Zklamání pro oba. Gól v nastavení srazil šance Liberce na Evropu, Brno blízko sestupu

14. 5. 2021 22:02
Fotbalisté Liberce remizovali v předehrávce 32. kola první ligy s Brnem 1:1. V 64. minutě neproměnil domácí Kamso Mara penaltu, v 77. minutě Slovan přece jen poslal do vedení střídající Jhon Mosquera, ale ve třetí minutě nastavení srovnal Antonín Růsek.
Damián Bariš, Zbrojovka Brno
Damián Bariš, Zbrojovka Brno | Foto: ČTK

Zbrojovka v lize pošesté za sebou nezvítězila, na první nesestupové místo ztrácí tři body a v případě nedělní výhry Teplic nad Českými Budějovicemi soutěž definitivně opustí. Liberec získal z posledních tří kol jen dva body a nevyužil šanci poskočit na páté místo.

Slovan před zápasem uvedl do klubové dvorany slávy bývalého reprezentanta Josefa Šurala. Někdejší liberecký hráč před dvěma lety zahynul při dopravní nehodě mikrobusu během angažmá v Turecku.

Severočeši vstoupili do utkání lépe a ve třetí minutě měli první gólovou šanci. Pešek našel přízemním centrem z levé strany Rabušice, ale ten z hranice malého vápna sám před brankářem Berkovcem selhal a zamířil vedle.

Hosté ve zbytku poločasu drželi v poli s favoritem krok. V 16. minutě Hladíkovu střelu zblokoval bránící Chaluš, chvíli nato Štepanovský v dobré pozici ve vápně vystřelil jen slabě do gólmana Knoblocha. Tři minuty před pauzou znovu zahrozili Severočeši, Rabušic však ve velké šanci pálil mimo, byť měl před brankou úplně volného spoluhráče.

Hned dvě minuty po změně stran dostal po standardce z dorážky míč do sítě brněnský Hladík, ale rozhodčí branku neuznali kvůli tomu, že podle nich přihrávající Růsek hlavičkoval z ofsajdu. Na opačné straně ve 49. minutě podržel Zbrojovku Berkovec, který vyškrábl Rabušicovu takřka gólovou hlavičku po Fukalově centru.

V 64. minutě měli domácí k vedení ještě blíž. Sudí Lerch nařídil k velkému údivu hostů po zákroku Reitera, který po odehrání míče zasáhl Fukalu, penaltu, ale Maru z pokutového kopu vychytal brankář Berkovec.

O 10 minut později zachránila Zbrojovku tyč po stříleném centru od Koscelníka. Severočeši po prostřídání stupňovali tlak a v 77. minutě už vedli. Jeden z čerstvých hráčů Mosquera si naskočil na Peškův centr z pravé strany a hlavou obloučkem překonal Berkovce. Kolumbijský křídelník skóroval poprvé od lednového vítězství 3:0 v Brně.

Poté nevyužil šanci na zvýšení po samostatném brejku Pešek a domácí to mrzelo. V poslední minutě nastavení nacentroval Přichystal a úplně nepokrytý Růsek hlavou využil laxního bránění domácích stoperů.

32. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)

Branky: 77. Mosquera - 90.+3 Růsek. Rozhodčí: Lerch - Dobrovolný, Šimáček - Hrubeš (video). ŽK: Pernica (Brno). Diváci: 850 (omezený počet).

Liberec: Knobloch - Fukala, Chaluš, Jugas (46. Purzitidis), Mikula - Faško (58. Mosquera), Mara (76. Matoušek) - Koscelník, Sadílek, Pešek (90.+2 Michal) - Rabušic (58. Rondič). Trenér: Hoftych.

Brno: Berkovec - Bariš, Hlavica, Pernica, Moravec - Čermák - Štepanovský (82. Fousek), Růsek, Texl (75. Fila), Reiter (67. Přichystal) - Hladík. Trenér: Dostálek.