Jindřišek v nastavení vystřelil Bohemians záchranu. Do baráže míří Příbram

25. 5. 2019 19:07
Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali v závěrečném kole skupiny o záchranu nadstavby první ligy s Opavou 1:1 a zajistili si účast v nejvyšší soutěži i pro příští sezonu.
Josef Jindřišek slaví vyrovnávácí gól v utkání s Opavou.
Josef Jindřišek slaví vyrovnávácí gól v utkání s Opavou. | Foto: ČTK

Příbram sice porazila pražskou Duklu 3:2 a bodově se "Klokanům" vyrovnala, těm však stačil k udržení mezi elitou bod díky lepšímu umístění v základní části. Domácí prohrávali od 67. minuty po gólu Jakuba Janetzkého, ale v páté minutě nastavení odvrátil baráž kapitán Josef Jindřišek.

Jako první zahrozili domácí. Ve čtvrté minutě se ve vápně odrazil míč k Bartkovi, který však zamířil vedle. Po čtvrt hodině hry si první příležitost vypracovali hosté, po Žídkově centru však Hrabina, který se zbavil bránícího Bartka, hlavičkoval mimo tři tyče.

Ve 23. minutě přihrál Bartek Záviškovi, jehož pokus vytěsnil gólman Fendrich na roh. O devět minut později vypálil prudce Vaníček, jehož střelu Fendrich neudržel v náručí, ale včas uklidil míč do bezpečí před dotírajícím Nečasem. Minutu před koncem poločasu vystřelil Bartek přímo doprostřed na připraveného Fendricha.

Po přestávce se první vážná akce zrodila až v 67. minutě a hned z ní padl gól. Jurečka přihrál před branku Janetzkému, který ve skluzu překonal brankáře Valeše.

Osm minut před koncem domácím příznivcům znovu zatrnulo, když hostující Souček prostřelil Valeše. Kvůli ofsajdu však gól neplatil. O pět minut později mohli Slezané udeřit z brejku, ale Hrabina těsně minul.

Bohemians se hnali za potřebným vyrovnáním, ale nedokázali si vypracovat vážnější příležitost. Až v páté minutě nastavení se dočkali. Puškáč prodloužil balon k Jindřiškovi, který střelou na vzdálenější tyč zajistil "Klokanům" záchranu.

Bohemians s Opavou v lize posedmé za sebou neprohráli. Hosté venku nezvítězili poosmé v řadě.

5. kolo nadstavby první fotbalové ligy - skupina o záchranu:

Bohemians Praha 1905 - SFC Opava 1:1 (0:0)

Branky: 90.+5 Jindřišek - 67. Janetzký. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Fišer. ŽK: Ljovin - Schaffartzik, Souček, Svozil. Diváci: 3753.

Bohemians 1905: Valeš - Hůlka, Šmíd (76. Puškáč), Pokorný - Dostál, Ljovin, Jindřišek, Bartek - Záviška (76. F. Hašek), Nečas (58. Hilál), Vaníček. Trenér: M. Hašek.

Opava: Fendrich - Helebrand, Simerský, Svozil, Žídek (81. Radič) - Hrabina, Schaffartzik, Jursa, Řezníček (64. Souček), Janetzký (88. Bernadina) - Jurečka. Trenér: Kopecký.

1. FK Příbram - Dukla Praha 3:2 (1:1)

Branky: 60. z pen. a 65. z pen. Matoušek, 35. Keita - 14. Krunert, 57. Hadaščok. Rozhodčí: Zelinka - Vitner, Vaňkát. ŽK: Antwi - Ostojič, Hruška.

Příbram: Kočí - Nový, Kodr, Tregler, Antwi - Květ (61. Rezek), Soldát - Fantiš, Voltr (88. Průcha), Matoušek - Polidar (34. Keita). Trenér: Nádvorník.

Dukla: Hruška - Ostojič, Bezpalec, Dancák - Douděra (85. Djuranovič), Tetour, Krunert, González, Koval (71. Miloševič) - Podaný, Hadaščok (65. Palacios Vera). Trenér: Skuhravý.

1. FC Slovácko - MFK Karviná 2:0 (1:0)

Branky: 43. a 90.+2 Sadílek. Rozhodčí: Cieslar - Mokrusch, Dresler. Bez karet. Diváci: 3124.

Slovácko: Trmal - Šimko (80. Vecheta), Hofmann, Kadlec, Divíšek - Navrátil, Havlík, Daníček, Janošek (46. Kalabiška), Sadílek - Zajíc (70. Diviš). Trenér: Svědík.

Karviná: Berkovec - Putyera, Dramé, Djordjevič (46. Rundič), Záhumenský (65. Krivák) - Wala, Suchan, Fokaidis, Bukata, Galuška (77. Vlachovský) - Faško. Trenér: Straka.