Fotbalová nuda pod Ještědem, Baník si veze z Liberce bezgólovou remízu

1. 9. 2018 16:52
Sobotní program Fortuna:Ligy otevřel bezbrankový duel mezi Slovanem Liberec a Baníkem Ostrava. Odpoledne se hrají další čtyři zápasy sedmého kola.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Dalibor Sosna

Liberec- Fotbalisté Liberce remizovali v 7. ligovém kole s Ostravou 0:0. V bojovném utkání dominovaly obrany a příliš velkých šancí k vidění nebylo. Bezbranková remíza se zrodila vůbec poprvé v tomto ročníku nejvyšší soutěže. Hostující Baník ztratil body po čtyřech ligových výhrách za sebou a v neúplné tabulky je třetí. Liberec doma potřetí za sebou remizoval a zůstává ve středu soutěže.

Ostravě chyběl kvůli zranění kapitán Baroš, jenž tak nenastoupil proti svému bývalému klubu. Za deštivého počasí se od úvodu hrál bojovný zápas, kterému ale většinu času chyběly výrazné šance.

Až po necelé půlhodině vracel míč nebezpečně před branku domácí Potočný, ale brankář Laštůvka zakročil. Na druhé straně ve 33. minutě Fillo v těžké pozici těsně minul.

Ani po přestávce se diváci gólu nedočkali. Rodící se velkou šanci Slovanu zastavil ofsajd a v 57. minutě pak hostující brankář Laštůvka s námahou vyrazil Potočného střelu z hranice vápna.

Na opačné straně se téměř vzápětí dostal do šance Diop, ale rozvlnil jen boční síť. Domácí se tlačili za vítěznou brankou, ale neprosadil se ani osm minut před koncem Potočný, jehož hlavička šla vedle.

Ostrava potvrdila, že má nyní dobrou defenzivu. Počtvrté z posledních pěti kol totiž Baník udržel čisté konto. Liberec v lize ztratil doma body s Ostravou poprvé po předchozích čtyřech výhrách, poosmé za sebou však se Slezany v nejvyšší soutěži neprohrál.

7. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Baník Ostrava 0:0

Rozhodčí: Marek - Černý, Horák. ŽK: Oscar, Pešek, Potočný - Fleišman, O. Šašinka, Hrubý, Jirásek. Diváci: 4695.

Sestavy:

Liberec: Hladký - Mikula, Vukliševič, Karafiát, Kačaraba - Breite - Potočný, Oscar (62. Oršula), Ševčík, Malinský (75. Pešek) - Mashike Sukisa (84. Pázler). Trenér: Hornyák.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman - Fillo, Jánoš, Hrubý (84. Procházka), Holzer (76. Granečný) - O. Šašinka (68. Jirásek), Diop. Trenér: Páník.