Je na čase, abychom ukázali pravou sílu Sparty, burcuje Stramaccioni před derby

František Typovský František Typovský
14. 9. 2017 15:05
Jako na zcela mimořádný zápas pohlížejí na Spartě na blížící se nedělní derby se Slavií v Edenu. Kouč Letenských, Andrea Stramaccioni, podle svých slov celý týden apeloval na sparťanskou kabinu, aby k zápasu na druhém břehu Vltavy přistoupila jako jeden muž. "Je to zcela mimořádný zápas, ve kterém jdou všechny statistiky stranou," říká italský stratég. Levý obránce Sparty, Costa, slova svého trenéra potvrzuje. "Bude to bitva o Prahu, bitva o prestiž. Každý, kdo v Praze žije, ví, o co se v neděli bude hrát," dodal zkušený bek.
Sparťanský trenér Andrea Stramaccioni věří v úspěch svého týmu v derby.
Sparťanský trenér Andrea Stramaccioni věří v úspěch svého týmu v derby. | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Našli jsme optimální složení sestavy a zlepšili náladu v týmu, zní z tábora Sparty před důležitým derby pražských "S", které bude v neděli v podvečer hostit stadion v Edenu.

Trenér týmu z Letné, Ital Andrea Stramaccioni, je rád, že se mu po blamáži v Brně podařilo vyladit složení sestavy, což se projevilo při vítězství nad Karvinou v poměru 2:0. Stramaccioni ale před derby pochopitelně vnímá sílu Slavie a burcuje sparťanskou veřejnost. "Všichni - hráči, trenéři, funkcionáři, fanoušci - musí být v Edenu jeden muž. To je naše cesta k úspěchu," tvrdí Ital.

Derby bude klíčové, Spartu sužuje marodka

Jak trenér Stramaccioni, tak obránce Costa vnímají důležitost nedělního utkání. "Bude to zápas o Prahu, zápas o prestiž. Ten zápas má něco navíc. Tým to vnímá, i když ti, co už nějaké bouřlivé derby zažili, třeba Plavšič nebo Biabiany, vědí, o co půjde," tvrdí levý bek ze Zimbabwe, který během svého působení v Praze již velmi dobře ovládl češtinu.

Podobně se vyjádřil také další hráč Sparty, Josef Šural. "Je to šance obrátit zatím nepříznivý start do sezony na naši stranu," věří útočník Letenských.

Italský trenér Stramaccioni si trochu postěžoval na opětovné rozšíření marodky svého týmu. Kromě dlouhodobě zraněného Kayi budou pravděpodobně chybět také obránci Michal Kadlec s Lukášem Štetinou, kteří se teprve zapojují do plného tréninku, a Néstor Albiach, kterého trápí kotník.

Dnes navíc netrénovali ani Michal Sáček s Davidem Hovorkou, kteří se necítili dobře a odjeli z Letné do nemocnice. "Ohledně Štetiny se rozhodneme před zápasem, ale jestli chci dělat před derby změny, musím si být absolutně jistý. To, že dnes vypadli Sáček a Hovorka, je určitě komplikace," dodal vášnivě Ital.

Stramaccioni chce navázat na bilanci z Milána

Kouč Sparty má z milánských derby, z doby, kdy trénoval Inter, příznivou bilanci - dvakrát zvítězil a jednou remizoval. A pochopitelně by rád tuto statistiku rozšířil. "Nebude to jen o taktice, ale hlavně o srdci a emocích," tvrdí Ital.

Tomu v začátcích jeho trenérské kariéry velmi pomáhal věhlasný Portugalec José Mourinho. Tehdy velmi mladý Stramaccioni si k němu chodil pro cenné rady a poznámky. A jednou z Mourinhových rad se chce italský stratég řídit i při derby. "José říkal, že derby vyhrává mentalita. My musíme být nastaveni vítězně a zůstat kompaktní, pak můžeme uspět," dodává kouč.

Zápas Slavie v Evropské lize podle Itala může změnit pozici obou týmů před derby. "Slavie má velmi široký a zkušený kádr, dá se říct, že jsou favorité. To, že dnes hrají proti Maccabi, bude i pro nás velmi důležité hledisko. Pokud vyhrají, budou ve velké pohodě, zatímco jejich případná prohra pro nás může znamenat výhodu," uzavírá sparťanský trenér.

 

Právě se děje

Další zprávy