Jurečka čtyřmi góly řídil demolici Bohemians, Slavia zůstává v závěsu za Spartou

7. 5. 2023 20:47
Fotbalisté pražské Slavie rozstříleli v úvodním kole nadstavbové skupiny o titul Fortuna:Ligy doma Bohemians 1905 jednoznačně 6:0. Čtyři branky vstřelil Václav Jurečka.
Václav Jurečka
Václav Jurečka | Foto: Milan Kammermayer

Bohemians vyrovnali svůj nejvyšší debakl v historii samostatné nejvyšší soutěže. Stejným poměrem prohráli v sezoně 1996/97 v Drnovicích a v minulém ročníku také v Plzni.

Podle twitterového účtu CSFOTBAL Slavia porazila Bohemians v ligovém zápase vyšším rozdílem naposledy před 76 lety, v říjnu 1946.

Slavia vstoupila do utkání bez zraněného kapitána Holeše, jehož na postu stopera nahradil Kačaraba. Vršovický souboj dlouho nenabídl větší šanci.

Ve 22. minutě se míč odrazil ve vápně ke Křapkovi, hostující stoper však z úhlu přestřelil. Slavia, která ve středu ovládla domácí pohár po výhře 2:0 na Spartě, se prosadila po půlhodině hry. Douděrův centr propadl před branku na Jurečku, jehož neubránil Kadlec, a slávistický útočník dopravil míč do sítě.

"Sešívaní" zvýšili aktivitu a v 35. minutě málem přidali druhou branku. Gólman Jedlička ale zblízka vychytal Kačarabu a poradil si i s Jurečkovou dorážkou.

Krátce po změně stran Matěj Jurásek v šestnáctce v dobré pozici napálil jen bránícího Kadlece. Za další minutu se však slávisté radovali po Jurečkově prudké ráně na zadní tyč. O pět minut později osmadvacetiletý hráč napřáhl z dálky a dokonal druhý hattrick v ligové kariéře.

Povedený úvod druhého poločasu korunoval v 57. minutě Douděra, jenž si zpracoval Ogbuův centr, přetlačil v souboji Dostála a přehodil Jedličku. V ligové sezoně si připsal pátý zásah. V 66. minutě Jurečkův gól neplatil kvůli ofsajdu.

V 82. minutě si Van Buren vyměnil balon se střídajícím Provodem a přidal pátou branku svého mužstva. Nizozemský útočník zaznamenal 14. ligový gól v sezoně a v tabulce kanonýrů soutěže dorovnal na druhém místě jabloneckého Chramostu. Vede brněnský Řezníček s 19 zásahy.

O dvě minuty později další příchozí hráč z lavičky Tecl nahrál Jurečkovi a ten stanovil konečné skóre. Poprvé v kariéře nasázel v jednom ligovém duelu čtyři branky.

V aktuálním ročníku nejvyšší soutěže si polepšil na 12 tref. Slavia má s 87 góly nejlepší útok ligy a s 25 inkasovanými brankami také nejpevnější defenzivu.

"Červenobílí" nezaváhali v Edenu ani v 16. utkání sezony nejvyšší soutěže, z toho tam popatnácté zvítězili.

1. kolo nadstavby první fotbalové ligy - skupina o titul:

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 6:0 (1:0)

Branky: 30., 48., 53. a 84. Jurečka, 57. Douděra, 82. Van Buren. Rozhodčí: Szikszay - Kubr, Volf - Zelinka (video). ŽK: Jurečka - Hůlka. Diváci: 17.132.

Slavia: Kolář - Kačaraba, Ogbu (64. Ousou), D. Jurásek - Douděra (65. David Pech), Oscar (72. Tecl), Zafeiris (46. Hromada), Schranz - M. Jurásek (64. Provod), Van Buren, Jurečka. Trenér: Trpišovský.

Bohemians: Jedlička - Kadlec, Křapka, Hůlka - Köstl, Jánoš (76. Nový), Jindřišek, Dostál (68. Kovařík) - Prekop (76. Mužík), Hála (87. Necid) - Drchal (67. Morávek). Trenér: Veselý.