Příprava je o úroveň výš než dosud, řekl Kadlec ke kouči Stramaccionimu

ČTK ČTK
30. 6. 2017 20:21
Letní nákupy Sparty překvapily také obránce Michala Kadlece. "Myslím, že něco takového by nenapadlo nikoho z nás, co tady sedíme," řekl ke změnám. Zároveň vyzdvihl náročnost dosavadní přípravy.
Michal Kadlec
Michal Kadlec | Foto: Milan Kammermayer

F. Lázně - Fotbalisté Sparty mají za sebou první týden kondičního tréninku pod vedením italského trenéra Andrey Stramaccioniho. Do podrobnějšího hodnocení nového kouče se obránce Michal Kadlec nechtěl pouštět, přiznal však, že příprava je zatím o úroveň výš, než kdy v českém fotbale zažil.

"Bylo to náročné, připomnělo mi to, jak se trénovalo dřív, kdy byl první týden bez balonu a jen se běhalo," řekl Kadlec na dnešním setkání s novináři v rámci soustředění ve Františkových Lázních. "Byly to kilometry a intervalové běhy, akorát jsme k tomu přidali crossfit, který jsem jednou zažil v Turecku, ale tady si nepamatuji, že bychom ho dělali," dodal.

Kromě Stramaccioniho do Sparty přišlo také několik zahraničních členů realizačního týmu a hráčské posily v čele s rakouským útočníkem Marcem Jankem. "Myslím, že něco takového by nenapadlo nikoho z nás, co tady sedíme," řekl ke změnám Kadlec.

"Ale proč ne? Je to změna, ještě nevíme jaká, ale vše nasvědčuje tomu, že to bude pozitivní a super. Pro mladší hráče je to navíc dobré proto, že nakouknou do toho, jak to funguje v zahraničí. Když vidíte přípravu a realizák, tak je to o level výš, než to dosud bylo v Česku," prohlásil.

Kadlec má za sebou působení v Leverkusenu a Fenerbahce, takže pro něj spolupráce se cizinci v týmu není problém. "Je to, jako bychom byli v zahraničním celku," uvedl. "Na tréninku se mluví anglicky, takže mladé kluky to třeba donutí naučit se angličtinu, která se jim bude hodit, kdyby šli hrát ven," dodal.

"Navíc je to fotbal. Nepíšeme slohy ani nám trenér nevysvětluje dějepis v angličtině," přidal dvaatřicetiletý Kadlec. "Člověk fotbalové pojmy zná a často jsou podobné i v češtině. Takže to není nic nového. Každý trenér má nějakou filozofii a tu se nám snaží nastínit. Na tom ale budeme víc pracovat až na dalším soustředění," prohlásil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Síť hobbymarketů Bauhaus v Česku spustila svůj e-shop

Síť hobbymarketů Bauhaus dnes v Česku spustila e-shop. Nabízí doručení domů i vyzvednutí v prodejně. Provoz internetového obchodu společnost připravovala od roku 2020. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

V e-shopu Bauhausu je v současné době dostupných zhruba 40 000 produktů. Nabídku bude firma postupně rozšiřovat, a to i o zboží vlastních značek jako Swingcolor, Gardol nebo Probau. Internetový prodej je podle vedoucího oddělení E-business ve společnosti Bauhaus Václava Ptáčníka v dnešní době nezbytností.

Uvedl, že český zákazník je zvyklý na vysoké standardy, proto se firma podle něj rozhodla pro lokální řešení. "Z tohoto pohledu pro nás pozdější spuštění e-shopu může být paradoxně benefitem, protože jsme mohli k realizaci využít ty nejmodernější technologie. Díky tomu nejen smažeme jistý technologický dluh, který jsme měli, ale dokážeme nabídnout něco navíc," řekl Ptáčník.

Zdroj: ČTK
Další zprávy