45+2 Malinský
58. Potočný (pen.)
80. Malinský
63. Hložek

Vítejte u online přenosu z utkání 7. kola FORTUNA:LIGY mezi Libercem a Spartou. Zápas začíná v neděli 25.8. v 19:00 a živě jej vysílá stanice O2 Sport.

Slovan Liberec zatím neprožívá ideální začátek ligy. Po šesti kolech má na svém kontě pouze 6 bodů, které mu vynesly 12. místo ve FORTUNA:LIZE. Jediné dvě výhry Liberec zaznamenal na venkovních hřištích, když hned v úvodním zápase vyhrál na půdě Ostravy a v posledním kole také v Karviné. Mezi vítězstvími následovaly porážky Plzně, Zlínu, Olomouce a Slavie.

Liberec vs. Sparta:
Liberec vs. Sparta: | Foto: Milan Kammermayer

Sparta Praha je na tom sice s 10 body a 7. místem lépe než její dnešní soupeř, ale i tak se od klubu z Letné čeká daleko více. Jeho nepřesvědčivé výkony vedly k častým změnám v defenzivní linii, což se projevilo i na výsledcích. Domácí prohru se Slováckem vystřídaly výhry s Jabloncem a Příbramí či remíza v Českých Budějovicích. Poté ale následovala prohra 4:3 v Mladé Boleslavi a vyřazení v 3. předkole Evropské ligy s tureckým Trabzonsporem. V minulém kole si však Pražané napravili reputaci a před vlastním publikem porazili 2:0 ostravský Baník.

Martin Hašek v zápase 6. kola ligy Sparta - Baník
Martin Hašek v zápase 6. kola ligy Sparta - Baník | Foto: Milan Kammermayer

Úvodní sestavy:

FC Slovan Liberec: Nguyen - Fukala, Mikula, Kačaraba, Hybš - Breite (C), Alibekov - Malinský, Pešek, Potočný - Kuchta.

Náhradníci: Knobloch - Koscelník, Beran, Dordić, Ju, Musa.

AC Sparta Praha: Nita - Sáček (C), Radaković, Hancko, Matěj Hanousek - Hložek, M. Hašek, L. Krejčí, Trávník, Plavšić - Tetteh.

Náhradníci: Heča - Štetina, Semih Kaya, Moberg Karlsson, Graiciar, Juliš, Kozák.

Rozhodčí: Julínek - J. Paták, Podaný

Pouze na lavičce hostů začne zápas letní posila Libor Kozák, který na Letnou přišel právě z Liberce. Na hrotu útoku se od úvodních minut představí Benjamin Tetteh.

Dnes se hrály také další dva zápasy 7. kola. Plzeň doma rozstřílela Opavu a Mladá Boleslav díky čtyřem gólům Komličenka otočila duel s Českými Budějovicemi.

Hráči obou týmů právě nastoupily na hrací plochu. Domácí odehrají duel v modrých dresech a hosté se představí v rudých trikotech.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Hned v první minutě se ocitl hostující Benjamin Tetteh v ofsajdovém postavení a rozehrávky se tak ujmou domácí fotbalisté.

2.

Po chvíli se ozval opět hvizd hlavního sudího. Faulován byl na útočné polovině Benjamin Tetteh a Sparta tedy zůstane u míče.

3.

Adam Hložek nyní zahrál rukou na polovině hřiště a Liberec se může pokusit o první ohrožení soupeřovy brány.

4.

Což se také vzápětí stalo. Kuchta sklepl míč na hranici vápna k nohám Potočného, který však volej nasměroval do rukavic Florina Nity.

5.

Sparťanská trochu krkolomná kombinace ve vápně vyústila ve sklepnutí Tetteha na Sáčka. Jenž druhý jmenovaný zařízení Nguyena vysoko přestřelil.

6.

Liberec se nyní natlačil na soupeřovu rozehrávku, avšak Sparta se dokázala z obtížné situace na chvíli dostat.

7.

Poté již přiletěl centr do pokutového území Sparty, nicméně nabídka libereckých skončila opět v náruči Nity.

8.

