Kopačky na míru? Leda v Realu Madrid, obouvají se do Haška známá jména ze Sparty

mih mih
15. 9. 2020 16:29
Dlouho mlčel a teď jedním rozhovorem vzbudil pořádný rozruch. Fotbalista Martin Hašek popsal, co stálo za jeho problémy ve Spartě a proč nakonec podal v klubu výpověď. Jeho trable s kopačkami na míru teď okomentovaly někdejší i současné hvězdy Sparty.
Martin Hašek
Martin Hašek | Foto: ČTK

Loni na jaře dostal Martin Hašek mladší vysokou pokutu a začaly se tak stupňovat spory, které nakonec vyústily v pořádnou kauzu.

"Šlo o kopačky. Hrával jsem v pumách, Sparta ale měla smlouvu s firmou Nike, což jsem samozřejmě respektoval. Nabízené kopačky Nike mi nevyhovovaly, protože mají širokou patu, nemohl jsem v nich hrát. Pan Adam Kotalík (bývalý generální ředitel Sparty - pozn aut.) mi tehdy řekl, že mi je firma Nike ušije na míru, že to vyjednal, že to není problém," popsal Hašek v úterním rozhovoru pro Aktuálně.cz, Sport.cz a eFotbal.cz.

Jenže syn někdejšího trenéra Letenských nakonec žádné fotbalové obutí na míru nedostal a do zápasu proti Mladé Boleslavi naskočil v "pumách", čímž porušil smluvní vztah se sponzorem a dostal tak trest.

"Když jsem se ale později ptal klubového vedoucího, kdy ty nové kopačky dostanu, zjistil jsem, že pan Kotalík s dodavatelem výstroje ani nemluvil, natož aby něco zařídil," dodal Hašek.

To vyprovokovalo k reakci i některé bývalé či současné hráče Sparty. "Nevím o nikom v České republice, kdo by měl kopačky na míru. Nike dělá x modelů, že by si žádný nedokázal vybrat, je zajímavý," rýpl si na Twitteru bývalý forvard letenského celku Václav Kadlec.

"Nebo musíš bejt fakt dobrej," odpověděl mu záložník sparťanského béčka Lukáš Vácha.

Souhlasí s nimi i například Jiří Kladrubský, který má se Spartou titul z ročníku 2009/10. "Já měl taky x kopaček, ale aby mi je dělali na objednávku, to bych musel bejt minimálně v Realu Madrid," napsal.

Současný lídr nejvyšší české fotbalové soutěže nechtěl třaskavý rozhovor komentovat.

"Sparta i Martin Hašek měli možnost uvést argumenty a obhájit své kroky před Sborem rozhodců. Klub to v dostatečné míře učinil a nepotřebuje tedy věc nyní komentovat ve veřejném prostoru. To by bylo vytvářením nátlaku na SR FAČR v rozhodovacím procesu. A takový nátlak vytvářet nebudeme," napsal na Twitter tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Sbor rozhodců případ projednával na začátku září, ale na verdikt se stále čeká.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Uzbekistán odmění občany za denní procházky, chce zlepšit jejich kondici

Uzbeky, kteří ujdou 10 000 kroků denně po celý rok, čeká odměna v podobě bezplatného používání státních tělocvičen a padesátiprocentní slevy na služby poskytované vládou. Slibuje to návrh prezidentského dekretu, o kterém informovala místní média. Nápad zaujal i agenturu Reuters.

Dokument si klade za cíl podporovat tělesnou zdatnost a zdravý životní styl, jenž pomáhá předcházet nemocem. Dekret počítá také se zavedením dne bez aut či budováním sportovišť pro cvičení pod širým nebem po celé této středoasijské zemi s 34 miliony obyvatel.

Vláda také doufá, že zlepšování kondice pomůže chránit populaci před nemocemi, jako je covid-19. Uzbekistán s 53 000 potvrzenými případy nákazy koronavirem a 444 úmrtími hlásí nižší čísla než mnoho jiných zemí. Země také dvakrát vyhlásila karanténní opatření, aby zabránila šíření nákazy.

Vyhláška načrtává program nazvaný "Překonejme pandemii sportem!" a zdůrazňuje propagaci chůze, běhu, jízdy na kole, malé kopané, badmintonu, volejbalu či městské formy basketbalu zvané streetball.

před 4 hodinami

V USA půjde do dražby vzácná malba Sandra Botticelliho

Newyorská aukční síň Sotheby’s v lednu nabídne malbu italského renesančního mistra Sandra Botticelliho, na níž je zobrazen mladý muž držící medailon. Podle Sotheby’s není vyloučeno, že se dílo prodá až za 100 milionů dolarů, což je v přepočtu 2,32 miliardy korun. Příležitosti pro koupi Botticelliho portrétů jsou mimořádné vzácné, píše agentura AP.

"Nenapadá mě žádné podobné Botticelliho dílo, které kdy bylo na otevřeném mezinárodním trhu," říká Christopher Apostle, jenž v aukční síni vede oddělení prodeje děl starých mistrů. "Skutečnost, že se ví jen o 12 portrétech Botticelliho, tento obraz řadí mezi výkvět," pokračuje. "Svým způsobem jsou to ty nejosobnější věci, které vytvořil. Je to něco, co dělal jen s jednou další osobou."

Aukční síň doufá, že navzdory pandemii covidu-19, která po celém světě způsobila značný hospodářský propad, by se obraz mohl prodat draze. Poslední dílo, které dosáhlo takových výšin, byl obraz impresionisty Claudea Moneta s názvem Meules (Kupky sena). Ten byl v newyorském Sotheby’s vydražen loni za 110,7 milionu dolarů, v přepočtu přes 2,5 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Ve Vatikánu rezignoval kvůli skandálu vlivný kardinál Becciu

Ve Vatikánu dnes rezignoval na svou funkci vlivný italský kardinál Angelo Becciu, prefekt Kongregace pro blahořečení a svatořečení. Podle agentury AP je jeho odchod spojen se skandálem kolem kontroverzního nákupu luxusních nemovitostí v Londýně za peníze církevního státu. Vatikán rezignaci nekomentoval.

Dvaasedmdesátiletý Becciu neskončil pouze v čele jedné z kongregací, ale vzdal se i svých kardinálských pravomocí. Znamená to, že se například nebude moci zúčastnit dalšího konkláve, které volí nového papeže. Naposledy se něco takového stalo před dvěma lety, kdy kvůli obvinění ze sexuálního zneužívání dětí a mladých mužů rezignoval americký kardinál Theodore McCarrick.

Zdroj: ČTK
Další zprávy