvinské defenzivě přidal Slovan v 86. minutě ještě třetí gól. Breite se protlačil až před Hrdličku a zavěsil do horního rohu. Karviná venku v lize popáté za sebou prohrála bez vstřelené branky a nezvítězila ani ve čtvrtém utkání pod koučem Jarábkem.

Slovácko završilo povedený podzim výhrou

Fotbalisté Slovácka zvítězili ve 20. kole první ligy na hřišti Příbrami 4:1 a v neúplné tabulce jsou šestí. Tým z Uherského Hradiště rozhodl o druhé výhře za sebou už po 16 minutách, kdy se trefili Lukáš Sadílek, Jan Juroška a Marek Havlík z penalty. Čtvrtý gól po změně stran přidal Tomáš Zajíc. Středočeši, za něž se prosadil Adam Petrák, nevyhráli 13 kol po sobě a zimní pauzu stráví na posledním místě tabulky.

Bohemians 1905 remizovali v Olomouci 1:1 a venku získali druhý bod v aktuální sezoně. "Klokany" poslal do vedení ve 30. minutě Milan Havel, krátce po přestávce odpověděl Šimon Falta. Sigma pražského soupeře porazila v jediném z posledních osmi utkání v nejvyšší soutěži a patří ji desáté místo. Bohemians jsou v neúplné tabulce třináctí.

Po zlepšeném výkonu ve druhém poločase zvítězili hráči Fastavu Zlín nad SFC Opava 2:0. O branky se v 53. a 62. minutě postaral Antonín Fantiš . Zlín vyhrál potřetí za sebou doma a ziskem 21 bodů si upevnil 12. příčku před zimní přestávkou. Opava popáté za sebou venku neskórovala a s nejhorším útokem v lize přezimuje čtrnáctá.

20. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - MFK Karviná 3:0 (0:0)

Branky: 48. Potočný, 70. Mara, 86. Breite. Rozhodčí: Královec - Kotalík, Pečenka. ŽK: Oscar, Chaluš - Jarábek (trenér), Krivák, Vukadinovič, Janečka, Rundič, Želizko. Diváci: 1760.

Sestavy:

Liberec: Knobloch - Mikula, Kačaraba, Chaluš, Hybš - Oscar, Breite - Malinský (68. Pešek), Baluta (62. Mara), Potočný - Musa (88. Gembický). Trenér: Hoftych.

Karviná: Hrdlička - Krivák (54. Petráň), Janečka, Rundič - Ndefe, Lingr (83. Želizko), Bukata, Hanousek, Čonka - Ba Loua (74. Putyera), Vukadinovič. Trenér: Jarábek.

Sigma Olomouc - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:1)

Branky: 55. Falta - 30. Havel. Rozhodčí: Hocek - Dobrovolný, Flimmel. ŽK: Vepřek, Jemelka, Zima - Podaný, Hůlka. Diváci: 2412.

Sestavy:

Olomouc: Mandous - Sladký (85. Texl), Štěrba (25. Zima), Jemelka, Vepřek - Zahradníček (66. Hála), González, Zmrzlý, Plšek, Falta - Chytil. Trenér: Radoslav Látal.

Bohemians: Le Giang - Köstl, Hůlka, Krch - Havel, Vacek (63. Bederka), Jindřišek, Hronek, Podaný (80. Záviška) - Nečas, Vodháněl (87. Keita). Trenér: Klusáček.

1. FK Příbram - 1. FC Slovácko 1:4 (0:3)

Branky: 59. Petrák - 2. Sadílek, 7. Juroška, 16. Havlík z pen., 55. Zajíc. Rozhodčí: Lerch - Vaňkát, Ratajová. ŽK: Kodr, Kočí, Rezek - Reinberk.

Sestavy:

Příbram: Kočí - Tregler, Kodr, Nový, Cmiljanovič - Květ (33. Škoda) - Polidar, Petrák, Rezek, Zeman (33. Voltr) - Slepička (69. Stuparevič). Trenér: Nádvorník.

Slovácko: Trmal - Reinberk (74. Šimko), Hofmann, Kadlec, Juroška - Havlík, Sadílek - Kalabiška, Hellebrand (68. Krejčí), Navrátil - Zajíc (78. Dvořák). Trenér: Svědík.

Fastav Zlín - SFC Opava 2:0 (0:0)

Branka: 53. a 62. Fantiš. Rozhodčí: Ginzel - Melichar, Novák. Bez karet. Diváci: 2468.

Sestavy:

Zlín: Rakovan - Cedidla, Buchta, Hnaníček - Matejov, Folprecht, Hlinka, Jiráček (86. Bartošák) - Fantiš, Poznar (78. Wágner), Čanturišvili (61. Džafič). Trenér: Kameník.

Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Rychlý (69. Sus), Žídek - Helebrand (61. Manzia), Souček, Řezníček, Jursa, Mondek (61. Stáňa) - Dedič. Trenér: Balcárek.