Uprchlík ze Slavie nebo teplický jackpot. Projděte si nejlepší cizince fotbalové ligy

Michal Muzikant
3. 4. 2020 14:35
Byly to přesné trefy. Českými kluby prošly tisíce cizinců, tihle borci ovšem zazářili natolik, že se stali tahouny svých týmů. A ve většině případů přestoupili do zahraničí za pořádný balík. Projděte si výčet nejlepších cizokrajných posil v historii české ligy.
Martin Dúbravka v dresu Newcastlu
Martin Dúbravka v dresu Newcastlu | Foto: Reuters

Martin Dúbravka/Slovensko

Pozice: brankář

Kluby: Žilina, Esbjerg, Liberec, Sparta, Newcastle

V české lize: 39 zápasů/16 nul

Pořizovací cena/prodejní cena: volný hráč/200 milionů

Sparťanský majstrštyk. V létě 2017 ho získala z Liberce za tabulkové odstupné, o rok později ho prodala za bezmála 200 milionů korun do anglického Newcastlu. Přestože se psalo o zájmu několika velkoklubů, tak "Straky" jej za výborné výkony odměnily na podzim loňského roku novou smlouvou na šest let.

"Ode dne, kdy sem poprvé přišel, byl naprosto fantastický. Je pro nás mimořádně důležitou osobou na trávníku i v kabině," chválil kouč Steve Bruce slovenského reprezentanta.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy