Kolem Ďuriše krouží silné kluby z Dánska, Polska či Izraele. Ale Plzeň hrot rozhodně nepustí lacino

Luděk Mádl Luděk Mádl
13. 12. 2016 6:00
Zatímco v případě Michala Ďuriše začalo situaci naťukávat několik zahraničních klubů, David Limberský s Milanem Petrželou v zimě Plzeň neopustí.
Michal Ďuriš by v zimě rád změnil dres. Jeho nový zaměstnavatel by ale musel splnit plzeňské podmínky
Michal Ďuriš by v zimě rád změnil dres. Jeho nový zaměstnavatel by ale musel splnit plzeňské podmínky | Foto: Tomáš Liška

Praha – Vstoupil do zápasu jako střídající hráč, vsítil dva góly a po výhře nad Austrií oznámil, že to byl nejspíš jeho poslední mač v barvách Viktorie Plzeň.

Slovenský útočník Michal Ďuriš se svou frustrací z toho, že se v Plzni v průběhu podzimu ocitl tak trochu na vedlejší koleji, nijak netajil. Rád by proto v zimě odešel do ciziny, ale Viktoria ho nepustí jen tak.

"Své představy mi sdělil Michal, vyslechl jsem si už také podmínky, které v té věci nastavilo vedení plzeňského klubu. Michal Ďuriš tedy v zimě přestoupí, pokud se nám podaří najít soulad mezi představami, jež má on, Viktoria i případní zájemci o Michalovy služby. Jinak bude v Plzni pokračovat, má tam samozřejmě platnou smlouvu," komentuje situaci diplomaticky Pavel Zíka, který Ďuriše zastupuje.

Volně přeloženo: Ďuriš patrně svému agentovi naznačil destinace, které by si představoval (a které ne). A Plzeň vyřkla nějakou sumu, za kterou 28letého účastníka Eura 2016 bude ochotna v zimě uvolnit. Vzhledem k tomu, jak opatrně Zíka kolem celé věci našlapuje, lze soudit, že ta suma asi nebude úplně malá.

"Ohledně Michala Ďuriše se bavíme se zajímavými kluby v Dánsku, s těmi ekonomicky nejsilnějšími v Polsku, ale i velkým klubem v Izraeli. A ve hře o Ďurišovy služby jsou i celky druhé bundesligy," říká Zíka, ale konkrétnější být nechce.

Když se opět pokusíme jeho slova lehce dešifrovat, třeba za pomoci informací o jeho předchozích kontaktech, tak by z naznačeného izraelského směru asi mohl vyskočit klub Maccabi Tel Aviv, kde se Zíka s tamním sportovním ředitelem Jordi Cruijffem, synem nizozemské legendy, bavil už před časem také o Davidu Limberském.

Za nejbohatš klub v Polsku asi můžeme směle označit Legii Varšava. Zíka má pak silné vazby i s Wislou Krakov, kde nedávno vyjednal angažmá Zdeňku Ondráškovi. Ten by mimochodem mohl v zimě opět měnit dres, takže by se právě jeho místo v útoku mohlo pro Ďuriše uvolnit.

Co se Ondráška týče, jednání se Slavií podle všeho vedla spíš do slepé uličky, pravděpodobnější u něj asi bude zimní stěhování v rámci polské Ekstraklasy.

Do Dánska za Novákem, nebo za Klimentem?

Když se vrátíme k Michalu Ďurišovi, tak další zdroje spekulují o tom, že v dánské lize by o něj mohli mít potenciální zájem v Midtjyllandu, kde by potkal českého reprezentanta Filipa Nováka (či Rafaela van der Vaarta), nebo v Bröndby Kodaň, kde zase v útoku alternuje Jan Kliment.

"Jak už jsem zmínil, k realizaci transferu ale může dojít pouze tehdy, pokud nastane soulad mezi zájmy hráče i Viktorie," podtrhává Zíka.

Ten zastupuje i další plzeňské hráče, kteří pamatují i mezinárodně nejúspěšnější éru klubu, konkrétně Davida Limberského a Milana Petrželu. Spekulovalo se, že by mohli v zimě také změnit dres. A po vzoru Daniela Koláře či Františka Rajtorala zamířit třeba do Turecka. Jak známo, oba jejich někdejší spoluhráči nyní působí v Gaziantepsporu.

Ovšem Limberský s Petrželou teď zůstanou v Plzni. "Tady je situace jasná, ve Viktorii oba patří do základní sestavy a na jaře budou s týmem usilovat o další mistrovský titul," doplňuje Zíka.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 9 minutami

Oběti střelce v Ostravě připomene mše, krevní centrum povolává dárce

Na mnoha místech nejen v Moravskoslezském kraji ve středu lidé uctí památku obětí střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě, při které zemřelo šest lidí a tři byli zraněni. Ostravští zastupitelé budou držet minutu ticha a jednat o pomoci pozůstalým. V nemocniční kapli Fakultní nemocnice bude v 16:00 pomocný biskup Martin David sloužit mši svatou. Na několika místech budou kondolenční knihy.

Památku obětí uctí návštěvníci koncertu Bohemian Metal Rhapsody, který začíná v 19:00 v kostele svatého Václava v Opavě. Vstupné na koncert bude dobrovolné, vybrané peníze se rozdělí mezi nadační fondy a rodiny pozůstalých.

Krevní centrum Fakultní nemocnice poprosilo dárce, aby ve středu přišli darovat krev. Potřebuje doplnit krev skupiny 0 minus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy