Jihlava paběrkuje i pod Bílkem, stále čeká na výhru. Zlín remizoval s Bohemians

Aktualizováno 21. 10. 2016 22:19
Jihlava nedokázala ani v jedenáctém kole okusit chuť prvního vítězství. Nad Duklou sice vedla, ale hosté dokázali vyrovnat a odvézt si bod. Zlín pouze remizoval s pražskými Bohemians.
Trenér Jihlavy Michal Bílek.
Trenér Jihlavy Michal Bílek. | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Zlína remizovali v 11. kole první ligy s Bohemians 1905 v zápase dvou rozdílných poločasů 1:1. Vedoucí gól Zlína vstřelil ve 43. minutě Miloš Kopečný vyrovnávací branku Pražanů zaznamenal v 76. minutě Milan Havel. Bohemians přitom diktovali hru v prvním poločase, po změně stran se už utkání odehrálo v režii Zlína, který minimálně do soboty postoupil na třetí místo v tabulce. Bohemians jsou šestí.

První ligová prohra v minulém kole v Teplicích výrazně poznamenala psychiku zlínských fotbalistů. Trenér Páník dal ve středové řadě místo Holíka přednost Janíčkovi. Ten ale strávil na trávníku jen 13 minut, po zranění nohy jej vystřídal Traoré.

Domácí fotbalisté v žádném případě nepůsobili jako favorit. Hráli opatrně, místy až bojácně, jejich pomalá rozehrávka do šířky umožnila soupeři zformovat zadní řady. Předností Bohemians byla kromě větší pohyblivosti i dobře organizovaná hra ve středu pole, odkud vyráželi k protiútokům. Většinou se ale do koncovky nedostali, jejich střely pochytal brankář Dostál. Ten měl nejvíce práce po půlhodině hry se střelou Haška ze dvaceti metrů, kterou vytáhl nad branku.

Zlín po trápení a křečovitém výkonu nečekaně udeřil v závěru poločasu. Po autovém vhazování se Kopečný opřel do míče a vstřelil jeden z nejhezčích gólů sezony. Pro něj šlo navíc o první ligovou branku.

Inkasovaná branka zanechala na výkonu Bohemians po změně stran viditelné stopy. Herní iniciativu převzal Zlín, který zvýšil bojovnost a výrazně zpřesnil kombinační souhru. Na rozdíl od prvního poločasu si také Ševci vypracovali mnohem více střeleckých příležitostí. Ve 49. minutě mohl zvýšit náskok obránce Pazdera, jenž mířil nad břevno. Po hodině hry po Harbově úniku střídající Holík jen trefil brankáře.

Převaha Zlína v závěru zápasu narůstala. V 73. minutě trefil Diop břevno. V době největšího tlaku domácích se podařilo Bohemians z ojedinělého útoku vyrovnat. Po rohovém kopu domácí stopeři jen hlavou tečovali míč, který se dostal v Havlovi, jenž z bezprostřední blízkosti vyrovnal a v závěru už hosté remízu udrželi.

Jihlava mohla být ráda za bod

Fotbalisté Jihlavy jako jediní v letošním ročníku první ligy stále čekají na vítězství, když v 11. kole doma remizovali s Duklou Praha 1:1. Svěřenci trenéra Michala Bílka sice vedli gólem Lukáše Zoubeleho, ovšem po změně stran Peter Olayinka. Vysočina tak nevyhrála podvanácté za sebou, Dukla čeká na venkovní výhru od března.

Vedení Jihlavy sáhlo po minulé prohře na vlastním stadionu s pražskými Bohemians 1905 k finančním postihům s platností, dokud se svěřenci trenéra Bílka nedostanou ze sestupových pozic.

Jenže ani proti Dukle se jim nedařilo a hosté byli jasně lepším týmem. Potýkali se však s koncovkou. Už v osmé minutě mohl poslat hosty do vedení skluzem po propadnutém centru Považanec, ale ani z dorážky se Dukle dostat míč do sítě nepodařilo. Po čtvrthodině hry se ve vápně uvolnil Juroška, ale míč nasměroval jen do břevna.

V 28. minutě mohli domácí děkovat pro změnu zbrklosti Olayinky, který místo přihrávky na volného spoluhráče zkoušel obstřelit Hanuše, ale jeho pokus skončil mimo.

Po půlhodině se do první gólové šance dostali domácí. Hronek vyslal průnikovou přihrávkou mezi obránci do sóla Rabušice, ale ten střelou na vzdálenější tyč mířil vedle. Sedm minut před přestávkou už ale domácí po 262 minutách ukončili střelecký půst. Po rohu se dokázal prosadit svou první brankou v dresu Jihlavy záložník Zoubele.

Dukla i v druhé půli byla lepším celkem, ale zaslouženého vyrovnání se dočkala až v 71. minutě. Miloševič z pravé strany našel přesně Tetoura, toho sice skvěle vychytal Hanuš, ale odražený balón dopravil do sítě Olayinka.

Hanuš poté chytil na brankové čáře i hlavičku Čajiče, nakonec tak mohla rozhodnout Jihlava, ale Urblík brankáře Radu tečovanou střelou nepřekvapil.

11. kolo první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - Dukla Praha 1:1 (1:0)

Branka: 38. Zoubele - 71. Olayinka. Rozhodčí: Berka - Kotalík, Černý. ŽK: Tetour (Dukla). Diváků: 2903.

Jihlava: Hanuš - Tlustý, Krejčí, Rosa, Urdinov - Štěpánek (81. Dvořák), Urblík - Vaculík (69. Ikaunieks), Hronek, Zoubele - Rabušic (90. Vitásek). Trenér: Bílek.

Dukla: Rada - Miloševič, Štetina, Bezpalec, Preisler - Hanousek, Tetour, Považanec (88. Šimůnek) - Juroška (69. Čajič), Albiach, Olayinka (80. Beauguel). Trenér: Hynek.

Fastav Zlín - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)

Branky: 43. Kopečný - 76. Havel. Rozhodčí: Nenadál - Kubr, Melichar. ŽK: M. Dostál, Jindřišek, Hašek, Budinský (všichni Bohemians). Diváci: 3248.

Zlín: S. Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Matejov - Vukadinovič, Janíček (13. Traoré), Hnaníček (59. Holík), Kopečný - Harba (84. Jordan), Diop. Trenér: Páník.

Bohemians: Budinský - M. Dostál, Krch, Šmíd, Havel - Švec, Jindřišek - Hašek, Mašek (84. Gajič), Luts (64. Berger) - Holenda (71. Mikuš). Trenér: Koubek.