K ničemu jsme Spartu nepustili, stál si za svým Kolář. A teď už nás nezajímá

František Typovský František Typovský
15. 10. 2017 21:52
V dresu plzeňské Viktorie vyčníval, byl dokonce zvolen hráčem utkání. Danielu Kolářovi se konečně podařilo přerušit gólový půst, který proti Spartě dlouhá léta držel. Plzeň podle něj hrála velmi koncentrovaně a nepouštěla svého soupeře do velkých šancí. Nejvíce Kolářovi zatrnulo při neuznaném gólu Ben Chaima, naopak svou branku si skoro nevybavil. "Hlavně jsem mířil na bránu," usmíval se plzeňský střelec.
Daniel Kolář rozhodl přesnou hlavičkou šlágr na Spartě.
Daniel Kolář rozhodl přesnou hlavičkou šlágr na Spartě. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Opět se vrátil na místo, kde dlouhá léta působil. A poprvé se Danielu Kolářovi podařilo skórovat právě proti Spartě. 

Po zápase měl Kolář z rekordní desáté výhry pochopitelnou radost. Aby ne, Plzni se podařilo překonat rekord Sparty a po deseti odehraných zápasech mít na kontě plný počet třiceti bodů. 

Jak hodnotíte dnešní utkání?

Bylo to vyrovnaný utkání, my jsme hráli to, co jsme potřebovali, Sparta tam sice nějaké závary měla, ale naštěstí se jim nic nepodařilo dotáhnout.

Co říkáte na výkon Sparty?

Dá se říct, že byli na balonu, měli tlak, ale ten tlak jim nic nepřinesl.

Čekali jste, že Sparta bude takhle tlačit? Chystali jste se na trochu pasivnější hru?

Samozřejmě, my jsme věděli o síle Sparty, čekali jsme, že Sparta bude chtít hodně dominovat na domácím hřišti. Ale povedlo se nám ten tlak nějak kontrolovat, k ničemu jsme je nepustili.

Překvapilo vás, kolik jste měl při gólové hlavičce kolem sebe místa?

Já ani nevím, kolik jsem tam měl prostoru, nerozhlížel jsem se. Hlavně jsem se soustředil na to, abych trefil dobře balon. Ani jsem nemířil na zadní tyč, spíš jenom na bránu. Ale popravdě si ten gól ani moc nevybavuju, prostě to tam nějak spadlo.

Byl to jeden z vašich nejhezčích gólů?

Asi ano, ale spíš jsem rád, že jsem se konečně trefil i proti Spartě. Byl to hodně vyhecovaný zápas. Je to skvělé, když hrajete před vyprodaným stadionem, ta hra vás pochopitelně vtáhne, je to úplně něco jiného, než když přijde tisíc lidí. Kdyby lidi chodili na každý zápas v takovém počtu, tak ta liga má ještě lepší úroveň.

Myslíte si, že jste svým gólem poslal Spartu pryč z boje o titul?

Máte pravdu, že už to asi budou mít těžké. Ale teď je kolikáté, desáté kolo? Takže jsme ve třetině soutěže a hrát se bude ještě o šedesát bodů, což je hrozně moc. My se ale soustředíme na své vlastní zápasy, teď už nás Sparta vůbec nezajímá. Ani si nepředstavuju, že by nás Sparta dohnala.

Čekali jste, že váš vstup do sezony bude tak impozantní?

Nevím, co vám na to mám říct. Nečekal to asi nikdo, ale my jsme chtěli vyhrávat a šli jsme si za tím.

Nezatrnulo vám při té střele Kadlece a následné dorážce Ben Haima?

Samozřejmě, že zatrnulo. Pak jsem se ale podíval na asistenta rozhodčího, který měl zvednutý praporek, tak se mi ulevilo. Prý to navíc bylo správné rozhodnutí, i když ten ofsajd byl těsný. A těsný ofsajd je tak ofsajd (úsměv).

Byl to první opravdu těžký zápas v letošní ligové sezóně?

To si nemyslím. Těch náročných zápasů už bylo docela hodně. Hráli jsme v Boleslavi, v Liberci, doma s Bohemkou, která hrála velmi dobře. Přijet na Spartu není o moc těžší než přijet do Liberce nebo do Mladé Boleslavi. Takže to určitě nebyl první těžký zápas.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy