Kevlarová maska a helma jako od Petra Čecha. S bolestí umím žít, vzkazuje Kolář

Sport Sport
1. 4. 2021 7:01
Šéf fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík zveřejnil na sociální síti Twitter fotografii Ondřeje Koláře v jeho nové brankářské výstroji, kevlarové masce a ragbistické helmě, kterou v minulosti proslavil Petr Čech.

Obě ochranné pomůcky jsou důsledkem srážky s Kemarem Roofem, který během odvetného utkání osmifinále Evropské ligy v Glasgow Koláře při souboji o míč kopl do obličeje.

Šestadvacetiletý Kolář, který kvůli tomuto střetu vyšponovaný zápas nedohrál, si ze srážky odnesl tržnou ránu na hlavě a zlomeninu v obličeji. 

Jedničku Slavie v duelu s Rangers nahradil osmnáctiletý debutant Matyáš Vágner, jenž ve zbytku utkání neinkasoval a pomohl k výhře 2:0. Mladičký náhradník udržel nulu také v následném ligovém zápase proti Opavě, který Kolář musel rovněž vynechat. 

Kolář kvůli následkům zranění přišel také o zápasy národního týmu v kvalifikaci na mistrovství světa, kam byl původně nominován, ale nyní se už plánuje vrátit zpátky mezi tři tyče. "S bolestí jsem se jako brankář naučil žít, chci se vrátit co nejrychleji. Tým mě potřebuje," citoval Koláře pod fotografií Tvrdík. 

Po reprezentační přestávce čeká Slavii nabitý program. V neděli hrají sešívaní ligový duel v Brně, o čtyři dny později první zápas čtvrtfinále Evropské ligy s Arsenalem, pak ligové derby se Spartou a následně domácí odvetu s Gunners. Nabitých čtrnáct dní pak ukončí duel se silným Libercem. 

Na který z těchto zápasů už by měl být Kolář připraven Tvrdík neupřesnil. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

O funkci rektora Univerzity Karlovy se uchází současná prorektorka a bývalý děkan Filozofické fakulty

O funkci rektora Univerzity Karlovy v dalších letech se ucházejí dva lidé. Současnou hlavu školy Tomáše Zimu, který na začátku příštího roku ve funkci skončí, by mohla vystřídat prorektorka pro studijní záležitosti Milena Králíčková či bývalý děkan Filozofické fakulty Univerity Karlovy Michal Stehlík. Ve středu v 18:00 vypršel termín pro podání návrhů na pozici. Sdělil to předseda Akademického senátu univerzity František Zahálka. Zima řídí univerzitu druhé volební období. Volba nové hlavy školy bude 22. října.

"Můžu konstatovat, že do standardní doby byly podány pouze dva návrhy (na rektora), a to paní profesorka Králíčková a pan profesor Stehlík,“ uvedl Zahálka. I když teoreticky se ještě někdo mohl přihlásit třeba datovou schránkou na poslední chvíli, další kandidáty Zahálka neočekává. "Na podatelně, ve spisové službě a na sekretariát (akademického) senátu nikdo nic dalšího nedoručil," řekl. Kandidáti se představí akademickému senátu 15. října.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Černošický úřad rozhodl v řízení s Babišem. Závěry ale zatím zveřejnit nechce

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval dnes na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International, podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Černošický úřad na webu uvedl, že dnes odeslal Babišovu zmocněnci dokument, kterým rozhodl v projednávané věci možného přestupku. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," dodal. Na rozhodnutí upozornil Seznam Zprávy.

Černošický úřad, který je úřadem s rozšířenou působností pro Průhonice, kde premiér žije, vede s Babišem řízení o přestupku kvůli vlastnictví mediálních společností Londa a Mafra. Babiš nařčení z porušování zákona odmítá. Tvrdí, že vložením Agrofertu do svěřenských fondů ztratil vliv na holding i na všechny společnosti do něj začleněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy