Už z nás mají v Plzni trochu strach, smál se Kadlec. Sparta chce s posilami titul i Ligu mistrů

Marek Janoš Marek Janoš
1. 9. 2016 16:45
Václav Kadlec přestoupil do Sparty z Midtjyllandu za rekordní sumu, která podle spekulací dvojnásobně převyšuje dosud nejdražší akvizici do české ligy. Pro Kadlece ale částka nehraje žádnou roli. Podle manažera Pavla Pasky byla jednání velmi složitá a zdlouhavá, ale nakonec Midtjylland vyšel Spartě vstříc.
Václav Kadlec se vrací do Sparty
Václav Kadlec se vrací do Sparty | Foto: ČTK

Praha – Zdá se, že Sparta začíná novou éru. Fotbalový klub přivedl nejdražší posilu české ligové historie. Václav Kadlec přestoupil do pražského celku z dánského Midtjyllandu údajně za 73 milionů korun a ve čtvrtek na Letné podepsal čtyřletou smlouvu.

Zástupci Sparty ale na tiskové konferenci nechtěli výši částky komentovat. Potvrdili jen, že je opravdu největší příchod v historii ligy. "Je to zároveň asi trojnásobně vyšší investice, než dosavadní nejvyšší výdaj Sparty na jeden přestup,“ potvrdil generální manažer Sparty Adam Kotalík finanční náročnost operace.

Kadlec v Dánsku nebyl spokojený

"Pro mě je to výzva. Vím, že investice byla velká, stejně jako budou očekávání,“ komentoval svůj přesun sám Václav Kadlec. "Ale ta cena pro mě nemá žádnou roli,“ pokračoval čtyřiadvacetiletý reprezentant.

Motivací pro změnu měl více. "Nebyl jsem spokojený s osobním životem. Nechci hanit dánskou ligu, ale i zázemí, regenerace, tréninky a kvalita ligy byli na nižší úrovni než tady,“ popsal Kadlec důvody, proč se opět vrátil do Sparty.

Sparta možná nastoupí novou cestu. "Může být trend, že budeme nakupovat prověřenější hráče. Ale konkrétně nákup Václava Kadlece je naprosto mimořádný. Takové nebudeme realizovat každý rok. U něj jsme si jistí, že jsme investovali správně,“ řekl ředitel Sparty Kotalík.

Plzeň má strach

Přitom se zdálo, že v letním přestupovém okně Sparta spíše oslabí. Odešel nadějný útočník Patrik Schick, kterého následoval Ladislav Krejčí. Ze sestavy vypadl rebelující Timéoko Konaté a nakonec umožnili sparťané odejít i Jakubu Brabcovi. Jenže v posledních srpnových dnech přivedl klub vymodlené posily Tomáše Rosického a Václava Kadlece.

"Určitě je to nejsilnější mančaft, v jakém jsem tu hrál,“ hodnotil Kadlec. "Na reprezentačním srazu mi Honza Kopic říkal, že mají v Plzni trošku strach,“ vtipkoval.

"Je to signál fanouškům, sponzorům, hráčům i realizačnímu týmu, že chceme jednoznačně získat titul. A pokud chceme být úspěšní v Evropě, tak musíme mít kvalitu, což s sebou nese investice,“ vysvětlil velký nákup Kotalík.

A v létě do Ligy mistrů?

Václav Kadlec by se měl zařadit k tahounům ofenzivní síly Sparty. "Ví se o mě, že můžu hrát na více postech, což je moje výhoda.“ Naopak jednání o záložníkovi Bukurešti Hamrounovi zkolabovala. "Rozhodl se, že bude hostovat v Kataru. V jedné z variant přestupu figuroval i Konaté," komentoval Kotalík.

Kadlec se těší do týmu, ve kterém si zahraje i s Tomášem Rosickým. Podepsal smlouvu na čtyři roky. "Nikde ale není psáno, že nemůžeme Vaška za stejné nebo větší peníze znovu prodat,“ naznačil myšlenky sparťanského managementu Kotalík. V úvahách klubu hrál roli i možný přímý postup mistra do Ligy mistrů v následující sezóně. "Primární podnět to ovšem nebyl,“ ujistil.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy