Uprchlík ze Slavie nebo teplický jackpot. Projděte si nejlepší cizince fotbalové ligy

Michal Muzikant
3. 4. 2020 14:35
Byly to přesné trefy. Českými kluby prošly tisíce cizinců, tihle borci ovšem zazářili natolik, že se stali tahouny svých týmů. A ve většině případů přestoupili do zahraničí za pořádný balík. Projděte si výčet nejlepších cizokrajných posil v historii české ligy.
Martin Dúbravka v dresu Newcastlu
Martin Dúbravka v dresu Newcastlu | Foto: Reuters

Martin Dúbravka/Slovensko

Pozice: brankář

Kluby: Žilina, Esbjerg, Liberec, Sparta, Newcastle

V české lize: 39 zápasů/16 nul

Pořizovací cena/prodejní cena: volný hráč/200 milionů

Sparťanský majstrštyk. V létě 2017 ho získala z Liberce za tabulkové odstupné, o rok později ho prodala za bezmála 200 milionů korun do anglického Newcastlu. Přestože se psalo o zájmu několika velkoklubů, tak "Straky" jej za výborné výkony odměnily na podzim loňského roku novou smlouvou na šest let.

"Ode dne, kdy sem poprvé přišel, byl naprosto fantastický. Je pro nás mimořádně důležitou osobou na trávníku i v kabině," chválil kouč Steve Bruce slovenského reprezentanta.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

O funkci rektora Univerzity Karlovy se uchází současná prorektorka a bývalý děkan Filozofické fakulty

O funkci rektora Univerzity Karlovy v dalších letech se ucházejí dva lidé. Současnou hlavu školy Tomáše Zimu, který na začátku příštího roku ve funkci skončí, by mohla vystřídat prorektorka pro studijní záležitosti Milena Králíčková či bývalý děkan Filozofické fakulty Univerity Karlovy Michal Stehlík. Ve středu v 18:00 vypršel termín pro podání návrhů na pozici. Sdělil to předseda Akademického senátu univerzity František Zahálka. Zima řídí univerzitu druhé volební období. Volba nové hlavy školy bude 22. října.

"Můžu konstatovat, že do standardní doby byly podány pouze dva návrhy (na rektora), a to paní profesorka Králíčková a pan profesor Stehlík,“ uvedl Zahálka. I když teoreticky se ještě někdo mohl přihlásit třeba datovou schránkou na poslední chvíli, další kandidáty Zahálka neočekává. "Na podatelně, ve spisové službě a na sekretariát (akademického) senátu nikdo nic dalšího nedoručil," řekl. Kandidáti se představí akademickému senátu 15. října.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Černošický úřad rozhodl v řízení s Babišem. Závěry ale zatím zveřejnit nechce

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval dnes na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International, podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Černošický úřad na webu uvedl, že dnes odeslal Babišovu zmocněnci dokument, kterým rozhodl v projednávané věci možného přestupku. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," dodal. Na rozhodnutí upozornil Seznam Zprávy.

Černošický úřad, který je úřadem s rozšířenou působností pro Průhonice, kde premiér žije, vede s Babišem řízení o přestupku kvůli vlastnictví mediálních společností Londa a Mafra. Babiš nařčení z porušování zákona odmítá. Tvrdí, že vložením Agrofertu do svěřenských fondů ztratil vliv na holding i na všechny společnosti do něj začleněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy