Kalamita: Plzni se zranilo 5 hráčů v jednom dni, včetně Limberského. A Viktoria podlehla Fürthu 1:5

Luděk Mádl Luděk Mádl
11. 7. 2017 20:30
Lékaři plzeňského týmu zjišťují stav Hubníka, Limberského, Řezníka, Matějů a Kovaříka. Všichni tito fotbalisté Viktorie dnes utrpěli zranění.
Kvůli zranění David Limberský přípravný zápas s Fürthem nedohrál.
Kvůli zranění David Limberský přípravný zápas s Fürthem nedohrál. | Foto: Milan Kammermayer

Windischgarsten - Viktoria Plzeň má za sebou velmi nepovedený den. Vedle toho, že v nedohraném přípravném utkání s Fürthem utrpěla debakl 1:5, potkala její hráče i totální kalamita zranění. To vše se stalo na týmovém předsezonním soustředění v Rakouosku.

"Celkem pět našich fotbalistů mají nyní v péči lékaři a teprve zkoumají rozsah jejich problémů," řekl Václav Hanzlík, mluvčí Viktorie Plzeň.

Už v dopoledním tréninku se zranili Aleš Matějů s Janem Kovaříkem. Smůla pokračovala v předzápasové rozcvičce, ze které odkulhal Roman Hubník. A v utkání samotném se pak zranili i David Limberský a Radim Řezník.

Zápas Plzeň s druholigovým německým Fürthem prohrála 1:5, když tři góly inkasovala už v prvním poločase. Nakonec se z duelu odehrálo jen 75 minut. Provázela ho totiž bouřka a průtrž mračen, a tak se po dohodě obou týmů skončilo o čtvrt hodiny dříve.

"Den blbec," citovaly webové stránky klubu trenéra Pavla Vrbu. "Zranilo se nám několik hráčů, mezi kterými jsou i lídři mužstva… Navíc jsme prohráli 1:5. A nutno říci, že zcela zaslouženě. Fürth byl lepší, přímočařejší, důraznější a využíval našich chyb.".

Fürth - Viktoria Plzeň 5:1 (3:0)

Branky: 15., 18. a 52. Dursun, 34. Omladič, 61. Ernst - 60. Kopic.

Sestava Plzně: Bolek - Řezník (72. Vacovský), Hejda, Hájek, Limberský (29. Kopic) - Hrošovský (46. Živulič), Hořava (46. Ivanschitz) - Petržela, Kolář (46. Řezníček), Zeman (72. Pfeifer) - Bakoš (46. Krmenčík). Trenér: Vrba.

Vysočina Jihlava - Darmstadt 0:3 (0:3)

Branky: 3. a 19. Boyd, 32. Banggaard.

Sestava Jihlavy: Sestava Jihlavy: Rakovan (46. Hanuš) - Tlustý (70. Pecháček), Štěpánek, Krejčí (60. Rosa), Nový (60. Mišůn) - Fulnek (60. Záviška), Hronek (46. Daníček), Zoubele (46. Kryštůfek), Popovič (60. Novotný) - Dvořák (60. Klíma), Ikaunieks (60. Rabušic). Trenér: Kopecký.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Kanadská společnost zrušila plány na převzetí Carrefouru, důvodem je odpor francouzské vlády

Kanadská maloobchodní společnost Alimentation Couche-Tard zrušila plány na převzetí evropského řetězce Carrefour za 16,2 miliardy eur (424 miliard Kč). Důvodem je odpor francouzské vlády, uvedla agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje.

Rozhodnutí o ukončení jednání o fúzi padlo podle zdrojů po setkání francouzského ministra financí Bruna Le Maira se zakladatelem Couche-Tard Alainem Bouchardem. Již předtím Le Maire vyloučil prodej Carrefouru z důvodu zabezpečení potravin. Carrefour ani Couche-Tard se k informacím nevyjádřily.

Firma Couche-Tard doufala, že získá vládní požehnání díky závazkům, jako zachování pracovních míst i dodávek potravin od francouzských výrobců či tím, že ředitel Carrefouru a Couche-Tard budou ve sloučené firmě zastávat funkci generálního ředitele společně. Chouche-Tard chtěl rovněž investovat do Carrefouru kolem tří miliard eur. Carrefour spojení podporoval. Francouzská vláda však do 24 hodin po potvrzení jednání spojení odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 41 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy