Kevlarová maska a helma jako od Petra Čecha. S bolestí umím žít, vzkazuje Kolář

Sport Sport
1. 4. 2021 7:01
Šéf fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík zveřejnil na sociální síti Twitter fotografii Ondřeje Koláře v jeho nové brankářské výstroji, kevlarové masce a ragbistické helmě, kterou v minulosti proslavil Petr Čech.

Obě ochranné pomůcky jsou důsledkem srážky s Kemarem Roofem, který během odvetného utkání osmifinále Evropské ligy v Glasgow Koláře při souboji o míč kopl do obličeje.

Šestadvacetiletý Kolář, který kvůli tomuto střetu vyšponovaný zápas nedohrál, si ze srážky odnesl tržnou ránu na hlavě a zlomeninu v obličeji. 

Jedničku Slavie v duelu s Rangers nahradil osmnáctiletý debutant Matyáš Vágner, jenž ve zbytku utkání neinkasoval a pomohl k výhře 2:0. Mladičký náhradník udržel nulu také v následném ligovém zápase proti Opavě, který Kolář musel rovněž vynechat. 

Kolář kvůli následkům zranění přišel také o zápasy národního týmu v kvalifikaci na mistrovství světa, kam byl původně nominován, ale nyní se už plánuje vrátit zpátky mezi tři tyče. "S bolestí jsem se jako brankář naučil žít, chci se vrátit co nejrychleji. Tým mě potřebuje," citoval Koláře pod fotografií Tvrdík. 

Po reprezentační přestávce čeká Slavii nabitý program. V neděli hrají sešívaní ligový duel v Brně, o čtyři dny později první zápas čtvrtfinále Evropské ligy s Arsenalem, pak ligové derby se Spartou a následně domácí odvetu s Gunners. Nabitých čtrnáct dní pak ukončí duel se silným Libercem. 

Na který z těchto zápasů už by měl být Kolář připraven Tvrdík neupřesnil. 

 

Právě se děje

před 42 minutami

V červnu vzrostla důvěra v českou ekonomiku mezi spotřebiteli i podniky

Důvěra v českou ekonomiku v červnu opět stoupla, a to meziměsíčně o 4,3 bodu na 104 bodů. Potřetí v řadě přitom vzrostla důvěra spotřebitelů i podnikatelů. U spotřebitelů se zvýšila o 2,7 bodu na hodnotu 105,5 a mezi podnikateli o 4,6 bodu na 103,7 bodu, uvedl ve čtvrtek na webu Český statistický úřad. V podnikatelském prostředí se důvěra zvýšila ve všech odvětvích. V porovnání s loňským červnem jsou všechny hodnoty výrazně vyšší.

Zdroj: ČTK
Další zprávy