Juventus vyhrál v Udine 2:0 a je nadále stoprocentní

6. 10. 2018 20:13
Výhru 2:0 slaví také AS Řím, který po demolici Plzně vyhrál v Chievu.
Cristiano Ronaldo (Juventus)
Cristiano Ronaldo (Juventus) | Foto: Reuters

Řím - Juventus zvítězil v 8. kole italské fotbalové ligy na hřišti Udine 2:0 a počtvrté ve své historii a poprvé od ročníku 2005/06 vyhrál úvodních osm zápasů. V základní sestavě Udine nastoupil český záložník Antonín Barák, v 77. minutě ho vystřídal Teodorczyk.

AS Řím uspěl 2:0 v Empoli a v neúplné tabulce se posunul na pohárové příčky. Útočník AS Patrik Schick zůstal na lavičce náhradníků. Ladislav Krejčí odehrál za Boloňu druhý poločas proti Cagliari, kterému jeho tým podlehl 0:2.

Juventus rozhodl zápas v průběhu prvního poločasu v rozmezí čtyř minut. V 33. minutě si Bentancur naskočil na Cancelův centr a hlavou otevřel skóre. Vzápětí se počtvrté v turínském dresu střelecky prosadil Ronaldo, který napálil do sítě míč levačkou po Mandžukičově přiťuknutí ve vápně.

"Stará dáma" navýšila svůj náskok v čele soutěže na devět bodů před druhou Neapolí, která má zápas k dobru. Udine prohrálo potřetí v řadě a zůstává na 15. místě.

Úvodní gól zápasu Empoli proti AS Řím vstřelil v 36. minutě po standardní situaci Lorenza Pellegriniho hlavou N'Zonzi. Domácí mohli vyrovnat po přestávce, ale Binnásir trefil z přímého kopu jen tyč. Ještě větší šanci měl o pět minut později Caputo po Ünderově ruce ve vápně, z pokutového kopu ale přestřelil branku.

Favorizovaný AS nakonec přidal v 85. minutě druhou branku. Džeko přebral El Shaarawyho přihrávku mezi obránce a s přehledem překonal padajícího Terracciana.

Italská fotbalová liga - 8. kolo:

Cagliari - Boloňa 2:0 (22. Joao Pedro, 69. Pavoletti), Udine - Juventus Turín 0:2 (33. Bentancur, 37. Ronaldo), Empoli - AS Řím 0:2 (36. N'Zonzi, 85. Džeko).

Poznámka: Chievu byly odečteny 3 body za falšování účetnictví.

1 Juventus Turín 8 8 0 0 18:5 24
2 Neapol 7 5 0 2 13:10 15
3 AS Řím 8 4 2 2 16:10 14
4 Fiorentina 7 4 1 2 14:5 13
5 Inter Milán 7 4 1 2 10:5 13
6 Sassuolo 7 4 1 2 15:12 13
7 Lazio Řím 7 4 0 3 10:9 12