Byl to můj nejhorší zápas v kariéře, vyprávěl po remíze v derby zdrcený sparťanský útočník Kadlec

František Typovský František Typovský
17. 3. 2018 21:24
Útočník Sparty Václav Kadlec byl po derby proti Slavii hodně zdrcený, během rozhovoru jen těžce zadržoval slzy. Zažil prý nejhorší zápas v dosavadní kariéře. Letenští vedli v poločase 3:0, ale nakonec brali jen remízu.
Václav Kadlec
Václav Kadlec | Foto: Milan Kammermayer

Co probíhalo o poločase v kabině Sparty?

Bavili jsme se o tom, ať neusneme a nikam nepospícháme. Že nemáme důvod se někam hnát. Asi jsme byli klidní až moc.

Pamatujete si nějaký podobný zápas?

Ne.

V jakém je teď stavu mužstvo Sparty?
Každý se teď schoval někam do kouta. Řvali jsme po sobě. Každý si teď musíme nalít čistého vína.

Co zápas zlomilo?

Měli jsme po první půli vícebrankové vedení, to jsme měli udržet. Druhý poločas byl víceméně boj, i my tam měli nějaké náznaky. Slavia měla ve druhém poločase jednu vyloženou šanci po rohu, jinak dala góly v podstatě z ničeho. Bohužel.

Jak moc se na zápase podepsalo počasí?

Hodně. Jak už jsem říkal, druhý poločas byl více boj než fotbal. V tom sněhu byl každý pohyb velice těžký a Slavia si s tím poradila o trochu líp než my.

V zápase bylo hodně situací, kdy rozhodovalo video. Berete to jako přínos?

Ne. Mně se to nelíbí. Celou dobu šel hrát fotbal bez videa, a teď ho tady najednou zavádíme. V první půli se čtyřikrát pouští video, nastavují se dvě minuty, v té druhé neběží ani jednou a nastaví se pět minut. Nechápu proč. Není to pro nás žádná berlička, měli jsme to vyhrát tak či tak, ale je to zajímavé.

Je to zvláštní i v ohledu, že se hráč nemůže ani pořádně radovat po gólu, protože neví, jestli bude platit?

Jednoznačně. Dáte gól a musíte čekat, jestli to bylo regulérně, nebo ne. Nevím, co víc k tomu říct. Mně osobně se to nelíbí, ale já to hodnotit asi nemůžu.

Jak velká je to komplikace do další fáze sezony?

Obrovská. Jablonec vyhrál, Liberec vyhrál, Olomouc hraje s Karvinou, je dost možné, že udělá tři body. Ztráta je to velká.

Jak přímo vy koušete tu remízu?

Už jsem to před chvílí říkal, byl to pro mě nejhorší zápas v dosavadní kariéře.

Po zápase jste si něco vysvětloval s Ondřejem Zahustelem. O co šlo?

Bavili jsme se o té jeho hlavičce, po které byla penalta. Ondra říkal, že se mu to bohužel ztratilo ve světlech. To se prostě stane, to mu nemůže nikdo vyčítat.

Jak dlouho vám bude trvat, než se psychicky seberete?

Nevím. Dlouho. Aspoň, že je teď repre pauza, tak se můžeme dát nějak dohromady. Ale já to budu kousat ještě hodně dlouho. Mrzí mě to hlavně kvůli fanouškům, ti nás celý zápas hnali, a vůbec se jim nedivím, že na nás pískali. Já bych na sebe pískal taky.

Co udělat pro to, abyste nepřicházeli o body na konci zápasů?

Když se na to podívám, tak jsme mohli mít na jaře 15 bodů, čtyřikrát v sezóně jsme vedli. A ve všech těch zápasech jsme to mohli ukopat. Kondicí to není, já sice dneska měl křeče, ale to přisuzuji tomu terénu. Máme dost zkušený tým, musíme to rychle změnit a urovnat.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Rovinatou 5. etapu Gira vyhrál ve spurtu Ewan, Landa po pádu odstoupil

Rovinatou 5. etapu Gira d'Italia vyhrál v hromadném spurtu australský cyklista Caleb Ewan. V závěrečných kilometrech měli v pelotonu těžké pády adepti na přední celkové umístění Pavel Sivakov z Ruska, vítěz úterní etapy Joe Dombrowski z USA a především Španěl Mikel Landa, jenž musel ze závodu odstoupit.

Elitní spurtér Ewan si připsal po 175 kilometrech z Modeny do Cattolicy jubilejní desátou výhru nad Grand Tours. Člen týmu Lotto Soudal za sebou nechal italské rychlíky Giacoma Nizzola, Eliu Vivianiho a bývalého mistra světa Petera Sagana ze Slovenska.

Český cyklista Jan Hirt měl na 124. místě stejný čas jako vítěz a celkově se posunul na 39. pozici.

před 1 hodinou

Z pražské vesmírné agentury EU se stala Agentura EU pro kosmický program

V Praze od středy funguje Agentura Evropské unie pro kosmický program (EUSPA), transformovala se z Agentury pro evropský globální navigační družicový systém. Nově bude sdružovat řízení provozu kosmických programů EU, zároveň bude mít nadále na starosti řízení navigačního systému Galileo a dalších vesmírných programů. Ve středu o tom informovala EUSPA. Jde o jedinou agenturu EU se sídlem v Česku, její rozšíření by postupně mělo zajistit stovky nových pracovních míst.

"Agentura EUSPA bude hrát klíčovou úlohu při zavádění kosmického programu EU a naplňování vesmírných ambicí EU," uvedl výkonný ředitel nové agentury Rodrigo da Costa, který působil už v čele předchozí agentury.

Nová agentura podle něj zvýší návratnost investic Evropské unie do kosmického programu, který bude mít v rámci EU vyšší prioritu. "Toho bude dosaženo především díky maximálnímu využití synergií mezi jednotlivými složkami programu, zejména v oblasti navigace, pozorování Země a zabezpečené komunikace, s cílem stimulovat inovace v rámci širokého spektra odvětví," dodal da Costa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy