Liberec poskočil na třetí místo. Rabušic odčinil neproměněnou penaltu

12. 3. 2021 20:10
Fotbalisté Liberce zvítězili po obratu v závěru v předehrávce 23. kola první ligy nad Teplicemi 2:1. Hosté vedli od 13. minuty po vlastním gólu Michala Sadílka, v 29. minutě neproměnil penaltu domácí Michael Rabušic, který ale v 77. minutě zaváhání odčinil a srovnal. V 90. minutě pak dokonal obrat střídající Imad Rondič.
Michael Rabušic a Mohamed Tijani
Michael Rabušic a Mohamed Tijani | Foto: ČTK

Liberec zvítězil nad Teplicemi 2:1 stejně jako na podzim. Slovan v lize bodoval posedmé za sebou a v neúplné tabulce poskočil už na třetí místo před Slovácko, které má ale stejně jako pátý Jablonec dva zápasy k dobru. Hosté prohráli po třech kolech a figurují na 14. příčce.

Jako první zahrozili domácí. Mosquera se uvolnil těsně za vápnem a přízemní střelou jen těsně minul. Sadílek dal v předchozích dvou kolech své první tři góly v české lize, dnes ale zamířil do vlastní branky.

Hostující Mareš se ještě v úniku proti Knoblochovi neprosadil, akce však pokračovala a po centru z pravé strany Sadílek po souboji s Juklem poslal míč hlavou pod břevno do liberecké sítě.

Po necelé půlhodině měli domácí ideální možnost na vyrovnání. Po Vondráškově zákroku ve vápně nařídil rozhodčí Hocek penaltu, kterou ale Rabušic zahrál mizerně a slabou nepříliš umístěnou střelou nechal vyniknout brankáře Čtvrtečku. Liberecký útočník se proti teplickému gólmanovi neprosadil ani o chvíli později hlavičkou na bližší tyč.

Krátce po přestávce musel kvůli zranění střídat teplický Mareš a na hrotu útoku ho nahradil Řezníček, který si připsal 300. start v české lize. Domácí kouč Hoftych v 55. minutě dvakrát střídal a čerstvý Rondič chvíli nato pohotovým volejem těsně přestřelil.

Čtvrthodinu před koncem se stejný hráč dostal po centru k hlavičce a Teplické podržel Čtvrtečka. Slovan stupňoval tlak a v 77. minutě už srovnal. Mikulova přihrávka po zemi prošla až na hranici malého vápna a Rabušic zblízka poslal míč do sítě. Bývalý reprezentant osmým gólem v ligové sezoně potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce.

V 80. minutě mohl otočit stav agilní Rondič, ale teplického brankáře nepřekonal. Na druhé straně nepotrestal zaváhání domácího Knoblocha při odkopu Vukadinovič a z protiakce Slovan rozhodl. Na Mosquerův centr si naskočil Rondič a hlavičkou o zem k tyči překonal Čtvrtečku. V závěru pak ještě hosté marně žádali penaltu po přišlápnutí Jukla.

23. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - FK Teplice 2:1 (0:1)

Branky: 77. Rabušic, 90. Rondič - 13. vlastní Sadílek. Rozhodčí: Hocek - Hájek, Novák - Orel (video). ŽK: Karafiát, Mara, Mikula - Gabriel, Mazuch. Bez diváků.

Liberec: Knobloch - Koscelník, Chaluš, Jugas, Mikula - Karafiát (55. Rondič), Mara (55. Faško) - Pešek (73. Nečas), Sadílek, Mosquera (90.+3 Fukala) - Rabušic. Trenér: Hoftych.

Teplice: Čtvrtečka - Vondrášek, Mazuch, Gabriel, Černý - Kodad (82. T. Kučera), Jukl, Fortelný (83. Vukadinovič), Moulis (82. Droehnle) - Žitný (62. Knapík) - Mareš (52. Řezníček). Trenér: R. Kučera.