V osmé minutě přichází velmi brzká žlutá karta. Uroš Radaković šel šlapákem na koleno Malinského, za což je po zásluze potrestán žlutým kartónkem.

9.

Malinský je nyní stále ošetřován na hrací ploše, a tak si na rozehrávku standardky musíme ještě počkat.

10.

Potočného centr do vápna ovšem výborně odvrátil Hložek. Domácí ale zůstanou u míče a budou moci vhazovat.

11.

Další nákop Liberce šanci domácích nepřinesl a nakonec celá akce končí ofsajdem, který pomezní sudí bez váhání odmával.

11.

Pro Liberec se nyní rýsovala velmi nadějná pozice. Hancko na půlce ztratil míč a domácí šli do přečíslení dvou proti jednomu. Potočného přihrávku na střed ovšem výborně přečetl Nita, jenž schoval balón do rukavic.

13.

Potočný posléze nacentroval zleva míč do ohně. Ke smůle domácích ovšem jen na hlavu Plavšiće, jenž dopravil balón do bezpečí.

14.

Hybš teď velmi dobře ubránil pronikajícího Hložka, ale i přesto hosté nadále útočili. Hašek poté ale pokazil přihrávku a balón tak doputoval až ke Nguyenovi.

16.

Michal Sáček byl nyní faulován na půlící čáře Potočným. Sparta následně rychle rozehrála a kombinuje s míčem na vlastní polovině.

17.

Na trávníku je opět Malinský, který dost možná není v pořádku ještě z předchozího souboje s Radakovićem a vyžaduje si tak další ošetření.

18.

Malinský zřejmě není úplně v pořádku, a tak trenér Hoftych poslal rozcvičovat Berana. Uvidíme, jestli se dočkáme v blízké době nějaké změny.

19.

Slovan se následně opět provinil proti pravidlům a jeho hráči se nacházeli v ofsajdovém postavení. Hrát tedy bude opět Sparta.

20.

Krejčí posléze vyzkoušel štěstí ze střední vzdálenosti, avšak jeho prudká střela směřovala doprostřed brány, kde byl připraven gólman Nguyen.

21.

Fukala vynikající obrannou hrou nepustil k míči Plavšiće a hrací předmět následně opustil trávník. Následovat bude odkop od Nguyenovy brány.

22.

Dalším hráčem Sparty, který pálil na bránu byl Benjamin Tetteh. Hostující útočník ale pokus z pětadvaceti metrů poslal do připraveného Nguyena.

24.

Hybš z poté z rohového kopu posadil centr na hlavu Fukaly, jenž zakončoval do rukavic soupeřova brankáře.

25.

Pomalu se nám blíží půlhodina hry a v Liberci stále čekáme na první gólovou šanci. Uvidíme, zda se hráči v dalším průběhu hry polepší.

26.

Na pětatřiceti metrech byli nyní faulováni hosté a veškeré dění se tak stěhuje k vápnu Liberce.

27.

Krejčí se odhodlal ke střele z velké dálky, ale trefil jen dobře postavenou zeď Liberce. Pražané ale i přesto zůstanou u míče.

28.

Plavšić se nyní vydal mezi dva soupeře a chtěl vybojovat alespoň roh. Nakonec se však bude kopat od brány, což se hostujícímu hráči vůbec nelíbí.

29.

Liberec poté dobře kombinoval u pravé postranní lajny, nicméně Potočného patičku hosté přečetli a míče se následně i zmocnili.

30.

Hlavní sudí teď tasí další žlutou kartu. Taras Kačaraba nevybíravým šlapákem zajel do Haška, za což je také právem potrestán.

31.

Plavšić posléze hledal přihrávku zleva ve vápně Tetteha, který se však nakonec k zakončení nedostal.

32.

Pešek měl poté dostatek času i prostoru k centru zleva, ale svou nabídku trefil jen prvního bránícího hráče Sparty.

33.

Po kombinace Hanouska s Plavšičem opět centroval druhý jmenovaný, avšak domácí stačili jeho pas srazit na rohový kop.

34.

Sparta posléze rozehrála signál na hranici vápna, kde si naběhl Sáček. Sparťanský fotbalista ovšem balón netrefil ideálně a Nguyen jej zvládl před Tettehem vyboxovat.

35.

Ve vlastním vápně zůstává ležet Kuchta, který si odnesl nějaký drobný šrám po souboji se Srdjanem Plavšićem.

36.

Kačaraba dobře pokryl Plavšiće a získal míč pro Liberec. Ten jej ovšem nepřesnou přihrávkou prakticky vrátil svému soupeři.

37.

Malinský nyní marně stíhal míč směřující do zámezí. Sparťané si tuto situaci pohlídali a Nita tak bude moci odkopávat.

39.

Hybšův další centr z rohového kopu opět směřoval jen na hlavy Pražanů. Nita mohl zůstat v naprostém klidu a na první gólovku tak stále čekáme.

40.

Rychlý kontr Sparty nyní vedl Plavšić, který byl na hranici vápna obrán o míč čistým skluzem Kačaraby.

41.

Kuchta teď nezpracoval přihrávku při rychlém brejku, ale poté aspoň dokázal odcentrovat. Ke smůle domácích však své kolegy ve vápně nenašel.

42.

Kačaraba teď ostře dojel Tetteha a sudí domácímu stoperovi odpustil druhou žlutou kartu, která by znamenala předčasný odchod do sprch.

43.

Hancko si vzal poté na starost přímý kop z pětadvaceti metrů. Hostující stoper zvládl obstřelit zeď, ale Nguyen si na střelu k tyči počíhal.

44.

Mikula si nyní dal míč příliš před sebe a jeho snaha jej získat zpět končí faulem, za který mu navíc hlavní rozhodčí uděluje žlutou kartu.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje v první půli 2 minuty.

45+1

Plavšić znovu rozehrál nacvičený signál, avšak přízemní centr do vápna si domácí pohlídali a odehráli míč alespoň na roh. Z něj ovšem Pražané nezvládli přesně zakončit.

45+2

LIBEREC DÁVÁ GÓL! Slovan v závěru půle udeřil a dostává se do vedení. Radaković vyrobil velkou hrubku, kdy neodkopl míč důrazně a TOMÁŠ MALINSKÝ upaloval z boku do vápna. Poté se rozhodl o střelu z úhlu, kterou na bližší tyč prostřelil Florina Nitu, jenž tento prostor zbytečně odkryl.

45+3

A další chyba Sparta. Hancko ztratil míč a poté stáhl domácího hráče. Za svůj počin dostává žlutý kartónek, za který může být hodně rád.

45+3

Skončil první poločas.

Je za námi úvodní půle zápasu. V ní se opravdu dlouho čekalo na gólovou šanci a oba týmy se potýkali s častými neúspěchy v ofenzivní fázi. Když už to vypadalo na bezbrankový poločas, chyboval ve druhé minutě nastavení Radaković a Nita, jejichž hrubky využil k vedoucí brance Tomáš Malinský. Domácí tak odcházejí do kabin s jednobrankovým náskokem.

46.

Začal druhý poločas.

47.

Nguyen si nyní počínal nepříliš jistě a míč pouze vyboxoval. Hložkovi se poté nepodařilo dopravit míč do brány.

48.

Tomáš Malinský poté nevybíravě fauloval svého soupeře a je tady další žlutá karta.

50.

Za krátký okamžik se znovu žlutí. Tentokrát je za zastavení útoku Sparty potrestán Achmed Alibekov.

51.

Plavšić byl nyní faulován v rohu vápna Hybšem a sudí ukazuje na penaltový puntík. Penalta pro Spartu.

52.

Hlavní rozhodčí však jde kontrolovat video. Zákrok byl evidentně spáchán ještě před vápnem, a tak z toho bude jen standardka Pražanů.

53.

Hybš ještě reklamuje, že se o faul nejednalo, ale to již nic nezmění na nebezpečném přímém kopu hostů.

54

Z ní málem Sparta vyrovnala. Hanckova rána byla sražená zpět k domácímu hráči, který druhým pokusem napálil tyč domácí brány.

55.

Malinský se nyní vřítil v brejku do vápna Sparty, kde došlo ke kontaktu s Hanouskem. Penalta se zatím nepíská, ale do akce jde znovu video.

57.

To jsou věci. Video před chvíli ukradlo penaltu Spartě a za krátkou chvíli ji přisoudilo Liberci. Pokutový kop pro domácí.

58.

LIBEREC DÁVÁ GÓL! Se Spartou začíná být zle nedobře, jelikož domácí odskakují na rozdíl dvou branek. ROMAN POTOČNÝ si chopil exekuce pokutového kopu, ze kterého zamířil do středu brány, zatímco Nita se vrhl k pravé tyči.

59.

Kouč Jílek ihned reaguje. Ze hry stahuje Srdjana Plavšiće a posílá do hry Libora Kozáka.

61.

Nguyen vyběhl nyní opravdu daleko z brány a u postranní lajny odpálil míč Tettehovi do zámezí.

62.

Malinský se nyní neprosadil proti Hanouskovi, který balón uklidil do autu. Sparta se tak musí dále bránit.

63.

SPARTA DÁVÁ GÓL! Pražané však bleskově reagují a dostávají se na dostřel. ADAM HLOŽEK napřáhl k povedené ráně z pětadvaceti metrů, kterou umístil přesně k tyči, kam již Nguyen nedoplachtil včas.

64.

Liberec se následně snažil o bleskovou odpověď, avšak zakončení domácích nyní směřovalo do rukavic Nity.

65.

Trávník nyní po souboji ve středu pole spadl nekontrolovaně na trávník a sudí ihned volá lékaře.

66.

Hostující středopolař ovšem bude v pořádku a po svých odbíhá za postranní lajnu, aby se co nejdříve vrátil do hry.

67.

Trávník se vzápětí vrátil na hřiště a zakončoval další útok Sparty. Technický obstřel si však Nguyen pohlídal.

68.

Utkání nabírá v posledních minutách grády. Benjamin Tetteh si naběhl na kolmici za beky, ale z rohu malého čtverce nedokázal propálit dobře vyběhnuvšího Nguyena.

69.

Po střele Sparty a zákroku Nguyena se hlavami srazili Potočný a Krejčí. Oba hráči tak musí být ošetřeni.

70.

Oba fotbalisté následně opustili po svých hrací plochu a vypadá to, že se za malou chvíli vrátí zpět do hry.

72.

Sparta se nyní snažila projít podél pravé postranní čáry, avšak tam se Liberec dokázal ubránit a Nguyen bude moci odkopávat.

73.

Tentokrát to byl Hanousek, který se neprosadil proti Malinskému a Sparta si tak další gólovku zatím nepřipravila.

74.

Liberec poprvé střídá. Jan Kuchta je poté stažen ze hry a na plac vbíhá Petar Musa.

75.

Dnešní utkání sleduje 8 765 diváků.

76.

Musa málem vypracoval příležitost pro Breiteho. Ten se však přes dobrý obranný zákroku hostů k míči nedostal.

77.

Sparta dělá druhou změnu. Michal Trávník pouští do hry David Moberga Karlssona.

78.

Druhé střídání také na straně Liberce. Jakub Pešek je nahrazen Michalem Koscelníkem.

78.

Tetteh posléze na hranici vápně fauloval zezadu Kačarabu a je tedy opět pískáno proti Spartě.

80.

LIBEREC DÁVÁ GÓL! Slovan v závěru zápasu dává třetí branku a Spartě se tak bodový zisk hodně vzdaluje. Musa výborně zatáhl míč do vápna z pravé strany, odkud naservíroval pocukrovanou přihrávku na malý čtverec, odkud TOMÁŠ MALINSKÝ zamířil neomylně do prázdné brány.

82.

Musa tentokrát nenacentroval přesně a Koscelník se tak k míči nedostal. Sparta musí nyní vsadit vše na jednu kartu.

83.

Malinský větrá obranu Sparty. Nyní sice nedokázal přesně nacentrovat, ale alespoň vybojoval roh pro Liberec.

84.

Slovan z rohu však nezahrozil, avšak i poté se dostal ke střele. Alibekov při druhé pokusu chytrým manévrem vyřadil ze hry tři hráče Sparty, ale posléze jen vyprášil rukavice Nity.

85.

Moberg Karlsson nyní posílal centr od rohového praporku do vápna, ale Nguyen po odrazu dokázal balón dostat ven.

86.

Poslední střídání Liberce. Tomáš Malinský má odpracováno a na zbylé minuty se na trávník podívá Bojan Dordić.

87.

Radakovićův nákop si s přehledem pohlídali domácí stopeři, kteří balón vracejí na polovinu Sparty.

88.

Radaković poté zastavil rychlý kontr Liberce, avšak domácí zůstanou u míče a budou na útočné polovině vhazovat.

88.

Hybš s Breitem nyní nastřádali pár desítek vteřin rozehrávkou rohu nakrátko, ale Sparta se poté již zmocnila balónu.

89.

Hosté znovu chybovali ve své rozehrávce a mohli být potrestáni. Střelu ze středu vápna zablokoval v ofsajdu ležící Potočný, který poté sice dostal míč do brány, ale gól pochopitelně platit nemůže.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje 8 minut nad rámec řádné hrací doby.

90+1

Sudí nastavuje opravdu hodně času a Sparta tak ještě živí malinkou naději. Tu ale nyní nepodpořil Moberg Karlsson přesnou rozehrávkou standardky, po které stačil zasáhnout Nguyen.

90+2

V 92. minutě fauluje na pětadvaceti metrech Ladislav Krejčí, který je potrestán i žlutým kartónkem.

90+3

Roman Potočný následně vystřelil, ale Nita proti jeho pokusu, jenž letěl vysoko nad, zasahovat nemusel.

90+4

Sudí ukazuje na rohový kop. Kozák sice na centr zprava nedosáhl, ale míč šel do zámezí od domácích hráčů.

90+4

Proti Sáčkovi stačili domácí vystoupit a znepříjemnit mu tak zakončení zpoza vápna. Balón nakonec nezamířil mezi tři tyče.

90+5

Koscelník si teď ukousl velké sousto proti Hanouskovi, jenž míč výborně přikryl a posléze se nechal svým soupeřem faulovat.

90+6

Sparta nyní zahodila obrovskou možnost. Hanouskovu lahůdku z levé strany zakončoval na zadní tyči hlavou Martin Hašek, jehož pokus se otřel o brankovou konstrukci, od níž míč zamířil do zámezí.

90+7

Martin Hašek nedokázal zakončit z dvaceti metrů a Breite pospíchal do brejku. Hostující hráč jej následně stáhl k zemi, za což vidí další žlutou kartu.

90+8

Hancko nakonec uspěl v souboji s Koscelníkem, ale Sparta již srovnat nedokáže.

90+9

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno a trápení Sparta trvá i nadále. V první půli se opravdu dlouho čekalo na první šanci, která přišla až ve druhé minutě nastavení. Liberec ji však dokázal pro hrubce Sparťanů proměnit a díky trefě Tomáš Malinského vedl 1:0.

Ve druhé půli se začaly dít věci. Hlavní rozhodčí nejprve nařídil pokutový kop pro hosty, ale po zhlédnutí videa jej zrušil, jelikož k faulu došlo ještě před šestnáctkou. Hancko ovšem i přesto mohl srovnat, ale svou ranou orazítkoval jen tyč. Prakticky z protiútoku poté Hanousek fauloval ve vápně Malinského a video naopak přisoudilo penaltu Slovanu. Tu s přehledem proměnil Roman Potočný a se Spartou to vypadalo bledě. V 63. minutě ovšem Adam Hložek vykřesal naději krásnou ranou na 2:1. Sparťané poté tlačili svého soka, ale druhý gól, i přes tutovka Tetteha, nepřidali. A tak v 80. minutě udeřilo potřetí. Další chybnou rozehrávku hostů potrestal po Musově pasu druhou brankou zápasu Tomáš Malinský. Sparta mohla ještě v nastavení alespoň korigovat, ale Hašek hlavou trefil znovu tyč. Liberec tak díky výhře 3:1 slaví zaslouženě tři body a krize Sparty se tak ještě více prohlubuje.