Jílek ven, burácela Letná. Po sparťanském kouči se sápal rozzuřený fanoušek

Jiří Škuba, Michal Muzikant
15. 2. 2020 19:37
Jarní start jako z hororu má za sebou pražská Sparta. Nejenže v 21. kole fotbalové ligy doma prohrála s Libercem 0:2, v nastaveném čase se navíc jeden z domácích fanoušků pokusil napadnout domácího trenéra Václava Jílka.
Na trenéra Jílka zaútočil nespokojený fanoušek | Video: O2 TV Sport

Trpělivost sparťanského publika s výsledky sparťanského áčka už je u konce. Stačil necelý jeden jarní zápas a Letná už se zase otřásala pískáním a skandováním "Jílek ven."

"Je to nepříjemné pro každého trenéra, ale diváci nejsou hloupí. Vidí, jestli do toho dáte sto procent, nebo ne. Málokdo si představuje, že tady předvedeme takový výkon, jako teď," krčil rameny Václav Jílek.

Vyhecovaný konec zápasu s Libercem navíc vyústil v situaci, kdy se ho jeden z příznivců Sparty pokusil napadnout. "Korespondovalo to se závěrečnými minutami. Nespokojenost fanoušků je logická. Chtějí vítězství, my také, ale nedaří se nám to," prohlásil Jílek v pozápasovém rozhovoru pro O2 TV Sport. "Vyjádřil nespokojenost s výsledkem a předvedenou hrou. Žádné vulgární urážky z jeho strany ale nezazněly," dodal později na tiskové konferenci.

Podle něj nebyla porážka otázkou herní kvality, ale sám byl nespokojený se vstupem do utkání a celkovým nasazením svých svěřenců. Stěžoval si i na nedostatek agresivity a pomalou hru při kombinaci, kvůli čemuž nepřicházely téměř žádné šance.

"Musíme jít do utkání s tím, že chceme dát gól, že se budeme rvát a budeme nachystaní na odražené balony. Musíme s tím utkáním daleko více žít a nic z toho jsem tam neviděl. Když to tam bude, tak se k vám budou odrážet balony, všude budete dřív a z toho můžete vytěžit nějaký profit," nebral si servítky.

Druhý poločas označil Václav Jílek jako jeden z nejhorších vůbec. Napomohl tomu opět stoper. Měl být jistotou v obraně, a řešilo se, kdo bude hrát s ním, ale tentokrát se David Lischka podepsal pod obě branky. "Takhle se nemůže zachovat. Musí nabrat pohyb hráče a ne ho vystavovat do ofsajdu nebo riskovat, jestli zachytí přihrávku," kroutil hlavou Jílek.

A jak z toho ven? Žádné motivační proslovy trenér v šatně nechystá. "Pokud má trenér nabudit hráče, tak už to je začátek problému. Kluci musí jít na hřiště s vnitřní motivací ukázat svůj stoprocentní výkon, odevzdat vše co v nich je a jít za hranici svých možností. To přece není otázka toho, že já řeknu nějaký proslov," nechápal morálku sparťanů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy