Kozák se opět trefil. Liberec porazil Duklu 2:0 a upevnil si pozici v první šestce

22. 2. 2019 20:11
Fotbalisté Liberce vyhráli ve 22. kole první ligy nad Duklou Praha 2:0 po dvou brankách po přestávce v podání Matěje Hybše a Libora Kozáka, kteří se trefili i v druhém domácím jarním utkání. Severočeši měli celý zápas více ze hry a po druhé jarní výhře poskočili na šesté místo neúplné tabulky. Dukla nezopakovala pondělní výkon proti Spartě a zůstává poslední.
Filip Oršula se raduje se svými spoluhráči z jediné branky v zápase s Mladou Boleslaví. | Foto: ČTK

V Liberci se trávník po zimní pauze ještě nedal příliš dohromady, a tak bylo zřejmé, že úspěšnější bude tým, který co nejvíce zjednoduší svoji hru. Lépe na to byli připraveni domácí, Dukla možná i právě kvůli nerovné hrací ploše vůbec nepřipomínala jedenáctku, která před čtyřmi dny až gólem v závěru podlehla Spartě 2:3.

Střelecké pokusy a nebezpečné rohy přibývaly pouze na domácí straně. Už ve čtvrté minutě měl první možnost Kozák, ale jeho dorážku v souboji dokázal brankář Rada pravou rukou vyrazit. Kozák byl znovu v šanci o čtvrthodinu později, ale k přízemní přihrávce z levé strany se nedokázal včas dostat. Do přestávky stačil Slovan vyslat osm více či méně přesných střel, hra hostujícího týmu nevedla mimo jedné slabé hlavičky k žádnému ohrožení.

Už před pauzou bylo jasné, že rozhodovat mohou standardní situace a tak také po hodině hry přišlo po dvou rychlých střídáních vedení Slovanu. Přímý kop od pravé postranní čáry poslal do šestnáctky Pešek, míč po odrazu vrátil před branku zpět hlavou Kozák a Hybš stejně jako při výhře 4:0 nad Příbramí v úvodním jarním domácím utkání otevřel skóre.

Oba trenéři rychle vystřídali a především hosté se záměrem ještě něco změnit na konečném výsledku. Domácí sice měli i nadále optickou převahu, ale dlouho jim chyběl dostatek klidu kolem šestnáctky.

Až v 88. minutě se po přihrávce dostal do úniku Kozák a krásným obloučkem uzavřel skóre na 2:0. Ve třetím utkání po příchodu do české ligy vstřelil svůj druhý gól.

22. kolo první fotbalové ligy

Slovan Liberec - Dukla Praha 2:0 (0:0)

Branky: 60. Hybš, 88. Kozák. Rozhodčí: Pechanec - Kotalík, Pečenka. ŽK: Hybš, Mara, Kozák - Souček, Ostojič. Diváci: 2777.

Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Mikula, Hybš - Potočný (58. Malinský), Oscar, Breite, Nešický (55. Oršula), Pešek (68. Mara) - Kozák. Trenér: Hornyák.

Dukla: Rada - Kozma, Raspopovič, Ostojič - Miloševič (74. Holík), Hanousek, Koval, González (66. Djuranovič), Souček (61. Douděra) - Tetour, Podaný. Trenér: Skuhravý.