Kolem Ďuriše krouží silné kluby z Dánska, Polska či Izraele. Ale Plzeň hrot rozhodně nepustí lacino

Luděk Mádl Luděk Mádl
13. 12. 2016 6:00
Zatímco v případě Michala Ďuriše začalo situaci naťukávat několik zahraničních klubů, David Limberský s Milanem Petrželou v zimě Plzeň neopustí.
Michal Ďuriš by v zimě rád změnil dres. Jeho nový zaměstnavatel by ale musel splnit plzeňské podmínky
Michal Ďuriš by v zimě rád změnil dres. Jeho nový zaměstnavatel by ale musel splnit plzeňské podmínky | Foto: Tomáš Liška

Praha – Vstoupil do zápasu jako střídající hráč, vsítil dva góly a po výhře nad Austrií oznámil, že to byl nejspíš jeho poslední mač v barvách Viktorie Plzeň.

Slovenský útočník Michal Ďuriš se svou frustrací z toho, že se v Plzni v průběhu podzimu ocitl tak trochu na vedlejší koleji, nijak netajil. Rád by proto v zimě odešel do ciziny, ale Viktoria ho nepustí jen tak.

"Své představy mi sdělil Michal, vyslechl jsem si už také podmínky, které v té věci nastavilo vedení plzeňského klubu. Michal Ďuriš tedy v zimě přestoupí, pokud se nám podaří najít soulad mezi představami, jež má on, Viktoria i případní zájemci o Michalovy služby. Jinak bude v Plzni pokračovat, má tam samozřejmě platnou smlouvu," komentuje situaci diplomaticky Pavel Zíka, který Ďuriše zastupuje.

Volně přeloženo: Ďuriš patrně svému agentovi naznačil destinace, které by si představoval (a které ne). A Plzeň vyřkla nějakou sumu, za kterou 28letého účastníka Eura 2016 bude ochotna v zimě uvolnit. Vzhledem k tomu, jak opatrně Zíka kolem celé věci našlapuje, lze soudit, že ta suma asi nebude úplně malá.

"Ohledně Michala Ďuriše se bavíme se zajímavými kluby v Dánsku, s těmi ekonomicky nejsilnějšími v Polsku, ale i velkým klubem v Izraeli. A ve hře o Ďurišovy služby jsou i celky druhé bundesligy," říká Zíka, ale konkrétnější být nechce.

Když se opět pokusíme jeho slova lehce dešifrovat, třeba za pomoci informací o jeho předchozích kontaktech, tak by z naznačeného izraelského směru asi mohl vyskočit klub Maccabi Tel Aviv, kde se Zíka s tamním sportovním ředitelem Jordi Cruijffem, synem nizozemské legendy, bavil už před časem také o Davidu Limberském.

Za nejbohatš klub v Polsku asi můžeme směle označit Legii Varšava. Zíka má pak silné vazby i s Wislou Krakov, kde nedávno vyjednal angažmá Zdeňku Ondráškovi. Ten by mimochodem mohl v zimě opět měnit dres, takže by se právě jeho místo v útoku mohlo pro Ďuriše uvolnit.

Co se Ondráška týče, jednání se Slavií podle všeho vedla spíš do slepé uličky, pravděpodobnější u něj asi bude zimní stěhování v rámci polské Ekstraklasy.

Do Dánska za Novákem, nebo za Klimentem?

Když se vrátíme k Michalu Ďurišovi, tak další zdroje spekulují o tom, že v dánské lize by o něj mohli mít potenciální zájem v Midtjyllandu, kde by potkal českého reprezentanta Filipa Nováka (či Rafaela van der Vaarta), nebo v Bröndby Kodaň, kde zase v útoku alternuje Jan Kliment.

"Jak už jsem zmínil, k realizaci transferu ale může dojít pouze tehdy, pokud nastane soulad mezi zájmy hráče i Viktorie," podtrhává Zíka.

Ten zastupuje i další plzeňské hráče, kteří pamatují i mezinárodně nejúspěšnější éru klubu, konkrétně Davida Limberského a Milana Petrželu. Spekulovalo se, že by mohli v zimě také změnit dres. A po vzoru Daniela Koláře či Františka Rajtorala zamířit třeba do Turecka. Jak známo, oba jejich někdejší spoluhráči nyní působí v Gaziantepsporu.

Ovšem Limberský s Petrželou teď zůstanou v Plzni. "Tady je situace jasná, ve Viktorii oba patří do základní sestavy a na jaře budou s týmem usilovat o další mistrovský titul," doplňuje Zíka.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy