Odstartuje fotbalová liga už o víkendu? LFA se snaží ze všech sil

ČTK ČTK
2. 11. 2020 19:09
Ligová fotbalová asociace (LFA), která v Česku řídí profesionální soutěže, se snaží udělat maximum pro to, aby se první liga mohla znovu rozběhnout už o víkendu. Vláda dnes povolila opět rozehrát profesionální sportovní soutěže, které jsou kvůli zhoršené koronavirové situaci v zemi od první poloviny října přerušeny.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

"Jménem celého profesionálního fotbalu bych chtěl poděkovat všem, kteří se na postupném znovuobnovení soutěží podílejí," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda.

"LFA společně s členskými kluby dělá maximum pro to, aby se již o nadcházejícím víkendu mohla rozehrát nejvyšší fotbalová soutěž," dodala LFA v tiskové zprávě. Více se bude situací na úterním jednání zabývat ligový výbor.

Profesionální sportovní soutěže v zemi se budou moci rozběhnout za přísných hygienických opatření. Jejich přesné znění má být oznámeno v úterý dopoledne. Prvoligoví fotbalisté jako jediní sportovci v Česku od začátku této sezony absolvovali pravidelné testování na koronavirus před každým zápasem nejvyšší soutěže.

"Profesionální fotbal byl nejen díky pravidelnému testování, ale i plněním řady dalších hygienických opatření od začátku epidemie nejdál v rámci sportovního prostředí v Česku. Kluby plnily velmi přísné podmínky po mnoho měsíců a proto jsme přesvědčeni, že budeme schopni splnit i hygienické podmínky, které budou ministerstvem zdravotnictví stanoveny nyní," podotkl Svoboda.

Nejvyšší soutěž v Česku se naposledy hrála 4. října a byla zastavena jako jedna z mála na světě. Odehráno je zatím nekompletních šest kol.

Přerušení ligy znevýhodnilo oproti soupeřům české zástupce v evropských pohárech Slavii, Spartu a Liberec a vliv může mít i na nadcházející reprezentační sraz, který je na programu od příštího týdne. Zároveň zastavení soutěže způsobilo problémy s termínovou listinou a je pravděpodobné, že kluby budou mít v zimě jen minimální přestávku.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliardy korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covid-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Úrokové sazby hypoték stouply v květnu počtvrté v řadě, ukázal index

Úrokové sazby hypoték míří čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. Vyplývá to z výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterého v květnu vzrostly průměrné sazby na 2,15 procenta z dubnových 2,12 procenta. Hranici dvou procent překročily v březnu.

Odborníci očekávají, že ke konci roku se sazby mohou vyšplhat až ke třem procentům. V důsledku rostoucích cen nemovitostí současně roste i průměrná cena hypotéky, která aktuálně dosahuje 2,925.582 Kč. Před dvěma lety přitom byla o 30 procent níže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy