Jihlava a Brno se mohou vrátit do ligy, zajistili si účast v baráži

18. 5. 2019 17:44
Fotbalisté Jihlavy a Brna si v předposledním 29. kole druhé ligy zajistili účast v baráži o nejvyšší soutěž. Vysočina po vítězství 3:2 v Ústí nad Labem skončí v tabulce druhá a čeká ji dvojzápas s 15. týmem první ligy. Zbrojovka po drtivé výhře 5:0 nad Třincem obsadí třetí místo a vyzve 14. celek nejvyšší soutěže.
Jihlava vs. Slavia
Jihlava vs. Slavia | Foto: Milan Kammermayer

Jihlavě stačil k definitivě startu v baráži bod, Vysočina ale v Ústí neponechala nic náhodě a už v první půli třemi góly rozhodla. Mezi 21. a 41. minutou si připsal hattrick ústecký rodák Zoubele. Severočeši ještě v závěrečné desetiminutovce utkání zdramatizovali, nejprve v 84. minutě snížil Matějka a za tři minuty proměnil penaltu Šup. Domácí se pak dostali ještě k jedné šanci, ale srovnat už nedokázali.

Brno potřebovalo k jistotě baráže získat více bodů než Hradec Králové, který v souběžně hraném východočeském derby remizoval v Pardubicích bez branek. Zbrojovka potvrdila proti Třinci formu a připsala si páté vítězství po sobě. Skóre otevřel v 31. minutě rybičkou Magera a ještě do pauzy přidal pojistku Pachlopník. V 74. a 81. minutě se prosadil dvakrát Šumbera a pátou branku k radosti tří a půl tisícovek diváků přidal Bariš.

Už jistý vítěz soutěže a přímý postupující do první ligy z Českých Budějovic doma nezaváhal a porazil Varnsdorf 3:0. V desáté minutě se prosadil Provod a těsně před přestávkou zvýšil z penalty Kladrubský. V první nastavené minutě se blýskl nůžkami Havel a zaznamenal třetí trefu Dynama.

Na opačném konci tabulky se až v posledním kole rozhodne o obou sestupujících. O soutěž níž půjdou dva z trojice týmů Žižkov, Znojmo a Táborsko.

Žižkov porazil doma po dvou gólech v úvodu druhé půle Vlašim 2:0 a z posledního místa ztrácí na dvojici konkurentů v boji o záchranu už jen bod. Znojmo totiž doma za bezbrankového stavu nedalo penaltu a nečekaně prohrálo s Vítkovicemi 0:3. Táborsko pak podlehlo 0:1 Sokolovu, který se definitivně udržel. Jistotu záchrany získal také nováček z Chrudimi.