reklama
 
 

Kaya má nakročeno ze Sparty zpět do Galatasaraye, s týmem bude trénovat Dočkal

18. 1. 2019 16:40
Turecký fotbalista Semih Kaya je na odchodu z pražské Sparty zpět do Galatasaraye Istanbul, odkud před rokem a půl na Letnou přestoupil. Oba kluby jsou domluvené na hostování do konce sezony. Sedmadvacetiletý stoper už podle tureckých médií prošel lékařskou prohlídku a zbývá doladit poslední detaily.

Kaya v létě 2017 patřil k hlavním hvězdám takzvané internacionalizace Sparty a měl být pilířem defenzivy. Jenže i kvůli zranění odehrál jen 18 ligových zápasů a svými výkony nenaplnil očekávání jednoho z nejlépe placených hráčů týmu. Podle médií bere milion korun měsíčně.

Podle iDNES.cz má Galatasaray plat třiadvacetinásobného tureckého reprezentanta převzít, součástí dohody bude i opce na přestup.

Sparťané dnes odletěli na soustředění do Španělska i s Bořkem Dočkalem. Kapitán národního týmu stále patří čínskému celku Che-nan Ťien-jie, se Spartou se bude připravovat na vlastní žádost. Čínská liga má nyní pauzu a začíná až v březnu.

Trenér Zdeněk Ščasný vzal do Španělska mimo bývalého sparťana Dočkala kádr 25 hráčů. Mezi nimi jsou i Matěj Hanousek a Filip Panák, jejichž přestupy z Jablonce a Karviné se administrativně dolaďují.

S týmem už naopak neodletěli Vukadin Vukadinovič, Golgol Mebrahtu, Bogdan Vatajelu a Semih Kaya, kteří jsou na odchodu. Vatajelu by měl jít do Jablonce. Chybí také Tal Ben Chaim, který pokračuje v rekonvalescenci po zranění v Izraeli.

autor: ČTK | 18. 1. 2019 16:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama