Lafata musí doplatit milion na daních. Fotbalista není živnostník, rozhodl soud

Sport Sport
11. 11. 2016 12:22
Fotbalista pražské Sparty David Lafata musí podle serveru iDnes.cz doplatit na dáních a penále milion korun. Rozhodl o tom krajský soud v Českých Budějovicích. Lafata se proti rozsudku odvolal ke kasačnímu soudu.
David Lafata.
David Lafata. | Foto: Milan Kammermayer

Praha – Útočník fotbalové Sparty David Lafata musí doplatit finančnímu úřadu milion korun. Rozhodl o tom krajský soud v Českých Budějovicích, jak informoval dnes server iDnes.cz

Lafatovi tak neprošla obvyklá klička profesionálních sportovců, kteří se při podání daňového přiznání označí za živnostníky a využijí výhodnější živnostenský paušál. Podle soudu se ale nejedná o živnost, nýbrž svobodné povolání, které má výdajové paušály o poznání méně výhodné.

Pokutu a penále ve výši jednoho milionu korun vyměřily Lafatovi soudy za období mezi lety 2011 až 2013, kdy si měl při angažmá v Jablonci a Spartě vydělat přibližně 16,6 milionu korun. Do státní kasy přitom odvedl 1,185 milionu.

Lafata se proti verdiktu odvolal ke kasačnímu soudu, kam podal stížnost. Ta ale nemá odkladný účinek. Podle informací deníku se nyní o doplatek na daních soudí více než dvě desítky dalších sportovců, verdikt se ale týká stovek až tisíců sportovců.

Pracovně-právní vztahy profesionálních sportovců by měla definitivně vyřešit připravovaná novela ministerstva školství.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Aktualizováno před 1 hodinou

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po druhém kole úterní tajné volby neobsazené

Křeslo šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po další tajné volbě neobsazené. Havlíček (ANO) a Okamura (SPD) neuspěli ani ve druhém kole.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kubánské úřady poprvé potvrdily, že v souvislosti s protivládními demonstracemi z loňského července stíhají stovky lidí

Oficiální místa dosud zprávy o zadržených nekomentovala, organizace na ochranu lidských práv ale referovaly o rozsáhlé represi a americké ministerstvo zahraničí mluvilo o stovkách lidí ve vězení.

Podle prohlášení, které dnes otiskl vládní deník Granma, za demonstrace bylo stíháno 790 osob. Zhruba 80 jich nakonec úřady neobvinily a 172 již bylo odsouzeno. Nejčastějšími obviněními jsou poškozování cizí věci, násilí proti úřední osobě či narušování veřejného pořádku. Zhruba 70 procent obviněných je ve vazbě. Mezi stíhanými jsou i desítky nezletilců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy