Kat Sparty Malinský: Sparta by měla uvažovat, jestli mě nemá koupit

Provokatér Malinský, pokus o napadení Jílka a sparťanský smutek. Tak Letná padla
Velké zklamání na Letné. Sparta navázala na nepřesvědčivé výkony z přípravy a prezentovala se před domácím publikem velmi nejistě. Na snímku smutní Plavšič a Trávník.
To Kamso Mara s Filipem Nguyenem mohli slavit. Liberec n Letné bodoval po osmi po sobě jdoucích porážkách. A dokonce za tři body.
Křičelo se "Jílek ven" a jeden z fanoušků dokonce v závěru utkání přiběhl k lavičce a pokusil se domácího kouče napadnout.
"Je to nepříjemné pro každého trenéra, ale diváci nejsou hloupí. Vidí, jestli do toho dáte sto procent, nebo ne. Málokdo si představuje, že tady předvedeme takový výkon, jako teď," krčil rameny Václav Jílek
Foto: Milan Kammermayer
Michal Muzikant
16. 2. 2020 7:33
Na podzim řídil Tomáš Malinský dvěma góly domácí vítězství Liberce nad Spartou 3:1. Před soubojem na Letné si na toto utkání vzpomněl a svůj brankový počin zopakoval. Vyhecovali ho k tomu i sparťanští fanoušci, kteří na něj hanlivě pokřikovali. "Věděli jsme, že na něj budou pískat. Díky nim neztrácel koncentraci. Děkujeme," komentoval téma liberecký trenér Pavel Hoftych.

Hrdina sobotního podvečera souhlasí. V lize vstřelil dvanáct branek, z toho šest Spartě. V této sezoně z pěti byly čtyři právě do sítě Letenských. Malinský se tak stal nejlepším střelcem Slovanu ve vzájemných soubojích.

Pro Liberec i vás osobně to nemohlo dopadnout lépe, co říkáte?
Vždycky to může dopadnout líp, mohl jsem dát třeba tři góly. Ne, teď vážně, je to super, dva góly, pokora. Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že tady vyhrajeme, tak tomu ani nevěříme.

Sparta je střelecky váš oblíbený soupeř, čím to je?
Je to čistě náhoda, ale asi by měli uvažovat, jestli by mě neměli koupit.

Jste nejlepším střelcem Slovanu proti Spartě. Jaké to je?
Je to paráda. Pojďme ty góly ještě navýšit.

Vzpomněl jste si na vydařený podzimní zápas?
Člověk to má pořád v hlavě. Vždycky, když teď budeme hrát se Spartou, tak mi to naskočí. Jsou to pěkné vzpomínky.

Několikrát jste nabíhal za obranu a míč nedostal. Na spoluhráče jste rozhazoval rukama. Cítil jste, že míče za obranu budou recept?
Věděl jsem, že když budeme schopni otáčet hru a dostaneme balón za obranu, tak to bude na Spartu fungovat a to se potvrdilo.

Bylo podle vás vidět, že Sparta není v pohodě?
Dívali jsme se na její poslední zápasy v přípravě, kde měli těžké soupeře. Myslím si, že asi byli v pohodě, dodneška. Teď se v tom asi budou zase babrat, ale to je jejich věc.

Motivoval vás i negativní pokřik z tribun?
Musím říct, že mě to dokáže spíš vyhecovat a je pěkný, když slyšíte své jméno a křičí ho tolik lidí.

Co řeknete k oslavě před sparťanskými fanoušky?
To už byl takový trans. Já jsem si vysnil, že bych tady ten gól chtěl dát. Podařilo se a dál jsem to už nevnímal a radoval se.

Ale dostal jste za to žlutou kartu. Čekal jste to?
Nevím, jak to je v jiných ligách, ale prý to bylo za provokování. Na jednu stranu mě to mrzí, protože teď mám tři žluté a mohl jsem mít dvě.

Řekl byste teď s klidnou hlavou, že byste si takovou oslavu odpustil?
Neodpustil. Chtěl jsem si to užít.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Libyjský maršál Haftar odstoupil dočasně z funkce, může si tím připravovat půdu pro prezidentské volby

Polní maršál Libyjské národní armády (LNA) Chalífa Haftar oznámil, že na tři měsíce odstoupí ze své funkce. Podle agentury Reuters si tak připravil půdu k možné kandidatuře v prezidentských volbách, které se mají konat v prosinci.

Haftarovy oddíly ovládají východ Libye a velkou část jižních oblastí. LNA v prohlášení uvedla, že Haftar pověřil svého náčelníka štábu, aby na tři měsíce převzal jeho povinnosti.

Vojsko maršála Haftara v minulosti bojovalo proti jednotkám libyjské armády, která stála za vládou v Tripolisu. Samotný Haftar podporoval paralelní vládu na východě země. Loni čtrnáctiměsíční boje ukončilo příměří, které také umožnilo ustavení přechodné vlády, jež má připravit prosincové volby.

Parlamentní a prezidentské volby se mají konat 24. prosince, ale jak napsala agentura AP, jejich osud je nejistý. Volební zákon, který stanoví že kandidáti na prezidenta se musejí vzdát úřadu po dobu 90 dní před volbami, vyvolal značné neshody mezi libyjskými politiky. Jeho ratifikace vedla až k odhlasování nedůvěry vládě premiéra Muhammada Dbaíby, která bude zemi do voleb řídit jako úřadující.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Fed patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu

Americká centrální banka (Fed) patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu. Banka to oznámila po dvoudenním zasedání svého měnového výboru. Je to dříve, než prognózovala před třemi měsíci, což agentura AP interpretuje jako známku toho, že Fed znepokojují přetrvávající vysoké inflační tlaky.

Svou klíčovou úrokovou sazbu Fed ponechal v rozpětí nula až čtvrt procenta. Šéf Fedu Jerome Powell na tiskové konferenci uvedl, že banka by mohla dokončit omezování nákupu dluhopisů do poloviny příštího roku.

Pokud se bude ekonomice dařit, začne Fed omezovat nákup dluhopisů tento rok, uvedla banka v prohlášení. Cílem nákupů dluhopisů bylo snížit úrokové sazby dlouhodobých úvěrů, aby se podpořilo půjčování a utrácení. Powell dále na tiskové konferenci uvedl, že centrální banka by mohla oznámit omezení nákupu dluhopisů už na příštím zasedání v listopadu.

Plány Fedu odrážejí přesvědčení, že se ekonomika zotavila z recese vyvolané pandemií covidu-19 natolik, že banka může brzy začít omezovat svou mimořádnou podporu. S postupným posilováním ekonomiky se také zrychlila inflace na tříleté maximum, což zvyšuje tlak na Fed, aby se měnová politika zpřísnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy