Kováč prchne z Opavy a údajně znovu zamíří na Letnou. Tentokrát ovšem do Zlína

jšk
17. 5. 2021 6:46
Přestože v Opavě dostal smlouvu na tři roky, mise Radoslava Kováče ve Slezsku se naplní už po dvanácti měsících. Bývalý reprezentační obránce by mohl od nové sezony převzít fotbalový Zlín, který po nedávném odchodu Bohumila Páníka dojíždí sezonu s provizorními trenéry Janem Jelínkem a Davidem Hubáčkem.
Radoslav Kováč
Radoslav Kováč | Foto: Milan Kammermayer

Mužem číslo jedna byl pro zlínské funkcionáře Michal Bílek, bývalý reprezentační kouč ovšem kývl na nabídku Plzně. Ve spekulacích zaznívala jména Juraje Jarábka nebo Miloslava Machálka.

Podle zdrojů Aktuálně.cz ale Zlín od nové sezony převezme Radoslav Kováč: smlouva sice ještě není stvrzena podpisy, obě strany ale mají být blízko dohodě.

Na zlínské Letné by Kováče čekala náročná mise. Fastav devět ligových zápasů nevyhrál, špatnou bilanci odnesl kouč Bohumil Páník nuceným odchodem po remíze s Opavou minulý týden. Shodou okolností u druhé střídačky stál právě Radoslav Kováč.

Jednačtyřicetiletý trenér má smlouvu v Opavě na tři roky, jeho angažmá ale skončí už po dvanácti měsících. Jednak se slezský klub připravuje na druholigovou sezonu a výrazně osekává rozpočet, Kováč navíc zcela nerozdýchal odvolání sportovního ředitele a kamaráda Pavla Zavadila. Právě Zavadil, ještě jako hráč, hrál v Kováčově loňském příchodu do Opavy klíčovou roli.

Kováč je úspěšným českým reprezentantem, v národním dresu odehrál třicet zápasů. V roce 2005 slavil v rudém dresu mistrovský titul. Ve Spartě později působil dva a půl roku v roli asistenta, jeho nadřízenými byli mimo jiné italský kouč Andrea Stramaccioni či Zdeněk Ščasný.

V minulém roce převzal Opavu. O post hlavního trenéra se dělil s Aloisem Skácelem, protože stále nemá vyřešenou potřebnou trenérskou licenci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy