Kouč Plzně: S některými hráči si musíme důrazně promluvit, jediné plus byl návrat Pilaře

Zdeněk Bečka.
Pět zápasů v řadě s jediným inkasovaným gólem sehrála Plzeň proti Spartě. Tahle série ale v neděli skončila.
Ve šlágru 25. kola Sparta porazila Viktorii 2:0, a poněkud paradoxně tak pomohla jinému svému rivalovi Slavii, která nyní vede ePojištění.cz ligu.
Petr Rada, o jehož nástupci se jen pár desítek hodin před zápasem začalo hodně mluvit, tak po skvělém výkonu proti Slavii opět předvedl, že na velké duely svůj tým připravit umí.
Z VIP sekce letenského stadionu tomu nevěřícně přihlíželi třeba velký fanoušek fotbalu a zejména Chelsea Radek Štěpánek.
Foto: Milan Kammermayer
David Janeczek David Janeczek
24. 4. 2017 7:14
Plzeň padla na Letné 0:2 a titul už zase nemá ve svých rukou. Kouč Viktorie Zdeněk Bečka přiznal, že některé hráče Plzně čekají důrazné pohovory.

Praha - Fotbalová Plzeň prohrála se Spartou na Letné 0:2. V současnosti tedy Západočeši ztrácejí dva body na vedoucí Slavii. Titul už tedy nemají svěřenci trenéra Zdeňka Bečky ve svých rukou.

"Utkání se mi nehodnotí lehce, protože jsme ztratili tři body, které potřebujeme v boji o titul, ale začátek z naší strany nebyl špatný. Měli jsme vyloženou šanci, kterou kdybychom proměnili, tak by se zápas mohl odvíjet jinak," upozornil Bečka na samostatný únik Michaela Krmenčíka z úvodu zápasu.

Plzeňského kouče neproměněná šance viditelně mrzela. "Mohli jsme vést, ale místo toho začali být kluci nervózní, začali se ohlížet na rozhodčí. Přitom jsem hráčům říkal, že v utkání uspěje klidnější mužstvo, ale tím jsme bohužel nebyli."

Plzeň se na Spartě ale v dalším průběhu zápasu do dalších vyložených situací nedostala. "Nechám si ještě pro sebe, s kým si důrazně promluvíme. Vlastní nedůsledností a podceněním některých situací jsme Spartu dostali na koně. Domácí nám dali dvě branky. V průběhu zápasu jsme se trochu zlepšili, ale na to, abychom se zápasem něco udělali, to už nestačilo," pokračoval kouč Viktorie.

Plzeň v zápase pouze dvakrát vystřelila na branku a příliš nepůsobila jako adept na mistra ligy. "Sparta nás předčila v důrazu, bojovnosti a větší chutí vyhrát. Bojovnost a zarputilost týmu by měla patřit k běžným věcem, ale bohužel nám dneska tyto aspekty chyběly," viděl Bečka největší slabiny ve výkonu svého týmu.

I přes prohru, ale plzeňské fanoušky mohl potěšit fakt, že se na hřišti v ostrém zápase po dlouhé rekonvalescenci objevil Václav Pilař, který přišel do hry v 69. minutě. "Návrat Vency byl asi nejpozitivnějším okamžikem na zápasu proti Spartě," přiznal na závěr Bečka.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Devět omilostněných katalánských politiků a aktivistů opustilo věznici

Devět katalánských politiků a aktivistů, kteří dostali milost od španělské vlády, ve středu opustilo věznici Lledoners. V ní si odpykávali dlouhé tresty za uspořádání nelegálního referenda o nezávislosti v roce 2017. Informovala o tom agentura Reuters.

Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 3,5 roku.

Španělská vláda dnes zdůraznila, že udělení milosti neznamená, že je kabinet připravený diskutovat o referendu o nezávislosti Katalánska. Doufá nicméně, že toto gesto dobré vůle podpoří dialog s cílem zachovat Katalánsko coby součást Španělska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy