Uprchlík ze Slavie nebo teplický jackpot. Projděte si nejlepší cizince fotbalové ligy

Michal Muzikant
3. 4. 2020 14:35
Byly to přesné trefy. Českými kluby prošly tisíce cizinců, tihle borci ovšem zazářili natolik, že se stali tahouny svých týmů. A ve většině případů přestoupili do zahraničí za pořádný balík. Projděte si výčet nejlepších cizokrajných posil v historii české ligy.
Martin Dúbravka v dresu Newcastlu
Martin Dúbravka v dresu Newcastlu | Foto: Reuters

Martin Dúbravka/Slovensko

Pozice: brankář

Kluby: Žilina, Esbjerg, Liberec, Sparta, Newcastle

V české lize: 39 zápasů/16 nul

Pořizovací cena/prodejní cena: volný hráč/200 milionů

Sparťanský majstrštyk. V létě 2017 ho získala z Liberce za tabulkové odstupné, o rok později ho prodala za bezmála 200 milionů korun do anglického Newcastlu. Přestože se psalo o zájmu několika velkoklubů, tak "Straky" jej za výborné výkony odměnily na podzim loňského roku novou smlouvou na šest let.

"Ode dne, kdy sem poprvé přišel, byl naprosto fantastický. Je pro nás mimořádně důležitou osobou na trávníku i v kabině," chválil kouč Steve Bruce slovenského reprezentanta.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Turecký novinář dostal 17 let vězení, podle soudu zveřejnil tajné informace

Istanbulský soud vynesl trest 17 let vězení pro investigativního novináře Mehmeta Baransua, jehož odsoudil za zveřejnění tajných státních informací. Informoval o tom opoziční server Ahval. Baransu je ve vězení od roku 2015 a psal pro deník Taraf, který před čtyřmi lety turecký režim zakázal.

Baransu byl odsouzen za "zveřejnění informací, které měly zůstat tajné z důvodů bezpečnosti či domácích a zahraničních polických zájmů státu". Kauza se týká článku, který vyšel v listopadu 2013 v deníku Taraf pod názvem "Rozhodnutí skoncovat s Gülenem padlo na zasedání národní bezpečnostní rady (MGK) v roce 2004". Podle článku tak začala vláda pronásledovat Gülenovo hnutí rok poté, co se stal Recep Tayyip Erdogan premiérem.

Fethullah Gülen a jeho hnutí, jež si říká Hizmet (Služba), bývalo začátkem tohoto století spojencem nynějšího prezidenta Erdogana a jeho nyní vládní strany AKP. Posléze se ale oba muži názorově rozešli a Erdoganův režim označil Gülenovo hnutí v roce 2014 za teroristickou organizaci FETÖ (Fethullahova teroristická organizace).

Zdroj: ČTK
Další zprávy