Rada překročil všechny meze, zuří Karviná kvůli vulgaritám. Trenér se brání

ČTK ČTK
16. 12. 2020 19:14
Fotbalová Karviná si stěžuje na údajné hrubé vyjadřování jabloneckého trenéra Petra Rady při úterním utkání 12. kola první ligy.
Petr Rada
Petr Rada | Foto: Milan Kammermayer

Slezanům se mimo jiné nelíbí, že kouč Severočechů na pozápasové tiskové konferenci prohlásil na adresu domácího pořadatele, že se chová jako prase. Jablonečtí nechtěli nařčení příliš komentovat a s Karvinou se pouštět do přestřelky.

Závěr zápasu, který skončil 2:2, byl vyhecovaný a Rada dokonce v 80. minutě dostal žlutou kartu. Podle svých slov za to, že se zastal vlastní lavičky, na kterou údajně verbálně zaútočili Karvinští včetně zmíněného pořadatele.

"Já ani mí asistenti si soupeřovy lavičky nevšímáme. Mají to zakázané, jinak by dostali pokutu. Aby nám lavička v čele s trenérem nadávala a všímala si mé lavičky, že rozhodčí nám píská, to si nikdo nemůže dovolit. Já jsem byl potrestaný za to, že jsem bránil naši lavičku, která se ani nehnula," řekl Rada při on-line tiskové konferenci po zápase.

"Je to věc trenéra, jestli se mu tam takhle chovají. Já ty kluky neznám, jsou mladší, tohle si nemohou dovolit. A je tu hlavní pořadatel mezi lavičkami, který se chová jako prase. Tohle by měl někdo trestat. Já si lavičky soupeře nikdy nevšímám, pokud se do nás neobují. Rozhodčí viděl, že jsem já křičel. Já nikoho neurazil a odnesu to. To mě už štve," dodal Rada.

Karvinští tvrdí, že pořadatel se snažil situaci uklidnit. "Pan Rada je znám svými cholerickými výlevy, ale incident z průběhu druhého poločasu vnímáme tak, že už překročil všechny únosné meze. Po utkání na tiskové konferenci byl hlavní pořadatel neprávem osočen doslova tak, že se chová "jako prase", což vnímáme jako urážku. Přitom se hlavní pořadatel snažil situaci pouze uklidňovat bez použití vulgárních výrazů, ale smyslů zbavený trenér hostů jeho výzvy nebral v potaz," uvedli na webu Karvinští.

"Chápeme, že emoce k fotbalu patří, ale měly by být nastaveny určité mantinely. Doufali jsme, že po ochladnutí emocí se Petr Rada za své chování omluví, ale nestalo se, což jsme očekávali," dodali Slezané.

Jablonec se odmítl ke karvinským narčením obšírněji vyjadřovat. "Nechceme se pouštět do zbytečných mediálních přestřelek. Situaci v tuto chvíli nebudeme více komentovat," řekl ČTK tiskový mluvčí Jablonce Martin Bergman.

 

Právě se děje

před 12 minutami

AstraZeneca prodala svůj podíl ve firmě Moderna. Obě vyrábí vakcíny na covid-19

Britsko-švédská farmaceutická firma AstraZeneca prodala svůj podíl 7,7 procenta v americké biotechnologické společnosti Moderna za více než jednu miliardu USD (21,6 miliardy Kč). Akcie Moderny v poslední době výrazně rostly díky její vakcíně proti covidu-19. AstraZeneca byla druhým největším akcionářem Moderny. Informuje o tom list The Times.

Ze zprávy nebylo okamžitě jasné, za jak dlouhé období AstraZeneca svůj podíl prodala. Cena akcie Moderny se minulý měsíc zvýšila až na 186 USD z 29 USD před rokem. V pátek akcie firmy uzavřely na ceně 154,81 USD, což celou firmu ohodnotilo na 61 miliard USD.

Zisk z prodeje akcií posílí finance firmy AstraZeneca, která stejně jako Moderna vyrábí vlastní vakcínu proti covidu-19, vyvinutou ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou. Na rozdíl od Moderny ji však v době pandemie prodává bez zisku.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy