Krejčí měl v derby vidět červenou. Sudí chybovali i v postupovém zápase Pardubic

13. 7. 2020 19:58
Záložník fotbalové Sparty Ladislav Krejčí měl být v závěrečném 5. kole ligové nadstavbové skupiny o titul v derby na hřišti mistrovské Slavie (0:0) vyloučen. Informovala o tom komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR. Dvou chyb se v sobotním utkání 29. kola druhé ligy mezi Pardubicemi a Vyšehradem, po němž Východočeši díky výhře 4:1 postoupili do nejvyšší soutěže, dopustil rozhodčí Ondřej Lerch.
Ladislav Krejčí.
Ladislav Krejčí. | Foto: ČTK

Krejčí hrál od 67. minuty se žlutou kartou a o tři minuty později měl od sudího Ondřeje Berky dostat druhou, když u postranní čáry srazil k zemi Petra Ševčíka. K velké nelibosti slávistické lavičky však rozhodčí Krejčího nevyloučil, žlutou kartu místo toho obdrželi za protesty domácí trenér Jindřich Trpišovský a vedoucí mužstva Stanislav Vlček.

Pardubice měly kopat penaltu po čtvrthodině hry, kdy vyšehradský zadák Vojtěch Šandera fauloval ve vápně Pavla Černého. Lerch nařídil první pokutový kop v 59. minutě a další o pět minut později za zákrok Eda Kevina Kokoroviče na Brazilce Cadua. Kontakt se však odehrál před šestnáctkou, což Lerch s asistentem Vítem Melicharem posoudili chybně. Obě penalty proměnil Michal Hlavatý, který tak nasměroval Pardubice k historickému postupu.