Karviná pokazila mečbol. O postupujícím z druhé ligy rozhodne poslední kolo

24. 5. 2023 19:24
O postupujícím z druhé fotbalové ligy rozhodne až závěrečné 30. kolo. Vedoucí tým tabulky Karviná v dnešním předposledním zápase remizoval ve Varnsdorfu 2:2 a nevyužil úvodní šanci zajistit si první místo, z něhož se jde přímo do nejvyšší soutěže.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Slezané mají před druhým Vyškovem dvoubodový náskok a v závěrečném kole jim stačí uhrát remízu s posledním Třincem, který dnes sestoupil. Třetí Příbram získala jistotu baráže, kterou si přinejhorším zahraje i Vyškov.

Karviná by si v případě dnešního vítězství zajistila po roce návrat mezi elitu, zápas ve Varnsdorfu jí ale herně příliš nevyšel. Severočeši šli v deváté minutě do vedení. Samko vysunul průnikovou přihrávkou Schöna, který obešel brankáře Ciupu a otevřel skóre. Vzápětí Zbrožek fauloval ve vápně Mosese a hostující Málek z penalty srovnal.

Domácí znovu odskočili Slezanům ve 24. minutě. Dufek využil Bláhova pasu za obranu a střelou k tyči se nemýlil. Po změně stran nevyužil čtyři velké šance na zvýšení náskoku útočník Tanko. Karviné se ve druhé půli dlouho nedařilo, v 84. minutě však srovnala. Brankář Sirotník neudržel v rukavicích centr a střídající Ezeh z dorážky zařídil dělbu bodů.

Vyškov hrající domácí zápasy v Drnovicích se zachraňující se Jihlavou v poločase překvapivě prohrával, ale po změně stran dvěma góly rychle otočil stav na 2:1.

K prvnímu místu, které jako jediné znamená přímý postup, potřebuje moravský celek v posledním kole nejen výhru v Chrudimi, ale také nepříliš pravděpodobnou porážku Karviné. V případě bodové rovnosti mají Vyškovští s lídrem tabulky horší vzájemnou bilanci.

Ze stejného důvodu se už nemůže na první příčku dostat Příbram, která ztrácí na Karvinou tři body.

Celek od Litavky si ale díky vydřené výhře 1:0 nad sparťanskou rezervou zajistil účast v baráži o nejvyšší soutěž, neboť před čtvrtou Líšní drží již nedostižný čtyřbodový náskok. Brněnský tým přišel o naději na boj o postup mezi elitu po porážce 1:2 na hřišti slávistického "béčka".

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 29. kolo:

Dukla Praha - Prostějov 4:1 (3:0), Olomouc B - Táborsko 0:3 (0:1), Příbram - Sparta Praha B 1:0 (0:0), Slavia Praha B - Líšeň 2:1 (1:1), Třinec - Opava 0:1 (0:0), Varnsdorf - Karviná 2:2 (2:1), Vlašim - Chrudim 4:0 (1:0), Vyškov - Jihlava 2:1 (0:1).

1. Karviná 29 16 5 8 57:37 53
2. Vyškov 29 14 9 6 45:29 51
3. Příbram 29 14 8 7 46:30 50
4. Líšeň 29 13 7 9 37:24 46
5. Dukla Praha 29 13 5 11 48:44 44
6. Varnsdorf 29 12 7 10 53:44 43
7. Táborsko 29 11 8 10 37:41 41
8. Sparta Praha B 29 11 6 12 32:37 39