Komličenko patří Boleslavi. Kanonýr přestoupil z Krasnodaru a podepsal novou smlouvu

Sport ČTK Sport, ČTK
30. 1. 2019 11:34
Nejlepší střelec fotbalové ligy Nikolaj Komličenko přestoupil z Krasnodaru do Mladé Boleslavi. Třiadvacetiletý útočník ve středočeském klubu dosud hostoval a nyní s ním podepsal smlouvu na tři a půl roku. Boleslav o dohodě informovala na svých internetových stránkách.
Nikolaj Komličenko
Nikolaj Komličenko | Foto: ČTK

Komličenko působí v české lize téměř dva roky. V podzimní části sezony 2016/17 hostoval v Liberci, za nějž odehrál dvanáct zápasů a dal tři branky. Po návratu do Krasnodaru poté v létě zamířil do Boleslavi, za kterou dosud nastoupil k 35 ligovým duelům a nastřílel 22 branek.

Z toho 18 jich zaznamenal v tomto ročníku a je nejlepším střelcem soutěže. Také proto vedení usilovalo o změnu hostování v přestup. "Zcela jistě je to jeden z největších přestupů v historii FK Mladá Boleslav," uvedl prezident klubu Josef Dufek.

"Důležitým impulzem byl příchod trenéra Webera. V loňské jarní sezoně bylo vidět, že na Komličenka hodně sází, a tak jsme se dohodli, že budu jednat o prodloužení jeho hostování na další sezonu," připomněl Dufek dohodu, jejíž součástí byla i opce na přestup.

"A když Kolja na podzim nastřílel osmnáct gólů v osmnácti odehraných ligových zápasech, tak jsem rád, že jsme se s Krasnodarem dohodli na přestupu Komličenka a již letos patří Mladé Boleslavi," přidal Dufek. "Nedočkavě očekávám mistrovská utkání, protože skládáme opravdu dobré mužstvo. Kromě Komličenka jsme udrželi Přikryla a přivedli spoustu mladých talentovaných hráčů. Mám velká očekávání," prohlásil.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy