Kaya má nakročeno ze Sparty zpět do Galatasaraye, s týmem bude trénovat Dočkal

ČTK ČTK
18. 1. 2019 16:40
Turecký fotbalista Semih Kaya je na odchodu z pražské Sparty zpět do Galatasaraye Istanbul, odkud před rokem a půl na Letnou přestoupil. Oba kluby jsou domluvené na hostování do konce sezony. Sedmadvacetiletý stoper už podle tureckých médií prošel lékařskou prohlídku a zbývá doladit poslední detaily.
Semih Kaya
Semih Kaya | Foto: Milan Kammermayer

Kaya v létě 2017 patřil k hlavním hvězdám takzvané internacionalizace Sparty a měl být pilířem defenzivy. Jenže i kvůli zranění odehrál jen 18 ligových zápasů a svými výkony nenaplnil očekávání jednoho z nejlépe placených hráčů týmu. Podle médií bere milion korun měsíčně.

Podle iDNES.cz má Galatasaray plat třiadvacetinásobného tureckého reprezentanta převzít, součástí dohody bude i opce na přestup.

Sparťané dnes odletěli na soustředění do Španělska i s Bořkem Dočkalem. Kapitán národního týmu stále patří čínskému celku Che-nan Ťien-jie, se Spartou se bude připravovat na vlastní žádost. Čínská liga má nyní pauzu a začíná až v březnu.

Trenér Zdeněk Ščasný vzal do Španělska mimo bývalého sparťana Dočkala kádr 25 hráčů. Mezi nimi jsou i Matěj Hanousek a Filip Panák, jejichž přestupy z Jablonce a Karviné se administrativně dolaďují.

S týmem už naopak neodletěli Vukadin Vukadinovič, Golgol Mebrahtu, Bogdan Vatajelu a Semih Kaya, kteří jsou na odchodu. Vatajelu by měl jít do Jablonce. Chybí také Tal Ben Chaim, který pokračuje v rekonvalescenci po zranění v Izraeli.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy