Kramář měl být vyloučen za faul na sparťana Daňka, tvrdí komise rozhodčích

9. 5. 2023 18:03
Olomoucký fotbalista Denis Kramář měl být vyloučen za faul na sparťana Kryštofa Daňka v nedělním úvodním kole prvoligové nadstavbové skupiny o titul.
Sparťan Kryštof Daněk
Sparťan Kryštof Daněk | Foto: ČTK

Ve stejném zápase naopak správně nebyla odpískána penalta pro domácí Hanáky za ruku Kaana Kairinena. Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR to uvedla ve svém komuniké.

Kramář v 77. minutě za ostrý skluz podrážkou do holeně stojné nohy Daňka dostal pouze žlutou kartu. Tím chyboval hlavní rozhodčí Jan Všetečka, protože komise popsala faul jako surovou hru, za niž měla být udělena červená karta.

Krátce předtím se olomoučtí dožadovali pokutového kopu za ruku Kairinena po centru Pavla Zifčáka a teči Mojmíra Chytila. V tomto případě ale Všetečka rozhodl správně.

"Ruka bránícího hráče se pohybovala směrem od míče, byla v přirozené poloze vzhledem k pohybu těla a míč byl těsně před hráčem zahrán soupeřem," vysvětlila komise rozhodčích.

Ta dala Všetečkovi zapravdu také ohledně situace z 63. minuty, kdy sudí nenařídil penaltu pro Pražany za ruku domácího Víta Beneše, po níž brankář Matúš Macík vychytal sparťana Jana Kuchtu. Beneš se při pádu opíral rukou o zem. Vedoucí Sparta na Hané zvítězila 1:0.

V sobotním utkání skupiny o titul mezi Plzní a Slováckem (2:2) byla správně uznána branka domácího Rafiua Durosinmiho ze 74. minuty. Komise uvedla, že podle dostupných záběrů zřejmě o ofsajd nešlo.