Kvůli zájmu Sparty o Trpišovského už se boss Liberce vrátil z hor, Hřebík radí Křetínskému spíš Gulu

Luděk Mádl Luděk Mádl
28. 9. 2016 7:16
Do jednání o případném uvolnění trenéra Jindřicha Trpišovského do Sparty už se zapojil i Ludvík Karl, boss Slovanu Liberec. Ve hře i Adrian Gula ze Žiliny
Jindřich Trpišovský, nejžhavější kandidát na uvolněné trenérské místo ve Spartě
Jindřich Trpišovský, nejžhavější kandidát na uvolněné trenérské místo ve Spartě | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalová Sparta stále nemá hlavního trenéra a vypadá to, že ho ještě několik dní mít nebude. V první řadě se musí sama vnitřně rozhodnout, koho vlastně chce.

Zatímco Adam Kotalík, generální ředitel Sparty, spolu se šéfem sportovního úseku Jakubem Otavou vyjednávají s Jindřichem Trpišovským, pro isport.cz potvrdil sparťanský zájem o svou osobu Adrian Gula, kouč Žiliny."Vědí ale, že mám kontrakt a proto nejprve zkontaktovali pana majitele," řekl Gula.

Zdroje se shodnou, že variantu s Gulou výrazně preferuje Jaroslav Hřebík, šéf sparťanské mládeže, který ho doporučuje vlastníkovi Sparty, tedy Danielu Křetínskému..

Jenže, jak se zdá, tímto směrem hlavní vyjednavači Sparty prioritně necílí, a navíc se Jozef Antošík, majitel žilinského klubu, vůbec netváří vstřícně na to, že by měl svého "mladého Guardiolu" do Prahy nyní pouštět.

Sparta je tedy už několik dní v kontaktu s "českým Kloppem". Jeho původně nekompromisní postoj, že Liberec neopustí dřív než v zimě, už se údajně podařilo zlomit. Teď je mužem, který se v této pomyslné šachové partii ocitl na tahu, Ludvík Karl, hlavní boss Slovanu Liberec, ve kterém Trpišovský druhým rokem pracuje.

"Mohu potvrdit, že předběžnou žádost Sparty o jednání v otázce případného uvolnění trenéra Trpišovského jsme dostali, ale dosud žádná neproběhla, protože majitel klubu (Ludvík Karl) by pryč, proto žádná jednání dosud neproběhla," konstatoval v úterý odpoledne Jan Nezmar, sportovní ředitel Slovanu Liberec.

Čtvrteční zápasy ještě bez rošády

Ludvík Karl se státním vyznamenáním od prezidenta Miloše Zemana
Ludvík Karl se státním vyznamenáním od prezidenta Miloše Zemana | Foto: Aktuálně.cz

Nicméně podle informací Aktuálně.cz už Ludvík Karl, vlastník Preciosy a potažmo tedy i Slovanu Liberec, přerušil rekreaci na horách a je ochoten se Spartou o situaci hovořit. S Trpišovským má Karl údajně od léta ústní dohodu, že ho v případě velmi atraktivní nabídky uvolní. Nicméně zároveň platí, že se liberecký boss těší pověsti velmi tvrdého vyjednavače. A za případné uvolnění trenéra tak bude Karl od Sparty chtít nějakou výraznou protihodnotu, ať už finanční, nebo v "hráčském materiálu".

Situaci samozřejmě všem zainteresovaným stranám výrazně komplikuje fakt, že se vše děje uprostřed rozehrané sezony. Jak známo, po porážce 0:2 v derby se Slavií se Sparta v pondělí rozloučila s dosavadním hlavním koučem Zdeňkem Ščasným.

Už ve čtvrtek ale hraje domácí utkání Evropské ligy proti Interu Milán. Sparta už oznámila, že vedením týmu v tomto utkání bude pověřen David Holoubek, který trénuje sparťanskou U-19 a od léta pracoval také jako asistent ve Ščasného realizačním týmu.

Evropská liga čeká ve čtvrtek ve stejný čas, tedy od 19 hodin, i Slovan Liberec, který bude u Nisy hostit řecký celek PAOK Soluň. Tým do zápasu ještě rozhodně povede Jindřich Trpišovský, který má teď vedle lasa od pražské Sparty v hlavě i velký problém spočívající v tom, že tým Slovanu zasáhla virová epidemie a od minulé středy netrénoval. Karanténa mu skončila až včera odpoledne, kdy se tým opět mohl sejít k přípravě.

Podle informací, které prosakují ze zákulisí, je spíš nepravděpodobné, že by nějaká další trenérská rošáda proběhla už před víkendem, kdy Sparta hraje v Brně, Liberec uvítá Teplice. A pak následuje reprezentační pauza.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 25 minutami

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

před 39 minutami

Tenistka Siniaková ve čtvrtfinále v Istanbulu podlehla jedničce Mertensové

Česká tenistka Kateřina Siniaková si semifinále v Istanbulu nezahraje. Ve čtvrtfinále nestačila na turnajovou jedničku Elise Mertensovou z Belgie, které podlehla dvakrát 4:6.

Siniaková se sedmnáctou hráčkou světa prohrála za hodinu a 36 minut. Ve druhé sadě Češka vedla už 4:1, ale náskok neudržela a Mertensové podlehla i ve čtvrtém vzájemném utkání.

Čtyřiadvacetiletá Siniaková, které ve světovém žebříčku patří 69. místo, promarnila možnost ukončit téměř dvouleté čekání na postup do semifinále. Naposledy si v něm zahrála předloni v Bronxu, ve čtvrtfinále se představila poprvé od loňského září.

Zdroj: ČTK
Další zprávy