Komise pozastavila třem rozhodčím delegaci za chyby při penaltách

ČTK ČTK
10. 4. 2017 19:44
Rozhodčí Jiří Houdek, Martin Nenadál a Vojtěch Severýn si nějaký čas nezapískají.
Martin Nenadál
Martin Nenadál | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR pozastavila delegaci na dva zápasy třem hlavním sudím, vesměs za chyby při posuzování pokutových kopů. V dalších dvou kolech první a druhé ligy tak nebude nasazovat Jiřího Houdka, Martina Nenadála a Vojtěcha Severýna.

Houdek pochybil ve čtvrtfinále MOL Cupu mezi Libercem a Zlínem, když v 50. minutě nesprávně nařídil pokutový kop pro Zlín. Přestupek se totiž odehrál ještě před pokutovým územím. Zlín tak srovnal na 1:1 a následně postoupil po výhře 4:2 po prodloužení.

V dalším pohárovém čtvrtfinále mezi Bohemians Praha 1905 a Mladou Boleslaví chyboval Nenadál, jenž v 83. minutě nenařídil penaltu pro Bohemians za faul Pavla Čmovše na Dominika Maška. Zápas skončil 1:1 a na pokutové kopy postoupila Mladá Boleslav.

Severýn chybně nenařídil penaltu pro Duklu v ligovém duelu s Mladou Boleslaví za podražení soupeře ze strany v souboji o míč. Boleslav nakonec v Praze vyhrála 2:1.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy