Komise pozastavila třem rozhodčím delegaci za chyby při penaltách

10. 4. 2017 19:44
Rozhodčí Jiří Houdek, Martin Nenadál a Vojtěch Severýn si nějaký čas nezapískají.
Martin Nenadál
Martin Nenadál | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR pozastavila delegaci na dva zápasy třem hlavním sudím, vesměs za chyby při posuzování pokutových kopů. V dalších dvou kolech první a druhé ligy tak nebude nasazovat Jiřího Houdka, Martina Nenadála a Vojtěcha Severýna.

Houdek pochybil ve čtvrtfinále MOL Cupu mezi Libercem a Zlínem, když v 50. minutě nesprávně nařídil pokutový kop pro Zlín. Přestupek se totiž odehrál ještě před pokutovým územím. Zlín tak srovnal na 1:1 a následně postoupil po výhře 4:2 po prodloužení.

V dalším pohárovém čtvrtfinále mezi Bohemians Praha 1905 a Mladou Boleslaví chyboval Nenadál, jenž v 83. minutě nenařídil penaltu pro Bohemians za faul Pavla Čmovše na Dominika Maška. Zápas skončil 1:1 a na pokutové kopy postoupila Mladá Boleslav.

Severýn chybně nenařídil penaltu pro Duklu v ligovém duelu s Mladou Boleslaví za podražení soupeře ze strany v souboji o míč. Boleslav nakonec v Praze vyhrála 2:1.