Ze Sadílka je definitivně sparťan, Plzeň vábí zpět Sýkoru. Tak zbrojí elitní trojka

Ze Sadílka je definitivně sparťan, Plzeň vábí zpět Sýkoru. Tak zbrojí elitní trojka
Pojďme ale vzít změny v kádrech tří elitních klubů uplynulé sezony postupně. Jako jediný tým si v létě zahraje minimálně předkolo Ligy mistrů mistrovská Plzeň. Ani lákavá vidina nejprestižnější fotbalové soutěže ale nezměnila plány Jeana-Davida Beauguela, který si po vypršení smlouvy našel nové angažmá v saúdskoarabském celku FC Wehda z Mekky. Plzeň s jeho odchodem přichází o 21 gólů, které bude jen těžko nahrazovat.
Santos by měl u červenobílých nahradit mimo jiné Ondřeje Kúdelu, který zamířil na exotické angažmá do týmu indonéské ligy Persija Jakarta.
Sparta, kterou v nové sezoně poveden Dán Brian Priske, ale především oznamovala  posily. Z Jablonce přišel na Letnou obránce Jaroslav Zelený, který má za sebou slávistickou minulost.
Se Spartou podepsal smlouvu také šestadvacetiletý záložník Lukáš Sadílek, který v minulé sezoně zářil ve Slovácku. Se Spartou trénoval už od poloviny června, Sparta pak jeho přestup po náročných jednáních dotáhla. Součástí obchodu se stalo i hostování Michala Trávníka na Slovácku.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport
před 8 hodinami
Fortuna:Liga skončila triumfem Plzně před Slavií a Spartou, ale v zákulisí se bojuje dál. O posily i nové smlouvy. Podívejte se na ty nejzajímavější změny v kádrech pražských S a mistrovské Viktorie.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy