Lavina Baníkovců zaplavila Slovácko. Pyrotechnika, konflikt s policií, zadržení i krásné choreo

Lavina Baníkovců zaplavila Slovácko. Pyrotechnika, konflikt s policií, zadržení i krásné choreo
Baník přicestoval na východní Moravu ke 3. kolu HET ligy po dobrém úvodu sezóny. Nejdřív porazil Brno venku 3:1 a následně doma remizoval s ambiciózní Slavií 0:0.
Před vstupem na Městský fotbalový stadion v Uherském Hradišti se fanoušci Baníku podrobili detailním kontrolám. Dokonce si museli sundávat boty.
Na Slovácko jich přicestovalo z Ostravy několik stovek.
Fanouškům Baníku ale dobrá nálada dlouho nevydržela.
Foto: Peter Doubek
Marek Janoš Marek Janoš
13. 8. 2017 7:00
Fanoušci Baníku ve třetím kole HET ligy zamířili na východní Moravu. Do Uherského Hradiště jich přicestovalo několik stovek. Zápas Slovácka s Ostravou provázela hlasitá kulisa. V průběhu utkání hostující fanoušci ukázali působivou choreografii. Po jeho konci jich několik vběhlo na hřiště a dostali se do konfliktu s ochrankou a policií.
 

Právě se děje

před 20 minutami

Dálnice D1 na Prahu je za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 je za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu neprůjezdná kvůli havárii cisterny a dodávky. Podle policie se jeden člověk zranil. U nehody zasahuje i vrtulník záchranářů. Zatím není jasné, jak vážné zranění je.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

NATO označilo Čínu na systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy